FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • A czego będzie "szukał" ten filc?;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Do czego ten filc... chyba nie spełnia żadnego zadania, raczej wypełnia wolną przestrzeń w okolicy filtra... u mnie prawdopodobnie był nieprawidłowo przyczepiony, tzn. patrząc od dołu, filc leżał na obudowie plastikowej i przyczepiony był spinką, przypuszczam, że powinna być inna kolejność zamontowania... pewności nie mam, bo trudno mi teraz porównać.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • nr 24   (5JB863082A)

    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • 1) Czy ktoś z Was wie dokładnie co ASO robiło na akcji z brzęczącymi przewodami paliwowymi ?  Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem 3letniego rapida LB, na ciepłym silniku przy schodzeniu, z obrotów (z 2,0 do 1,5 tys ) z prawej strony gdzies z okolic komory silnika metaliczny, rezonujący dźwięk wchodzący w brzęczenie. Auto po gwarancjii, wpisu o przeprowadzonej akcjii w ASO brak, chcę się z tym uporać sam :)
    2) Silniki 1.2 tsi miały kilka "niedoróbek" ... m. in wadliwy rozrząd, akcja z podkładką pod turbo. Rozrząd jest OK, charakterystyczne chwilowe "dzwonienie" łańcucha na dosłownie sekundę po odpaleniu nie powinno niepokoić. Kwestia podkładki pod turbo ... macie ją u siebie zamontowaną? Czy turbiny w R 1.2 tsi są juz poprawione, i podkładek w nich nie montowano ? Objawy - metaliczny dźwięk przy przyśpieszaniu ( inny niz w pkt 1,  ledwo do usłyszenia przez ignoranta ), delikatnie "szarpnięcia" na wolnych obrotach na biegu jałowym - odczuwalne tylko na zimnym silniku - wg lektury forów nt 1.2 tsi objaw ten znacząco malał po domontowaniu podkładki. Ja żadnej podkładki nie mam, wiec mam wątpliwości czy mieć powinienem (?)
    pozdrawiam :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Ja dziś jestem po usunięciu pierwszej wady, która mnie zdziwiła przy przebiegu 9tys km. Mianowicie dźwignia zmiany biegów zaczęła się łuszczyć. Wada usunięta w ramach reklamacji, gwarancji...
    Jeśli dobrze pamiętam ktoś kiedyś już tu o tym pisał.
    Rapid SB I 1.2TSi 110KM I Race Blue Metalic I Ambition Max I Poznań
  • 5000 km wymiana prawego przedniego boczka drzwi - łuszczący się chrom..
    teraz jest 13000 i zaczyna się łuszczyć gałka biegów... Robić coś z tym ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Czyżby w MY16 gałka była z gorszych materiałów? Widzę, że macie właśnie ten rok modelowy. Nie pamiętam aby ktoś wcześniej zgłaszał ten problem ze starszymi rocznikami.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • ta "skóra" wygląda jakby to było natryskiwane na gałkę i odłazi jak łuszczący się lakier...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Czyli defekt jak swego czasu w Golfie IV i Passatach z tego samego okresu, kiedy to łuszczyły się uchwyty w drzwiach. Tam też ta wierzchnia warstwa schodziła w błyskawicznym tempie i wyglądało to tragicznie zwłaszcza w tak drogim aucie jak Passat.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Podobny ale jednak inny... Tam chodziło o część plastików - uchwyty też i owszem ale również przyciski sterowania klimatyzacji oraz inne elementy deski centralnej. Wcześniej jeździłem Touaregiem także i tam był ten defekt. Zobaczymy jak będzie z gałką DSG - "trochę" mniej używana to może dłużej pożyje ;)
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • na mojej skrzyni, mimo ze mniej dotykana, też łuszczy się chrom - będzie zgłaszana w serwisie
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • U mnie na razie po ponad 1,5 roku i 27 tys km brak zużycia "skóry" czy chromów w okolicach gałki zmiany biegów.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • U mnie wchodzi taka szadz, bialy nalot nie do wyczyszczebia na chrom na dekielkach przy felgach, czy to w ogole podchodzi pod gwarancje?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 dekielki to wiesz jak to jest... kamienie woda piach sól cuda wianki.. moze byc ciezko..

    @grzesk wrzuc lewarek biegów na 2 lub 4 bieg i przyjrzyj się temu miejscu co zaznaczyłem na czerwono, zwłaszcza tam gdzie "skóra" wchodzi pod dekielek ze schematem biegów.. powinno być z bliska widać jak powoli zaczyna się łuszczyć "skóra"
    gałka.jpg
    600 x 400 - 42K
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @grzesk - ja mam MY14 i też skóra na gałce łuszczyła się. Reklamacja uznany, od miesiąca mam nową.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja mam juz 47 tys 1,5 roku autko ale nic się nie dzieje.  MY 2015
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maciektsi u mnie w tym miejscu co zaznaczyłeś gałka jest zdrowa. Jedynie co jak się dobrze przyjrzeć to na prawej krawędzi tak od wysokości 5-tki do 6-tki są pojedyncze miejsca lekko starte. Normalnie tego nie widziałem dopiero jak dziś się przyjrzałem z bliska to trochę widać. Tylko u mnie te przecierki są ewidentnie moją sprawką a konkretnie  wytarte przez obrączkę. Tak trzymam rękę na lewarku, że właśnie w tym miejscu opiera mi się obrączka a, że nie jest gładka to bardziej obciera.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja na dniach wybieram się z tym do ASO.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Dla przypomnienia. Temat gałki drążka zmiany biegów już mamy 
    http://rapidklub.pl/discussion/617/galka-drazka-zmiany-biegow#Item_15
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Cześć wszystkim. Czy ktoś z was ma problem z pękającym lakierem.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?