FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Ta dyskusja została utworzona z wydzielenia komentarzy z wątku: VCDS - instrukcja kodowania krok po kroku.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • U mnie w MY 2016 ambition max działa tylko HHC resztę kodowania przyjmuje ale nie działa nic :(

    Kodowanie robiłem kabelkiem który dziś do mnie dotarł z aliexpress i VCDS 15.7.0
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Instrukcja bardzo rzeczowa i pokazuje jak to dokładnie się robi.

    Ja dziś spróbowałem ale coś mi nie wychodzi jakbym chciał mam wersje rapida MY15
    Kabel 15.7.1 działa i poszedłem wg. instrukcji pierw save konfiguracji potem select i wybrałem 17instruments potem 07 coding następnie long coding helper, wybrałem byte1 następnie  bit 0 i zaznaczyłem potem exit i Do it! zamieliło i pokazał się komunikat że zakodowane.
    Po czym, wchodzę jeszcze raz w bajt 1 bit 0 a znacznik odznaczony :(
    Oczywiście staging nie działa nawet po wyjściu  z programu i wyciągnięciu kluczyka i wsadzeniu bo nie zakodowało.
    No to co spróbuje co innego: zrobiłem wszystko to samo tylko dałem bit 2 i zakodowało.
    sprawdziłem znaczek został. Wyłączyłem i włączyłem zapłon i po chwili wyskoczyła ikonka braku płynu do spryskiwaczy i pojawił się komunikat żebym dolał płyn oczywiście czujnika w zbiorniku nie ma także  komunikat wywala zawsze wiec to odkodowałem.
    Dobre jest to ze czasem przy bitach pisze do czego jest funkcja ale nie zawsze fotka poniżej  i bit 0 wskazuje coś o klockach hamulcowych .
       Proszę o jakieś sugestie.
    kodowanie.jpg
    1296 x 729 - 274K
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick i wszyscy inni dorwaliście się do kabla i kombinujecie. Zanim zaczniecie klikać co popadnie, zróbcie najpierw kopie pierwotnych ustawień jakie macie w aucie, potem uważnie przeczytajcie wszystko co znajdziecie w sieci najlepiej kilka razy, zweryfikujcie czy to jest napewno do waszego modelu a potem zabierajcie się za robotę.
    @Rick kolega @grzesik1 wyraźnie zaznaczył, że to co mu zadziało i co opisał podając przepis na uruchomienie kilku funkcji tyczy się MY16. Dlatego staging Ci nie zadziałał.
    W tym wątku jak i w poprzednim o kodowaniu komputera+ podane są linki z dokładnymi opisami jak uruchomić poszczególne funkcje. Nie mówię już o zagranicznych źródłach bo tych też jest kilka i są sprawdzone. Inną kwestią jest to, czy dana funkcja zadziała w danym egzemplarzu. Niestety każde auto różni się poszczególnymi elementami i nie wszystko co jest na tych wykazach każdy z nas zakoduje. Ja np. nie mogę Corner czy CH/LH.

    @Rick wracając do Twojego Staging to spróbuj tak jak było opisane dla wersji MY15 lub starszej:
    17 Instrumenty -> Adaptacja -> i tu na liście rozwijanej znajdź pozycję "Indicator_celebration" i ustaw ją na aktywną. Później potwierdzasz wszystko OK lub Do It (nie pamiętam bo z głowy piszę).

    Po zamknięciu programu i wyłączeniu zapłonu przy ponownym włączeniu zapłonu powinny wskazówki od obrotomierza i prędkościomierza ruszyć. Taka mała uwaga test zegarów nie zawsze zadziała. Przy szybkim wyłączeniu i włączeniu zapłonu w większości przypadku nie ma testu. Trzeba parę sekund odczekać przed ponownym włączeniu zapłonu aby test się wykonał.

    @grzesik1 przy funkcji AUTO-SCAN nie musisz wybierać modelu auta. Standardowe ustawienie nasze Rapidy samo wykrywa i w oknie Select Control Module wyrzuci nam wtedy tylko te moduły co u nas wykrył.

    Powodzenia w modach :)

    PS. Kopia wszystkich ustawień się przydaje. Sam miałem przypadek, że przypadkiem gdzieś kliknąłem w długim kodowaniu jakiegoś ptaszka (klikanie przed puknięcie w gładzik na laptopie), coś mi się zaznaczyło, nie wiedziałem co, zakodowało mi się przy okazji innej planowanej zmiany a później miałem efekt uboczny, że po każdym wciśnięciu hamulca włączał mi się błąd spalonej żarówki ale wszystko działało normalnie i światła świeciły! :D Gdyby nie kopia nie wiem ile czasu bym szukał tego przypadkowego kliknięcia aby pozbyć się błędu żarówki. Pierwotnie wyłączyłem sprawdzanie żarówek ale nie dawało mi to spokoju bo zastosowałem półśrodek i chciałem aby było poprawnie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • I po wszystkim sprawdzić tylne światła. Zwłaszcza stop. Bo gdy pójdzie coś nie tak to tam wychodzi error:)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jakaś pomoc co robię źle że nic u mnie nie działa?
    ---------------
    ... U mnie kodowanie samochód akceptuje ale nie realizuje danej funkcji. Czy ASO coś mogło poblokować przed wydaniem auta ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ciężko stwierdzić co może być przyczyną. Może coś nie tak robisz i dlatego nie ma efektów. Nie mam MY16 pod ręką aby nim się dłużej pobawić i sprawdzić co z tej listy uda się włączyć. 
    Przez chwilę jak mogłem się podpiąć pod MY16 to właśnie HHC uruchomiliśmy i przywróciliśmy do życia Staging. Reszty nie sprawdzaliśmy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Sorki za zamieszanie. Jednak euforia była zbyt duża. Staging działa. Bajt 1 bit 0. Wystarczyło wyłączyć zapłon na kilka sekund i jest. Przypadkiem w 09 centralnej elektryce przez brak opisu bitów wyłączyłem połowę menu radia swing oraz zamykanie auta przyciskiem na konsoli.
    UWAGA
    09 elektryka.  -> bajt 5. -> bit 0 zaznaczony wyłącza menu w radiu swing dotyczące oświetlenia lusterek i wycieraczki tylnej
    Z kolei ten sam bajt ale bit 1 odznaczony deaktywuje przycisk zamykania i otwierania samochodu od wewnątrz

