FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • Kolejne wady tym razem wizualne: Z tyłu auta jeśli spojrzymy na wysokości 50cm nad ziemią to widać biały element podwozia (miejsca na koło zapasowe).
    Dwa to wiszący przewód pod autem w tylnej części.
    Wykorzystałem tu zdjęcia z forum.image
    87bd784s-960.jpg
    511 x 210 - 42K
    rap03.jpg
    760 x 325 - 93K
  • Te dwa przewody faktycznie to jakaś lipa, na początku myślałem, że coś jest źle umocowane. Co do tego elementu z tyłu, to muszę sprawdzić jak to wygląda u mnie)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk


  • Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Nie mam zamiaru przechodząc obok nowego (czy też innego samochodu) schylać się i oglądać widoczne i mniej widoczne elementy podwozia.
    To - że nie widać końcówki rury wydechowej - jakoś wszyscy akceptujemy.
    To, że widać spód pojemnika na koło zapasowe - to wynika z tego - że jest w kolorze nadwozia. Wystarczy kilka pociągnięć pędzla ciemnym kolorem i problem zniknie.
    Co do linek - to zobaczcie i porównajcie w samochodach innych firm. Chodzi oczywiście o linki hamulca ręcznego - które z panelu środkowego dochodzą do każdego tylnego koła.
    Więc nie czepiajmy się drobiazgów - pewne rozwiązania techniczne musimy zaakceptować - inaczej nasze pojazdy będą wyglądały jak opancerzone dziwolągi.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • tez uwazam ze to absolutnie drobiazgi, szkoda zachodu na wynajdywanie czegos takiego
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No więc tak: Po 3 tygodniach użytkowania auta ( Skoda Rapid Spaceback ) padła mi tylna wycieraczka, tzn. nie zbiera po środku szyby. Dzisiaj miałem przegląd po 1000 km. i poprosiłem w ASO o naprawę. Serwis wymienił pióro wycieraczki, i niestety stwierdził że to nie pomogło, że trzeba zmienić kąt ustawienia całego mechanizmu tylnej wycieraczki, a dzisiaj nie mają czasu na to, więc chwilowo problem nie rozwiązany. Poza tym w przednich drzwiach brzęczą głośniki, chociaż basy mam ustawione na pół. No i to tyle co zauważyłem do tej pory w swojej Skodzie. Chociaż nie! Dwa razy zgasł mi silnik w czasie jazdy rano, gdy jeszcze pracował na benzynie. Myślałem że to nastąpiło w momencie przełączania na gaz, ale przy drugim razie przyuważyłem że nie. Oczywiście w serwisie powiedzieli że nie mają czasu a auto muszą zaprowadzić do elektryka, i trzeba się umówić na inny termin. Puki co będę jeździł bez kolejnych wizyt w ASO aż do kolejnego przeglądu, a wycieraczką prawdopodobnie sam się zajmę.
  • dlaczego masz sie czyms sam zajmowac, umow sie na termin i prowadz auto bez skrupułów 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ... a jak nie mają czasu to znajdź ASO, które znajdzie czas (mam nadzieję, że masz w okolicy wybór). Zapłaciłeś dużo pieniędzy nie po to aby cie traktowano z buta, co nie?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja bym takie ASO omijał szerokim łukiem i opinie wystawił odpowiednią.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Napisałem słowo na ten temat w innym dziale, i wystarczy. Ogólnie mówiąc mało jest kompletnych i uczciwych serwisów w mojej okolicy. Koledzy moi testują teraz serwis Skody W Jankach pod Warszawą, zobaczymy co tamto ASO pokaże. Ale z tego co wiem to mają kompleksowy serwis, a nie jak mi powiedzieli w innym ASO że auto muszą zaprowadzić do elektryka! To co nie maja u siebie elektryka samochodowego?! Pojechałem do nich bo po drodze z domu do pracy, i więcej nie pojadę. Najważniejsze że nic nie zepsuli :) i nie zawinęli, jak koledze na przeglądzie Skody w pewnym ASO zdjęli podbitkę z maski silnika. Po co? Sprawdzali czy nie ma rdzy i zapomnieli założyć? :)
  • pawel74787 napisz co to za ASO to też będziemy je omijali
  • Mi wyciera się tapicerka na fotelu kierowcy, auto ma dopiero 10000 km przebiegu , odpowiedź to: złe użytkowanie tzn ku*wa mam na stojąco jeździć? skóra na gałce skrzyni biegów też już się wyciera.
  • Rapid Active LB zamawiany pod koniec kwietnia 2014.
    Wlew paliwa nie na kluczyk, a ryglowany centralnym zamkiem. Salon dorzucił jakiś 'alarm' (zapewne tylko centralny zamek sterowany osobnym pilotem, bo kluczyk nieskładany, bez monitorowania poziomu nachylenia), zamontowali durną czerwoną diodę która wystaje pod przednią szybą, przecież diody w drzwiach wystarczą.
    Wyświetlacz segmentowy ale z komputerem - nie ma zegara z temperaturą silnika, jest tylko lampka zimny/gorący. Brak również lampki pustego zbiornika płynu do spryskiwaczy. Do dziś nie wiem ile litrów paliwa przypada na jeden segmencik na wyświetlaczu, mogli już dać zegar do obu wersji wyświetlaczy... Dobrze że jest ten komputer (za dopłatą oczywiście) i można sprawdzić pozostały zasięg.
    Umiejscowienie gniazda 12V - beznadziejne, kabel do nawigacji/telefonu plącze się o gałkę skrzyni biegów, jak jest 'sprężynkowy' to będzie zawadzał, musi być prosty i długi żeby dało się go zawiesić bokiem.
    Zawieszenie zbyt twarde, mocno czuć dziury mimo opon 15" - dla porównania Astra Classic z 2000r. lepiej tłumi nierówności...
    Wycieraczki po stronie kierowcy nie da się podnieść bez ustawienia do pozycji serwisowej - czyli jak przyszła zima to trzeba silnik zapalić i od razu zgasić, żeby pozbyć się śniegu spod szyby, a wiadomo że to dla silnika niezdrowe.
    Klima+radio CD jako płatny dodatek, później dołączone do standardu w wersji Max.

