FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Odbiór auta - proszę o pomoc
  • Panowie,
    za kilka dni odbieram mojego Rapiada (auto z placu, stało ok 2 miesiące). Potrzebuję Waszych rad na co zwrócić uwagę, co sprawdzać, czego oczekiwać. Proszę o rady zarówno w kwestiach dot. samego auta jak również formalnych. Jestem zielona i zdana sama na siebie.
    Liczę na odzew i pozdrawiam!
  • Po pierwsze miernik lakieru i pomiar grubości. Grubość 120-170 mikronów jest ok.
    Po drugie obejrzeć silnik. Przy większym przebiegu zobaczysz jakieś brudy.
    Na licznik nie patrz, bo da się go cofnąć.
    Sprawdź wszystkie szczeliny miedzy drzwiami, maską, klapą tylną, przy lampach.
    Sprawdź poziom płynów głównie olej i płyn chłodniczy.
    Poruszaj drzwiami czy przypadkiem nie masz wody w drzwiach.
    Zerknij do bagażnika w miejsce koła zapasowego czy nie stoi woda.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Warto sprawdzić czy auto ma wyposażenie zgodne z umową. Gdy zamawiałem swojego to akurat wchodził rocznik modelowy 2016 a katalogi były do 2015 i w pakiecie MAX były tylne głośniki natomiast w katalogu do 2016 już je wycofano o czym nikt nie powiedział i zostało się bez głośników.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • W kwestii formalnej to salon powinien wszystko załatwić  przy kawie lub herbacie, niemniej popatrz na to ile masz gwarancji jeśli obiecano np: 4 lata to tyle ma być, i czy vin pojazdu się zgadza z dokumentami. Jeśli auto ma deklarowany "0" przebieg tz. do 7-8 km to popatrz oprócz tego co moi przedmówcy radzą na tarcze hamulcowe szczególnie tył jeśli są zamiast bębnów ( zależne od wersji ) mają być jak nówki sztuki, przyrdzewiałe mogą być,  ale żadnych rys od hamowania. Ostatnia sprawa, jedziesz zawsze z kimś co dwie głowy a nawet trzy to nie jedna.  
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @amiskiew Ola chyba ma na myśli nowe auto z placu bez przebiegu jeśli dobrze zrozumiałem. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Czy szczeliny takie same z dwóch stron
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Bardzo dziękuję za dotychczasowe rady.
    A można miernik gdzieś wypożyczyć lub poprosić by na miejscu przy mnie sprawdzili?
    Przed zapłatą faktury zapytany handlowiec przekazał, że przebieg wynosi 9 km i powinien wzrosnąć do ok 10 km, ale na samej fakturze jest info, że auto nowe przebieg 20 km (asekuracja?, dla mnie to dużo za dużo...).
    Z tyłu ma bębny.
    A gwarancja liczy mi się od dnia odbioru auta?
    Supermajku, a jakie szczeliny chodzi?
  • Witam,wydaje mi się,że teraz wszystkie Rapidy mają już na tylnej osi klocki tak jak na przedniej osi,a nie jeszcze bębny jak podaje koleżanka Ola - mogę się mylić,więc proszę kolegów o sprecyzowanie,czy tak faktycznie jest,zresztą Ola nie podaje jaka wersję Rapida odbierze.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Szczeliny bo bokach maski, pokrywy bagażnika czy są równe patrząc wzdłuż auta, czy maska równo leży czy z którejś strony nie jest wyżej, to samo klapa czy róg/kant klapy licuje się z autem czy nie odstaje. To są regulacje niekiedy gołymi rękoma, jak ideał to ideał :) ogólnie czy WSZYTKO działa nawet naraz. Jeżeli się wstydzisz to jak juz będziesz sama tuż przed drzwiami zapoznaj się ze wszystkim może, wycieraczek nie włączaj bo pobrudzisz auto od spryskiwacza. Pod maską jest różowy płyn chłodniczy, w takim kulistym zbiorniku, poproś wydawcę o pokazanie gdzie jest Minimum i gdzie jest maksimum i odrazu niech doleją do max. Jeżeli będzie coś mówił o odpowietrzeniu to tak czy siak ma być max jeżeli auto jest wystudzone. To samo niech pokaże jak sprawdzić poziom oleju i ile go jest. Jak dla lajkonika;)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • OK, dzięki za klarowne wytłumaczenie, jak laikowi. Wstydzić się nie wstydzę, nie mam czego. Dlatego Was pytam i jestem wdzięczna za każdą podpowiedź.