    Jeszcze raz sorki za zamieszanie ale indicator_celebration w adaptacji i tak nie mam ale bitami włączyłem i działa :-) 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • No i lap timer też działa. :-) oby więcej typu CH LH i np doświetlanie było możliwe :-) 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Pokaz zdjęcię lap timer . 
    A próbowałes włączyć opcję opuszczania szyby z kluczyka ? 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • czytałem na forum VW, że podstawowym problemem dośweiatlenia jest to, że halogeny mają wspólne zasilanie (tzn. lewy i prawy zasilane są jednym przewodem) co oczywiście uniemożliwia zadziałanie funkcji doświetlania. 
    A dysponuje ktoś schematem instalacji elektrycznej do Rapida by sprawdzić tę tezę?
    @maciektsi  gratuluje i pamiętajcie by pisać które kodowania działają i w jakiej wersji 
    Laptimer wygląda tak:  https://www.youtube.com/watch?v=96igyoB5pHU
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • W zależności od wersji - halogeny mają wspólną linię zasilania lub są niezależne.
    Standardowo - są podłączone równolegle.
    Poniżej schematy - standard oraz z funkcją doświetlania.
    schemat SP bez.jpg
    630 x 700 - 114K
    schemat SP z.jpg
    630 x 790 - 138K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czyli z doświetlania raczej kiszka ? 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Obalamy mity, w MY 2016 instalacja do halogenów poprowadzona jest oddzielnie.
    Znalazłem na forum opis dotyczący Fabi III a konkretnie zmiany używanych lamp do doświetlania zakrętów tzn: DOŚWIETLANIE ZAKRĘTÓW PRZECIWMGIELNYMI
    Moduł 09, Security Code 31347 potem Adaptations i zmienić kanały:
    (5)-Leuchte12NL LB40-Light_Function_B_12 z "not active" na "Abbiegelicht links"
    (5)-Leuchte13NL RB3-Light_Function_B_13 z "not active" na "Abbiegelicht rechts"
    Po zakodowaniu rapida w ten sposób podczas włączenia świateł mijania uruchamiają się oba halogeny i działają dopóki nie wyłączymy świateł, ale gdy zakodujemy np tylko 
    (5)-Leuchte12NL LB40-Light_Function_B_12 z "not active" na "Abbiegelicht links"
    włącza się jeden halogen :)  natomiast tutaj niespodzianka...
    gdy zamiast  "Abbiegelicht links" wybierzemy  "Blinken links aktiv"  mamy połowiczne doświetlanie zakrętów tzn. poszczególne halogeny uruchamiają się wraz z kierunkowskazami, czyli lewy kierunkowskaz= lewy halogen itp. ale halogeny włączają się również gdy włączymy światła awaryjne, lub gdy zamykamy-otwieramy samochód pilotem.
    "Doświetlanie" działa również gdy włączone są światłą dzienne dlatego wyłączyłem te funkcje do ust. pierwotnych.
    nie działa po skręceniu kierownicy....
    Wnioski są jednak takie, że jeśli moduł obsługuje funkcję Doświetlania a myślę że obsługuje to nie trzeba przerabiać żadnej instalacji. Moduł w Rapidzie jest 30bajt'owy tak jak w Volkswagenach jednak poszczególne funkcję są w innych bajtach/bitach. Gdyby ktoś miał dostęp do pliku lbl (label) do programu VCDS dla terownika o nr ser. 
    Part No SW: 6C0 937 089 C  to mieli byśmy rozpisany sterownik. W klonie 15.7.0 nie ma tego sterownika, natomiast jest w VCDS 15.7.2 z ross-techa.
    Jest jeszcze opcja, że ktoś kto ma włączone doświetlanie wyśle nam swoje kodowanie.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Dobre info. Sprawdzę u siebie jak to działa i dam znać. Czy ktoś może udostępnić swoje kodowanie z fabrycznym doświetlaniem ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Może tu ktoś wrzucić kodowanie z auta w którym są ksenony ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • MY2016 - ksenon + fabryczne doświetlanie + dokodowane CH i LH, HHC
    09.JPG
    639 x 465 - 68K
    19.JPG
    637 x 460 - 66K
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Dzięki
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @ yunior81 ogarniesz jakieś konkretniejsze info dot. kodowania poszczegolnych rzeczy ?
    Jeszcze jednak aż tak nie ogarniam tego żeby po tym dojść co i jak ;(
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Niestety, u mnie wszystko robi Kolega GRZESK, także jak coś to wal do niego.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • no to już dużo wiemy, teraz przydało by się kodowanie auta które ma tylko ksenony a nie ma doświetlania CH/LH by można było pominąć bajty dotyczące ksenonów i można zacząć wyciągać wnioski, HHC pomijam bo wiemy jak je zakodować i w którym bajcie jest kodowanie.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?