FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Ktoś coś grzebał przy MY17 już?
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Witam Panowie,
    Wczoraj przyszedł już sprawny kabel z Chin.
    To co potrafiłem juz sobie zakodowałem i działa.
    Nie wiem jednak jak za pomoca VCDS-a z powrotem wrócić do LongLife czyli QI6.
    Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć co kliknąć abym znów miał aktywny QI6 ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL Robiłem to, ale jakieś dwa lata temu i dokładnie nie pamiętam.
    Chyba trzeba wejść w zegary i adaptację. Tam musisz szukać tych opcji.

  • lukasz13
    To ja wiem że w adpatacjach. Tylko tam jest tego tyle, że za chiny nie dojdę który to kanał, czy też kilka kanałów :-(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Tutaj masz wszystkie moje ustawienia adaptacji w module 17. Ja mam QI6.
    Porównaj ze swoimi obecnymi, przeanalizuj i na pewno wykombinujesz co trzeba zrobić.
    17 - Adaptacje @van_daal.xls
    49K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal A masz dwa wskazania na Maxi-dot, czy tylko jedno ?
  • van_daal Bardzo Ci dziękuje, już na tą chwilę widzę różnicę :-)
    U ciebie 19 ESI: oil quality good oil quality 
    Ja u sie na pewno mam poor oil quality
    P.S Ja mam 2 wskazania na Maxidot (jedno od oleju, drugie to przegląd)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja też mam dwa wskazania (w Bolero i zawsze były dwa).
    Ostatnio jak sprawdzałem to w obu było dokładnie to samo, tymczasem dzisiaj:
    "Przegląd: za 12200 km lub 329 dni (czyli 06-07-2017)
    Wymiana oleju: za 13100 km lub 309 dni (czyli 16-06-2017) "
    przy stanie licznika 17867. Samochód odebrałem 27-07-2015.

    Co do "oil quality" to jest to raczej parametr, w którym pokazano wynik obliczeń/wskazań czujnika jakości oleju - podejrzewam, że tylko do odczytu a nie do zapisu.

    Zastanawia mnie natomiast czemu u mnie mam wymianę oleju za więcej km ale mniej dni niż przegląd.
    To nielogiczne...

    EDIT: 22-07 mam umówioną wizytę w ASO to podpytam o co chodzi.
    EDIT2: olej zmieniałem po 15000. Tuż po zmianie oleju sprawdzałem i terminy wym. oleju i przeglądu były wciąż takie same. Oczywiście zaznaczyłem w ASO, że nie chcę zmiany planu przeglądów tylko samą wymianę.
    Wskazanie temperatury oleju na MaxiD mam.

    Skan, który Ci wrzuciłem robiony był 26-05-2016.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  •  Ja mam tylko jedno wskazanie, a przed przeglądem miałem dwa i tak myślę, czy da się to wskazanie jakoś włączyć przez VCDS.
  • Dłubałem VCDS-em oil quality ale nie przyjmuje ustawień. Trzeb pewnie coś jeszcze przestawić.
    Za to włączyłem opcje mówiącą ile paliwa należy zatankować do pełnego zbiornika paliwa.
    17Intrument, 10Adpatation, Volume to be repelenished, new value, yes
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @van_daal Napisałeś że masz funkcję wykrywania zmęczenia kierowcy. Jestes w stanie wrzucic swoje kodowania i adaptacje w celu pomocy w odnalezieniu tego?
    Probowałem tego szukać i zastanawiam się czy wystarczy adaptacja lub kodowanie czy może jakiś inny moduł itp.. Z góry dzięki.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Witam,
    Dalej dłubie VCDS-em ale efekty mizerne.
    Cały czas próbuje zmiany na LongLife na podstawi skanu kolegi van_daal.
    Tak czy siak 70% funkcji takich jak ma kolega

    van_daal nie ma w moim TSI. Dlatego pytanie:
    Czy podzieliłby się ktoś kto ma silnik TSI z ustawionym LongLife swoim skanem bloku 17-Instrument z ustawieniami ?
    Będę zobowiązany
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Mam wreszcie chwilę to mogę Wam poodpisywać...

    Łukasz. Ty masz MY15 a ja MY16. Stąd mogą wynikać różnice. Obawiam się też, że VCDS-em nie zmienisz trybu przeglądów. Podejrzewam, że te nastawy są kodowane inaczej i chronione podobnie do np. licznika przebiegu albo zabezpieczeń kradzieżowych podzespołów i klucz/narzędzie ma tylko ASO.

    Maciek. Z funkcją zmęczenia może być podobnie do SmartLinka. Może być tak, że tę funkcjonalność też trzeba "doinstalować" do Bolera. Wydaje mi się, że w adaptacjach radia widziałem ustawienia tego. Ale chińskim VCDS-em tego nie ruszaj, bo narobisz sobie bigosu (tak jak ja). Sama obecność tych ustawień jeszcze nie oznacza, że można to uaktywnić.
    Nie sugeruj się też tym, że ostrzeżenie wyświetla się na MaxiD bo nie wszystko, co wyświetlane jest na nim ma swoje odzwierciedlenie w adaptacjach czy kodowaniu zegarów.
    Przykładowo: mam Front Asista i ta funkcja również wyświetla ostrzeżenie na MD a w adaptacjach nic o tym nie ma.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam

    Mam pytanie, czy w R jest możliwość zakodowania, żeby halogeny zapalały się po otwarciu/zamknięciu centralnego zamka i gasły po iluś sekundach? Podpatrzyłem to u znajomego w Leonie I, ale on kupował osobny moduł i twierdzi że "ktoś ogarnięty" to u mnie zaprogramuje, bo można. Kombinował ktoś z tym? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • van_daal
    No własnie tego też sie obawiam.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Maćku. To o czym piszesz załatwia funkcja CH/LH. By to działało musi być obecny czujnik światła. Być może da się to obejść i "zastąpić" mrugnięcie kierunków mrugnięciem przeciwmgielnymi. Sprawdzę, ale to może nie być takie proste...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Da się ustawić tak halogeny by włączały się zawsze z kierunkowskazami. (Doświetlanie zakrętów trzeba ustawić na kierunki. Pisałem o tym kilka stron wstecz. Niedogodność jest taka, że nie mamy doświetlania zakrętów i halogeny zapalają się zawsze z kierunkami.
    van_daal ... jak czujnik- przylecial?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Z uwagi na dość charakterystyczne, szerokie oświetlenie drogi przy samochodzie jest w ogóle sens włączać doświetlanie ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @grzesik1, ja mam doświetlanie zakrętów, chodzi mi tylko o funkcję Coming/Leaving Home, to o czym pisze @van_daal.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maćku. Aby Ci działał CH/LH w automacie musisz mieć dodatkowy czujnik światła - na szybie albo na podszybiu - i dodatkowo włącznik świateł z AUTO. Bez tego działa tylko CH i to w trybie ręcznym.
    Jak będę miał auto (teraz jest w ASO - nie wiem jak długo) to zobaczę, czy można by p.mgłowe powiązać z funkcją sygnalizacji włączenia/wyłączenia autoalarmu. Jednak sądzę, że to już jest zaprogramowane na amen więc raczej "marneszanse"...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?