FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Planuję zakup Škody Rapid proszę o poradę
  • Ja mam Rapida już 3 i pół roku. Pierwsze dwa lata jakoś strawiłem i chwaliłem. Tłumaczyłem sobie, że nowy model, że tak ma być. Ale arogancja dwóch serwisów i ignorowanie klienta przegielo moja opinie na wielki minus. Niby żadna wielka awaria u mnie nie wystąpiła, ale kilka drobnych wkurzajacych, które nie powinny się trafić w nowym samochodzie, lub powinny być usunięte bez zbędnych komentarzy. Nie po to wydałem 50 tys. żeby jeździć po serwisach i prosić się o naprawę. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • A co myślisz ze jak auto kupisz za 250tys zł, to będzie mniej awaryjne:) - to się mylisz. Utrata wartości w nim 100 tyś zł to norma. Ja twierdze ze trwałość aut teraz jest porównywalna maja być dla pierwszego właściciela do 150 tyś km. Jeździłem Ceedem nowym i nie chce tego auta już nigdy- nie wiem co ludzie widza w tych autach. Nigdy auta KIA- sprzedane po 25 tyś km. Nie chce tego nawet komentowac- miał to być koreańsku Golf- chyba ktoś zażartował. Cielem kiedyś po wypadku nowe Skody, Audi VW. Skody z nowej fabryki są tak samo dobrze zabezpieczone jak Audi nawet śmiem twierdzić ze lepiej od VW. Za to Dacia to masakra, profile nie zabezpieczone, to czego nie widzisz to goła blacha i cienka jak puszka- nigdy bym tego auta nie kupił.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd - jeśli wydanie 250 tys nie zapewnia bezawaryjności, to nie widzę sensu kupowania takiego samochodu, chyba że dla szpanu. Moim zdaniem wydanie 50-60 tys powinno zapewnić bezawaryjną jazdę i ewentualna szybka naprawę. W każdym innym przypadku wole używane.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Bezawaryjna chocby przez 2-3 lata
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pytanie czy dyskutujemy o obsłudze czyli serwis czy o modelu gdzie każdy zgodnie twierdzi że drobne naprawy są akceptowalne. Tylko jeśli z drobnicą jeździmy po kilkanaście razy to nie dziwie się rozczarowaniu. Ja akurat mam ten konfort że serwis jest ok(zielona Góra). A zaraz po zakupie nie działała klimatyzacja...W firmowym citroenie jumper po 3tys. Km rozwulkanizowała sie poduszka amortyzatora, też mamy fajny serwis w zg- szukali przyczyny stukania 3 dni (znaleźli naprawili i po temacie). Loteria... tylko nie powinniśmy łączyć serwisu z modelem.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Uwierz mi nie zapewnia, gdyby te awarie pojawiły się po gwarancji zabuliłbym 13 tyś zł. Nie.wiem co w Rapidzie musiało by paść żebym tyle zapłacił.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja kupiłem 2,5 letniego rapida i mam te same przpadłości co inni (poduszka skrzyni, gumy stabilizatora).Auto jest budzetowe ale mniej awaryjne niż poprzednik passat b6 9 letni.
    Bardzo ciężko kupić 2 letnie auto dobre bo nikt takiego nie sprzedaje a nawet jeśli to za bardzo wysoką cenę.
  • Pierwszy raz widzę żeby ktoś zachwalał Renówke,jeszcze Lagune.Znajomy kupił talizmana i minimum raz w miesiącu jest w serwisie,ma jeszcze superba który również wyjechał z salonu razem z talizmanem i lata bez usterek.A to tylko jeden z licznych przykładów.
  • Posejdon - coś słyszałeś, coś widziałeś. Nie opieraj się na stereotypach z PRLu, które mówią, że "renówka" nie nadaje się, bo miękka itp. Po prostu nasze drogi nie były dostosowane do miękkości zawieszenia renówek i szybko się wybijało. Pogadaj z użytkownikami Sceników. Prawie każda wersja jest udana. Oczywiście ma tez wady TTTM, ale to jak każda marka  Miałem Lagunę 1LF(r.1999) i chyba na tym modelu skończyły się dobre Laguny. Laguna II była błędem Renaulta do czego oficjalnie się przyznali. Następne wersje w zależności od "udał się albo nie", były albo idealne, albo do du..y.
    Nie usprawiedliwiajmy wpadek skody, błędami innych marek.Nowy samochód powinien być prawie idealny przez czas gwarancji. A w Rapidzie tak nie jest.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  •  i tu się mylisz, jestem mechanikiem na okręcie i za Prlem nie przepadam:)A tak na poważnie spędziłem wiele czasu na podejmowaniu decyzji zakupu auta.Napewno nie zdecydował o nim głos ludu.Jeżeli chodzi o omawianie wad Sceników to mogę Cię zapoznać z kolegą z pracy Adamem.On mógłby serial napisać o tym aucie.Auto naprawiał w serwisie i wymienił w nim niemal wsztystko z turbiną na czele.Silnik 1,9TDCi.Żeby było śmieszniej wczoraj w pracy szukał na Allegro pompki wspomagania sprzęgła i tylnego czujnika.W serwisie zawołali mu 800zł .Kolokwialnie mówiąc never ending story.Kupił auto kilkuletnie i włożył w nie więcej niż kosztowałby rapid w wersji podstawowej.Śmiejemy się z niego że Renia go wysysa lepiej jak żona.Poza tym mój brat kilka lat był sprzedawcą w salonie Renault w Koszalinie i zwyczajnie nie polecał tej marki.Tobie akurat trafił się udany model czego nie można powiedzieć o rapidzie.
