FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • 45kkm - katalizator do wymiany oczywiście wraz z DPF
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Jakie miałeś objawy?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Kontrolka silnika, błąd P2000 NOX coś tam ( sprawdzane Torque), dodatkowo lekkie szarpanie przy utrzymywaniu stałej prędkości, rano smród spalin za autem przez pierwsze minuty pracy. Zobaczymy jak będzie po wymianie.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Trochę mnie to wszystko przeraża jak czytam wasz wpisy.
    Ja póki co po 8500km przebiegu zero usterek, oprócz...
    - płyn chłodzący już musiałem dolać bo spadł na min/podobno to jakaś przypadłość Skody, kolega ma nową Octavię i też po 5000km już robił dolewkę. W moim poprzednim samochodzie Astra G latami jazda bez dolewania.
    - tarcze z tyłu jakoś "brzydko" się ścierają wyglądają jakby miały już z 50tys przejechane.
    Tak po za tym jest OK, ale to dopiero 8500km, nie wyobrażam sobie żeby w nowym samochodzie było tyle usterek jak opisujecie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Spokojnie. Wszytko przed Tobą (oby nie, ale ..). To zdecydowanie najbardziej awaryjna skoda jaką miałem i najtandetniej zrobiona, a "kilka" ich miałem. A mam dopiero 12 tyś przebiegu natomiast awarii chyba tyle co łącznie w poprzednich. Do tego dochodzi spychologiczne podejście serwisów w czasie gwarancji. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Tarcze niestety tak wygladaja w R do tego mocno koroduja ale rzecz jasna w aso nie ma co liczyc na wymiane, przerabiane
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie nie koroduja, choc prz 3000km tył słabo wyglądał, wystarczy mocniej hamowac a nie delikatnie i czasami.mocniej ze 100km/h i przy 6000km wyglądają jak nowe. Teraz samochody produkuje sie na 100-150 tyś km i ta skoda taka jest. Przy 80 tyś km sprzedać aby jeszcze za dużo nie stracic- takie mam plan. Choć pod względem awaryjnosci bije wcześniejsze moje auto Ceeda które po 90 tyś km w CRDI nadawali sie wg mnie na złom, lub technicznie było gorsze niż tdi po 350 tyś km.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ok lekko zgłupiałem, auto w sumie stało przed zaświeceniem kontrolki epc 3 tygodnie. Po zaświeceniu kontrolki i poszperaniu w necie poruszałem cięgnem aktuatora bo możliwe było jego uszkodzenie ale chodził lekko. Podłączyłem obd2 i pokazało błąd p334b i p334c czyli właśnie aktuator. Nie kasowałem błędu ale kontrolka i tak zgasła. Możliwe że błąd wynikał z tego że cięgno się zapiekło a teraz jak rozruszałem jest ok ?
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Raz na jakiś czas z premedytacją mocniej hamuję, tarcze z tyłu są min. bardziej porysowany ale w miarę czyste i wyglądają ok.
    Za to dzisiaj bez jeżdżenia powiedziałem mechanikowi, że stuka puka prawy tył, pokiwał głową zrobił minę ..... znowu ;) i wyregulował zamek w drzwiach i mechanizm rygla oparcia tylnej kanapy, pierwszy raz pomogło choć nie wróżę, że na długo.

    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Czepiacie się tych hamulców. U mnie oryginały wytrzymały 100 tys., teraz na drugich mam 72 tys. przejechane... Chodzi Wam o walory estetyczne czy użytkowe?
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Rapid SEDAN nie moge otworzyc/odchylic wycieraczki od strony kierowcy haczy mi o maske a od pasazera ledwo sie da na styk przechodzi czy tylko ja tak mam czy wszystkie rapidy tak maja ??
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Musisz wprowadzić ja w tryb serwisowy. Dużo aut tak teraz ma nie wystają nie zaburzają przepływu powietrza
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Sqcza poczytaj w instrukcji obsługi.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Takie rozwiązanie z wycieraczkami przednimi to nie feler a tylko firmowe rozwiązanie. Zabezpiecza ono m.in. przed kradzieżą ramion. Demontaż można prosto przeprowadzić po wyłączeniu stacyjki i chwilowym przyciśnięciu dźwigni wycieraczki. W tym układzie wycieraczki przesuną się o pewien kąt w górę, umożliwiając demontaż ramion czy wymianę piór. Powrót ramion odbędzie się automatycznie przy ponownym załączeniu staczyjki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czyli musze jek  sobie ustawic na srodku szyby zebym mogl je odchylic ta?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Wystarczy ze otworzysz maske i masz pelen dostep do wycieraczki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Podczas mycia auta to raczej nie bede otwieral maski 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Wycieraczka na tyle sie odchyla by przemyc szybe pod nia, niestety TTTM
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • czepiasz sie tych wycieraczek w passacie b6 też tak miałem, to nie wymysł skody akurat
  • Ja ostatnio zaczynam słyszeć niepokojące dźwięki z okolic przedniego lewego koła, jeździłem dzisiaj po mieście i przy przyciszonym radiu, że na nierownosciach i progach zwalniajacych słysząc jak by się odzywał sworzeń wachacza. A do tego jak się szybę kierowcy otworzy czy to lekko czy mocniej słychać z prawej strony swist a na odwrot nie słychać tego.  
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?