    Andrew, 1,2 TSI 90 KM Active. Niestety te maja jeszcze z tyłu bębny...
    Mam kolejne pytanie, czy mogę zażądać przed odbiorem sprawdzenia auta w innym ASO? I czy ma to sens?
  • Dobrze, ze Kolezanka kupuje nowy samochod a nie uzywany bo wtedy jakby dostala liste do sprawdzenia " od fachofcuf" to by sobie dala w ogole spokoj z kupnem samochodu. 
    Moja Droga bez przesady !!! Odbierz samochod na luzie, posprawdzaj sobie podstawowe rzeczy, przy wydaniu mozesz pytac o wszystko i zawracac glowe - za to placisz, a jak placisz to wymagasz. W kazdym serwisie maja czujnik gr. lakieru i mozesz poprosic o zmierzenie. Niestety, ale i tak nie sprawdzi sie samochodu w 100%, no chyba, ze mamy rentgen w oczach i wiemy co mysli sprzedawca :)
    Przed wyjazdem upewnij sie, ze poziom oleju nie jest przelany tj. ponad max. W fabryce, nie wiedziec czemu tak leja. Nowy samochod na poczatku bedzie troche " bral" oleju ( moze ale nie musi i jest to zwiazane z ukladaniem sie silnika ) i moze tez troche " ubyc " plynu chlodniczego ( dojdzie do pelnego odpowietrzenia ukladu, rowniez moze to wystapic ale nie musi ) dlatego nie ma sie co przejmowac tylko uzupelnic do odpowiedniego poziomu i cieszyc sie jazda :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja bym przypomnial o tym , że auto dostanie z praktycznie pustym zbiornikiem paliwa ;) reszty i tak nie jestesmy w stanie sprawdzic na miejscu...
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • bębny nie są takie zle :) przede wszystkim są tańsze w eksploatacji, szczęki kosztują mniej i na dłużej wystarczą tak samo jak bębny. Przy przebiegu 90 tys km była ich jeszcze połowa!! Gdzie klocki 2 razy zmieniłem. Również przy tym przebiegu tj 90 tys na przeglądzie okresowym robią tzw czyszczenie bębnów. Rezygnujcie z tego bo to kosztuje za dużo, za to weźcie sprawdzenie. Tak czy siak bęben jest otwarty i następuje wysypianie pyłu ze środka, bo o to chodzi.
    Obowiązkowo pierwsze tankowanie do pełna, przyjdź z naładowanym telefonem :) fotka szczęśliwa na start musi być.
    Wrocław Rapid LB 
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Niestey nie możesz sprawdzić w innym aso, nie wyjedziesz autem przed podpisaniem protokołu odbioru, ani nie dostaniesz kwitów do zarejestrowania auta. Nawet wyposażenie opcjonalne jest montowane po podpisaniu kwitu, bo gdybyś się rozmyśliła to oni zostaliby z autem nie nowym lecz już używanym/modyfikowanym.

    Na spokojnie, nie panikuj, podziel to wszystko co tu przeczytałaś przez 10 i nie bierz zbyt wielu "fachofcuf" możesz zabrać kolegę ale nie szukajcie dziury w całym, podejdźcie do tego na spokojnie i zdroworozsądkowo. Sprzedawcy widzą kto cwaniakuje a kto nie... A Ty lubisz cwaniaków?