  • Ja na samego Rapida nie narzekam, bo trafiły mi się same pierdoły typu łuszczący się drążek zmiany biegów, pęknięte mocowanie tylnego środkowego zagłówka i nienaprawione stukanie przedniego zawieszenia. Ale to jednak wkurza jak w Fiacie :)
    A wystarczyłoby sensowne podejście ASO do tych tematów, a nie zwalanie winy na uszkodzenia mechaniczne.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Rapid jest jaki jest, niczego nie udaje i nigdy nie będzie innym, jakościowo autem bo zwyczajnie w świecie VW się na to nie zgodzi. A tak na serio to rozmowa o jakości w Skodzie zaczyna być mało śmiesznym żartem, skoro w takim Polo za dopłatą możemy mieć miekką, górną część deski to o jakiej jakości w Skodzie mówimy.
    Jak każdy samochód ma jakieś wady i zalety. Nawet w markach premium zdarzają się takie niedoróbki, że nikt by nie uwierzył, że za 200 i więcej tysięcy może się takie coś zdarzyć a jednak... Na ocenę samego auta ma też duży wpływ podejście serwisu do naprawy takich czy innych usterek, skoro nawet przy  oczywistych usterkach, robia ze wszystkiego problem a cena usług w ASO nie oddaje jakości tych napraw lub wymian.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja patrzę na auta tez pod kątem blacharskim, łatwością naprawy i dostępności czesci. Co do Renault nie lubie ich robić po wypadkach, może są bezpieczne, ale czesci są tak opracowane aby się odpowiedni w czasie wypadku. W grupie aut niemieckich zostaje uszkodzone to co faktycznie malo kontakt w wyniku uderzenia, w Renault np poduszki silnika są tak zrobione i osłabione zeby w czasie wypadku się urwać i robią dodatkowe szkody w komorze silnika i itp, inne części tak samo. Grupę VAg lubie bo jak cos pokazuje komp to wiem co naprawić, jak zdiagnozować, np w Citroenie nawet nowym błąd uszkodzenia sterownika silnika może generować np slaba masa w tylnej lampie- paranoja, inne marki podobnie. Drobne wady cos szumi, poduszka silnika, dla mnie nie istotnie. Na nowe tsi na pasku na razie nikt nie narzeka, najwięcej na razie jest na temat łańcucha i silnika którego nie ma już w ofercie. Aktualne MY17 i 1.2 tsi jest już dobrze poprawiony i jakieś awarie to pierdółki.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • amiskiew Miałem fiata kilka lat i wiem jak dobijają detale typu spalony silniczek wycieraczki przód i tył i "rewelacyjne"spasowanie elementów plastikowych i ten ręczny którego nigdy nie zapomnę.Fakt że naprawy w Fiacie to banał i wszystko robiłem sam.Jednak silnik 1.1 przez te kilka lat mnie nie zawodził.Regularne wymiany elementów zużywających się i płynów wystarczyły.No i ceny części śmieszne.A co do ASO to kiedyś przed pływaniem zajmowałem się handlem i wiem jak ważne jest podejście do klienta.W myśl złotej zasady że 1 niezadowolony klient równa się 100kolejnych którym on przekaże opinie.Szkoda że tak Cię potraktowano.Profesjonalne podejście obsługi potrafi przy wielu nawet problemach załagodzić sprawę.Zwykłe zapewnienie klienta że wszystko będzie ok a nie mechaniczna obsługa typu kasy supermarketów.
  • Posejdon - i tu masz rację w 100%. Obsługa to podstawa w każdym handlu. Z powodu kiepskiego sprzedającego nie kupiłem Renault Megane tylko Rapida.
    Młody gówniarz chciał za wszelką cenę wcisnąć mi samochód, nie znając nawet parametrów silnika, który był identyczny jak w moje wcześniejszej Lagunie. A po drugie silnik ten spalał po Krakowie 9 l/100 km i do skończenia gwarancji nie wolno było zagazować, o czym "sprzedawca" nie wiedział. To ja musiałem mu to uświadomić.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Do kiedy można zmieniać zamówienie? Mój rapid ma być produkowany na przełomie marca kwietnia. Czy jak zadzwonię do dilera to uwzględni zmiany? Zastanawiam się czy nie dopłacić do 1.2 110 KM bo wziąłem 90.
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Silnik ten rozni sie tylko softem sterownika, dopuki auto nie ma wygenerowanego vinu można zmieniać zamówienie. Dla mnie 110 KM było to minimum i tak musialem podnieść moc. Wiec chyba warto dopłacić.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wrzucisz na program i będziesz mieć 140:)lepiej zainwestuj w coś innego
  • Ale dopiero po gwarancji, chyba ze pojdzie na żywioł jak ja :) Mając w domu drugie auto co ma 252KM nie wyobrażam sobie w trasie 90KM, tym bardziej ze zona na 110KM przesiadła sie z 180KM ale w cięższej budzie, mimo tego trzeba było wrzucić program bo narzekała na wyprzedzanie, teraz granice sie zatarły do starego auta. Wszystko zależy czym wcześniej latałes.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Do teraz latam Fabia 1 z 1.4 75 kucy więc i tak jest poprawa bo teraz będzie 90:) skoro mówicie że wielkiej różnicy nie ma to zostanę przy tym co zamówiłem.
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?