FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  •   Widziałem już kiedyś te rysunki w necie i zastanawiałem się jaki jest sens wstawiać różne fotele do takiej samej kasty. Przecież te nadwozia różnią się tylko bagażnikami, a reszta jest to samo. Chociaż SB jest niby 5 mm szerszy z przodu, co też jest dziwne.
    Chyba nigdy nie zrozumiem Skody.
  • Wygląda na to, że Skoda ma w zanadrzu przygotowane/opracowane dla danego modelu kilka zestawów podzespołów.
    Taka ciekawostka: nie ma kompletnego fotela, jest natomiast fotel "rozłożony" na wiele elementów, jako części. Dla Rapida wygląda to tak, że nie ma jednej daty zmiany kilku części równocześnie, a są one niezależnie zmieniane. Stąd może być wiele wariantów końcowych dla danego podzespołu. W efekcie może być tak, jak wcześniej kilka kol. zauważyło, że są rozbieżności w fotelach poszczególnych modeli i MR.
    Dla przykładu posłużę się elementami fotela dla kierowcy:
    stelaż siedziska i oparcia od 30.09.2012                        6RF8820225H
    stelaż siedziska i oparcia od 01.10.2012 do 28.04.2013  6RF8820225S
    stelaż siedziska i oparcia od 29.04.2013                        6RF8820225P

    mata druciana do 22.04.2012                                         6RU881705
    mata druciana od 23.04.2012 do 29.06.2014                   6RF881705
    mata druciana od 30.06.2014                                         6RF881705B
    Do tego dochodzi jeszcze dodatkowy podział - prawdopodobnie ze względu na wyposażenie (ale to już tylko Skoda wie ... ).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Z jednej strony unifikacja i używanie tych samych części do kilku modeli w celu obniżenia kosztów, a z drugiej co chwilę jakieś zmiany w jednym modelu.Trochę to traci sens.
  • Różne wersje wyposażenia mają inaczej przeszycia tapicerki, ciekawe czy to ma jakiś związek? 
  • Otóż byłem wczoraj w skodzie i jak pisze jercen do SB są 4 fotele 2 sportowe i 2 zwykłe, podobnie do LB - jednak te są inne tzn. 2 są takie same z siedziska ale już oparcia nie. Ponoć gąbki są te same i tapicerki też, jednak skoro oparcie jest 2,5 cm dłuższe wystarczy że ta "buła" na lędzwia będzie wyżej i już się będzie inaczej siedzieć.
    O dziwo panowie w salonie w Rybniku miło i rzeczowo ze mną porozmawiali porównali przy mnie przez godzinę z moim 4 viny i doszli do tego wniosku co napisałem LB ma inne fotele standardowe, dlatego siadając w LB kolegi andrew61k  a on w moim odczucia były własnie takie a nie inne on u mnie ale badziewie ja u niego kurde inaczej się siedzi.

    No to teraz pytanie powiedzcie mi co z tym zrobić, auta oddać nie mogę, zamienić też nie sprzedać też bo służbowe................
    Fotela sportowego za 8000 tyś nie kupie. Rozebranie  fotela i próba poprawy przez tapicera?

    lukasz 13 no niby 5 mm szerszy a LB jest o 3 cm wyższy.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Jest na Allegro komplet "sportowych" foteli i kanapa, z czerwonego pakietu Dynamic, za 999PLN. Mam w swoim LB takie i nie narzekam. Jak swoje sprzedasz, to wyjdzie całkiem tanio. http://allegro.pl/fotele-kanapa-komplet-seat-toledo-iv-skoda-rapid-i5922669424.html
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • @maciekmpl - tylko trzeba jeszcze pamiętać o poduszkach bocznych. Trzeba by sprawdzić czy są takie same i czy da się bez problemu przełożyć z jednych foteli do drugich.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @tomii1 Wysokość się różni, bo tył jest inaczej zakończony, to rozumiem, ale skąd ta różnica w szerokości ?
  • widziałem te fotele, poplamione, obcięte kostki....
    poza tym są z LB i pytanie czy plug and play będą pasować.
    Moich niewygodnych sprzedać nie mogę bo nie moje a firmowe....
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • @tomii1 z tym tapicerem nie głupi pomysł. Nie wiem jak wygląda fotel pod tapicerką ale jeśli jest tak jak sobie wyobrażam czyli sprężyna falista plus pianka, to idzie skomponować i poprawić profil fotela sposobem typu formatka plus klej. Zależy co się lubi czy twarde czy miękkie. Jeszcze istnieje możliwość zastąpienia sprężyne pianką wysokoelastyczną o dużej twardosci i gęstości...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Dla mnie wadą jest brak podstopnicy, no i zbyt krótkie gumowe dywaniki nie wiem jak welurowe, ale syf pod pedałem przyspieszenia wkurza oko...
    W sumie brak CD też troszkę boli, mam radio Swing z wyjściem aux, oraz usb, brak tylnych głośników też na minus.
    Rapid SB I 1.2TSi 110KM I Race Blue Metalic I Ambition Max I Poznań
  • @leon86 z podstopnica latwo mozna sobie poradzić, poczytaj ten temat http://rapidklub.pl/discussion/292/podstopnica-jaka-/p1