    Jak mają coś ukryć to i tak będą sprytniejsi, więc nie ma się co martwić na zapas. To ma być przyjemność a nie wojna.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo radości z nowego autka :D
  • Sam odbierałem samochód w poprzednim tygodniu. Mój tata i żona uczulali aby "dokładnie obejrzał". No i starałem się ale jako, że na samochodach znam się tyle o ile to nic niepokojącego nie dojrzałem. Sprawdzałem miernikiem lakieru ale pomiar mi ciągle "latał" i ciężko było to ustabilizować. Jako, że nie umiem tego najwidoczniej robić, to po kilku miejscach dałem sobie spokój. Tak jak yunior napisał, trzeba dużo pytać. Sprzedawca jak nie jest kawałem wała to na wszystkie pytania odpowie i jeszcze dopowie o rzeczach, o które się nie pytało. Kros fajnie napisał "to ma być przyjemność, a nie wojna" :) Póki co wszystko z samochodem jest ok.  
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • A ja uważam, że należy sprawdzić wszystko co się da. Samochód to towar, a salon to zwykły sprzedawca, któremu zależy na sprzedaży bo z tego ma pieniądze. Więc są w stanie wcisnąć bubla, żeby tylko zarobić. Jak widzimy po @bounty wcisną człowiekowi nawet coś po naprawie i nawet nie powiedzą słowa o naprawie. Towar sprzedany więc teraz Ty się martw.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew zgadzam się z Tobą w 100%
    @Ola też kiedyś myślałem, że odbiór auta to formalność i przyjemność... moja rada taka... sprawdź wszystko powoli i dokładnie przy odbiorze. Na chłodno, bez emocji. Weź miernik lakieru i kogoś ze sobą kto się zna, albo rzeczoznawcę. Oglądaj auto w świetle dziennym. Wszystko bierz na papierze nic na słowo. Odwlekaj podpisanie odbioru i sprawdzaj jak najdłużej. Niestety to trochę taka loteria... Powodzenia!
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przed odbiorem samochodu z salonu dokładnie się przygotowałem. Na spokojnie spisałem sobie wcześniej to co chcę sprawdzić i o co zapytać. Podczas odbioru są emocje (zwłaszcza jak się pierwszy raz kupuje nowe auto :-) ), dlatego wcześniej przygotowana "ściąga" znacznie mi pomogła. Kolejna rzecz o której trzeba pamiętać, iż nie ma co się spieszyć. Powoli punkt po punkcie sprawdzałem i odznaczałem sobie na liście. Pytania - także do skutku. Tak jak piszecie w sumie ma to być przyjemna chwila. Póki co od roku wszystko z samochodem OK (od roku).
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Bardzo dziękuję Kolegom za rady, merytoryczne uwagi i dobre słowo. Skorzystam z nich, zrobiłam sobie listę. Z chęcią ją wydłużę, jeśli zwrócicie mi jeszcze na coś uwagę.
    Wiem, że wszystkiego nie sprawdzę, tym bardziej powinnam sprawdzić to, co się da :)
    Nie widzę powodów, dla których miałabym nie sprawdzić dokładnie towaru, za który płacę i który ma mi dobrze służyć.
    Mam jeszcze jedno pytanie - hipotetyczne, ale rozważmy i taką ewentualność:
    zapłaciłam za auto, zarejestrowałam, wykupiłam polisę, przy odbiorze stwierdzam, że auto ma wady/usterki. Jeśli propozycja zadośćuczynienia ze strony dealera mnie nie satysfakcjonuje nie odbieram auta. Czy mogę żądać zwrotu pieniędzy? Tracę wtedy $ za polisę?
  • @Ola - zarejestrować i wykupić polisa możesz dopiero po odbiorze auta. Tzn podpisujesz odbiór samochodu. Z dokumentami zakupu, fakturą idziesz zarejstrować i wykupić ubezpieczenie( najtaniej wyjdzie pakiet w Škodzie) i od tego momentu wszystko co wykryjesz podlega tylko reklamacji.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew W moim przypadku pakiet ubezpieczeniowy zaoferowany przez dilera wcale nie był atrakcyjny.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?