FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wskaźnik braku płynu do spryskiwaczy
  • a może inne pytanie ktoś w ogóle ma w swoim samochodzie taką działającą kontrolkę od płynu ??
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Liftback z sierpnia 2013 MY 2014
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • andrzejn ale coś więcej, bo sam liftbeck sierpie 2013 MY 2014 nic nie mówi
  • Liftback ambition+komfort, wyprodukowany w sierpniu 2013, model na rok 2014. Pojemność zbiornika 3,5 litra, bez spryskiwaczy reflektorów. :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Czyli masz sterowanie tylnych szyb w drzwiach kierowcy?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Mam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • A mnie sprzedawca w listopadzie mówił, że ta opcja będzie dostępna dopiero w autach produkowanych od 2014 roku :-D
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ja mam Liftback ambition + komfort wyprodukowany kwiecień 2014 - wskaźnika brak.
    Rapid LB | 1.2 TSI 85KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal Metalizowany | 13000km | Białystok
  • Moi drodzy mi nie dziala w fabi 3 rok i jakos daje rade... Zajrzyjmy pod maske raz na jakis czas i dolejmy. Pozdro dla was:-)
  •  Tu nie chodzi o to, że nie działa, tylko, że go tam prawdopodobnie w ogóle nie ma :-)
  • @broda444
    Nie wiem jak jest w fabi, ale w rapidzie zbiornik jest umieszczony w takim miejscu, że niestety nie widać poziomu płynu, no chyba że źle patrzę :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • No i wyjaśniło się.  Byłem w serwisie bo skończył mi się płyn i zero komunikatów odnośnie niskiego poziomu lub braku płynu do oczyszczania szyb. Pan w salonie powiedział mi że takie cudo dostał bym tylko zamawiając najwyższą wersję wyposażenia. Niestety nie ma na dzień dzisiejszy możliwości zamówienia nawet za dopłatą do actiw i abition wersji wyposażeniowej. Więc tłumaczę że w aucie pokazowym takie cudo było wsadzone do wersji ambition a on na to (nie oficialnie) że salon zamawia w fabryce wersje pokazowe które odbiegają znacząco wyposażeniem od tego co się sprzedaje (czyli taki sposób naciągnięcia klienta na coś droższego)
    Więc panie panowie reasumując to co w instrukcji nie zawsze jest prawdą i nie opisano co jest do wersji 1 co do 2 i co do 3. Prosty element oznaczenia został przeoczony, jeśli chcecie się czegoś dokładniej dowiedzieć niestety jedziecie do salonu z papierami i pytamy się o wykaz funkcji auta. Dodatkowo nawet salon nie zawsze jest w stanie określić jeśli nie sprawdzimy roku modelowego co jest zmienione tj. przykład w pierwszych modelach nie było w standardzie elektrycznych szyb w ambition a teraz są. i to dotyczy wszystkich funkcji i opcji.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dobra, ja mam wersję Elegance, będę obserwował czy coś komunikować będzie.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • @eklime
    To ja mam jeszcze prośbę czy mógłbyś sprawdzić czy działa u Ciebie blokada uruchomienia silnika bez wyciśniętego sprzęgła i przy okazji czy działa informacja o niesprawnej żarówce. Mi powiedzieli, że to też tylko w Elegance,ale jakoś im nie wierzę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mam Elegance ( + ksenony i spryskiwacze na reflektory) i też czekam na koniec płynu w spryskiwaczu. Dam znać o wyniku, niestety zalałem do pełna.
    Przy testowaniu blokady uruchomienia silnika bez wciśniętego sprzęgła zaliczyłem kangura i więcej nie będę testował.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • @konwel - ale ja nie mam sprzęgła :D
    Z żarówek to chyba mam tylko dostęp łatwy do H15 (dzienne / długie), reszta jakoś tak bardzo zabudowana. Zobaczę jak znajdę chwilę czasu.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • @eklime
    Dzięki, w przypadku skrzyni automatycznej też jest komunikat, a raczej powinien być, zgodnie z instrukcją:
    Samochody z automatyczną skrzynią biegów w przypadku podjęcia próby rozruchu silnika bez wciśniętego pedału hamulca silnik się nie uruchomi. W zestawie wskaźników zaczyna świecić lampka kontrolna, a na wyświetlaczu pojawia się następująca wskazówka.

    W celu włączenia silnika naciśnij hamulec.
    HAMULEC

    @andrzejh
    Jak masz rok produkcji i rok modelowy.

    Ogólnie wysnuwa się wniosek, że Elegance też nie ma blokady uruchomienia silnika bez wciśniętego sprzęgła, wiec Skoda kłamie w instrukcji.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @eklime
    Nie masz pedału sprzęgła, ale sprzęgło masz i to nawet dwa :-)
    DSG do skrzynia dwusprzęgłowa - jedno sprzęgło jest do biegów parzystych, drugie do nieparzystych.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • @konwel
    Rok produkcji i modelowy to MY14
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • @roca - tak wiem, że to dwusprzęgłówka, chodziło mi bardziej o to coś wystającego obok pedału hamulca :)
    Sprawdzę rano ten pedał hamulca, do tej pory (9,5 kkm) nie zwróciłem chyba na to uwagi :D
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?