    Dywaniki mozna też dokupić długie, jest tez gdzieś o tym na forum. CD? Poważnie używasz jeszcze płyt w samochodzie :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No jakoś chyba z przyzwyczajenia, mam jakiś sentyment i nawet czasami kupuję jeszcze płyty...
    Nawet kasety gdzieś bym jeszcze odnalazł które jeździły ze mną w moim W124...
    Rapid SB I 1.2TSi 110KM I Race Blue Metalic I Ambition Max I Poznań
  • @leon86 mam też swinga bez tylnich głośników i jestem zadowolony. Powiedz jakiej muzyki słuchasz to podpowiem Ci ustawienia tonów...
    Chodzi o rodzaj muzyki (np. Blues rock klasyk itd)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Będąc w Aso. Siedzisko: Jest dłuższe i lepiej trzyma na boki. Tapicerka milsza w dotyku. Oparcie ma tak samo kiepski profil. Po dłuższym namyśle powiem, że jest też pozór lepszego trzymania bocznego jeżeli chodzi o oparcie, ale to tylko pozór. Ponad to są dłuższe dywaniki :)
    WP_20160203_13_53_00_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    WP_20160203_13_50_54_Pro.jpg
    3072 x 1728 - 1M
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • MDMA66 Dokładnie jak napisałeś, co do odsłuchu czegoś mi brak...

    Rapid SB I 1.2TSi 110KM I Race Blue Metalic I Ambition Max I Poznań
  • Ja słucham reggae i rocka wejdź w ustawieniach tony niskie,średnie i wysokie i daj odpowiednio +8,-4,-6 . Przy odtwarzaniu z telefonu flacow super, z odtwarzacza treningowego dźwięk super. Z radia zależy od jakości sygnału przy stacji radio Rock, ANTY radio jest też super ale już przy czeskim CAS już jest gorzej, ale to normalne.
    Reasumując dźwięk ze sprzętu fabrycznego jest bardzo przyzwoity da się przyjemnie słuchać . Jeśli ktoś dalej nie wierzy i myśli że mam gumowe ucho lub małe wymagania to powiem tylko że posiadam dwie platformy do słuchania muzy. Pierwsza to treningowa sanse Clip z słuchawkami Sennheiser Adidas mx680 druga to w domu pc z kartą creative sb audigy 2 zs gold z głośnikami Genius 5.1 6000. I wiem jak brzmi dobry dźwięk . Tak więc Rapida brzmienie jest naprawdę wporzo. Chodź przyznam.że mogliby dać więcej opcji EQ
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Sluchasz reggae a wysokie tony masz na -6 gdzie przy tej muzyce glownie liczy sie linia basu i wlasnie wszelkiego rodzaju "bogactwo" wysokich dzwiekow.Szczerze mowiac dziwne. Co do srednich tonow sie zgodze, warto je sciagnac ale wysokie musza grac czysto i slyszalnie. Chetnie posluchalbym jak to brzmi u ciebie :)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @fredi88 zgadzam się że reggae music potrzebuje harmonii w tonach niskich i wysokich i przy tych ustawieniach wydaje mi się że ta harmonia właśnie wystepuje. Głośniki fabryczne chyba te wysokie tony mają naturalnie utworzone dlatego też dla niektórych tak ten dźwięk może się nie podobać 

    Spoko jest też ustawienia pod tony wysokie czyli +7,-5,-2.
    W sumie przy trzech suwakach idzie łatwo dostosować dźwięk pod siebie jeśli komuś dalej nie odpowiada to dolozenie głośników tył lub wymiana przodu jest nie ingerencyjna w gwarancje. Potwierdziło to ASO w Katowicach 

    Mam nadzieję że moderator nie wlepi mi ostrzeżenia , ale tak naprawdę rozmawiamy o potencjalnej wadzie ☺
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Mi brakuje przełączanego lusterka wstecznego jak to było we Fabii ten języczek pod.
    Domykanie i otwieranie szyb po przekręceniu kluczyka.
    Naciśniecie przycisku od szyby pasażera i idzie cała w dół lub w górę. tylko kierowcy tak działa.
    Brak możliwości podniesienia siedziska do pionu żeby oparcie zeszło niżej co znacznie by wyrównało podłogę.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?