FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • w poniedziałek udało się zdjagnozować problem usterka była spowodowana uszkodzeniem listwy z bezpiecznikami. dzisiaj udało się odebrać auto :) 
    Rapid SB /1.2 110KM /MY17/ Ambition/ Czerwień Corrida/ Łódź
  • Dzien Dobry ponownie.
    Sluchajcie jestem po wymianie poduszki skrzyni. Powiedzcie mi prosze czy u Was po wymianie ucichła ona na wieki czy jeszcze czasami slychac jakis drobniejszy stuk lub dzwiek jej pracy. Sek w tym,iz czuje poprawe- nie ma juz stuków przy zmianie biegow. Na kocich łbach/bruku też generalnie spoķój ale jednak czasami coś stuknie choc juz mniej niz wczesniej. Mechanik mnie zapewniał ze wsadzili juz zupelnie inny model gdyz sprawdzali numery itd. Jak jest u Was?
    Pozdrawiam!
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Witam po dłuższej przerwie. Wszystko byłoby super gdyby nie to,  że po przejechaniu 76tys. km czyli 3 latach łuszczy się lakier bezbarwny na masce. :-(
    tmp_5916-IMG_20170604_2100501227895472.jpg
    1950 x 1781 - 388K
    tmp_5916-IMG_20170604_210143-1583675146.jpg
    2526 x 1608 - 452K
    tmp_5916-IMG_20170604_210444628190464.jpg
    1850 x 865 - 195K
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @Jacek - miałeś malowaną maskę? Wygląda jakby maska była drugi raz lakierowana, ale ktoś spieprzył matowienie lub odtłuszczanie.
    Na oryginalnym lakierze takie coś nie ma prasa się wydarzyć. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew - nie. Żadnych przygód blacharsko-lakierniczych od zakupu nie miałem, więc lakier powinien być fabryczny. Czyżby diler zapomniał mi o czymś powiedzieć??
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @Jacek - chyba pozostaje Ci zmierzyć czujnikiem grubość lakieru.
    Nie spotkałem się nigdy z oryginalnym łuszczącym się lakierem.
    Samochód masz na gwarancji?

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew - tak, jeszcze mam gwarancję. Tylko czy grubość lakieru będzie miarodajna? Zwłaszcza, że łuszczy się bezbarwny lakier.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Mierząc grubość lakieru dowiesz się ile warstw lakieru masz na samochodzie. Dobry miernik pokaże czy masz grubszą niż standardowa grubność lakieru, a to będzie oznaczało, że ktoś lakierował samochód po zjechaniu z linii produkcyjnej.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew też tak pomyślałem. Mechanik sprawdził grubość lakieru na na całym aucie, jest zbliżona, między 140 a 160. Na masce jest najgrubsza. Ale powiedział, że VW taki zakres robi.
    Zwrócił uwagę, że lakier bazowy w miejscu odprysków nie jest matowy tylko błyszczący.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Polakierowany powtórnie. Mi lakier sie łuszczyl w innych autach po czasie ale na nieoryginalnym klarze który miał za dużo utwardzacza. Teraz im nie udowodnisz. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd, może być, że w salonie poprawiali :-(
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @PinkFloyd, masz jeszcze ten dźwięk przy ruszaniu na jedynce? Może udało Ci się dowiedzieć z czym to ma związek?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Normalne dla tego silnika
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd Witam, jestem tu nowy i postanowiłem odgrzać wątek z tym buczeniem przy ruszaniu... Mam identyczne objawy, tyle że w Fabii, hałas jest od wyjazdu auta z salonu. Czy udało się może dojść skąd to się bierze i, co najważniejsze, czy tak ma być? Będę wdzięczny za odpowiedź.
  • Rezonans układu ssącego- TTTM.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zapadnięta klapka wlewu paliwa w wersji spaceback ktoś miał problem już?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Zapadnieta czyli? Nie otwiera sie? Trzeba podważyć? 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @Jacek 140-160 to trochę za grubo, o jakieś 30-50 mikronów, tak jakby doszła jeszcze jedna warstwa klaru, może poszła na nieprzeszlifowany lakier, źle odtłuszczony i jest efekt tego
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Przed naprawą blacharska było spoko A teraz nie jest na równi z nadkolem i jest problem z otwarciem.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • To ja się pochwale KOROZJĄ na tylnej klapie w miejscu spawu, czyli na łączeniu blach nad tablicą rejestracyjną. Korozja była widoczna na krawędziach klapy. Całe szczęście, że mimo że auto z 2014 roku to Skoda wzięła odpowiedzialność na siebie i polakierowała element. Dodatkowo uznali, że do wymiany jest oświetlenie tablicy w tylu na LED-owe ponieważ zwykłe podobno zbiera wilgoć. 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?