    Z drugiej strony, czytając inne posty:
    dodano czujniki ciśnienia w oponach, mimo że nie były zamawiane (przy odbiorze pracownik salonu sam nie wiedział skąd wziął się przycisk 'set' i do czego służy :P), choć słyszałem że na felgach stalowych i tak nie działa, muszę sprawdzić.
    światła mijania wyłączają się same po wyłączeniu silnika
    Nawiewu na kanapę nie ma, ale ustawiając przód na szybę również czuć chłodek z tyłu.

  • Zeby ustawić wycieraczki w pozycji serwisowej wystarczy kluczyk przekrecić na zapłon, po czym kluczyk dać na pozycję 0 i nacisnąć raz w doł, dźwignię od wycieraczek,
    Co do nawiewu na kanapę oczywiście jest (raczej na nogi)pod fotelami przednimi jest wylot powietrza na tył auta, (jak się schylisz będąc z tyłu auta, albo jak bedziesz wkładał z tyłu dywaniki, na pewno zobaczysz)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Z tego co zauważyłem to nawiew na tył działa jak ustawi się kierunek na nogi w pozostałych położeniach przełącznika chyba nic nie leci albo bardzo mało.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Nie sprawdzałem, ja posiadam klimatronika, i jest w większości wypadków w położeniu auto, więc sam sobie to reguluje 

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Też mam Climatronica, ale można i na nim ustawić nadmuch na nogi, latem to testowałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @knowel, zgadzam sie, :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Tak, jak potrzeba ogrzać dzieci z tyłu to daję "dół" i z tyłu robi się szybko ciepło, ciepłe spod tylnych nóg grawitacyjnie unosi się w górę.

    @pawlik23 piszesz jakbyś kupił auto nie widząc go nigdy wcześniej.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?