FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
30 000 przebiegu i przód skrzypi.
  • Mullrof czemu uważasz że "za rok powtórka z rozrywki" po wymianie stabilizatora ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • u mnie też wymieniali.
    a doradca serwisowy powiedział mi to otwarcie.

    bo wymieniane wadliwe części są na identycznie wadliwe. Tyle, że nowe.
    Po pewnych czasie zużycia będzie tak samo.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Mullrof na jakiej podstawie twierdzisz, że u neka "za rok powtórka z rozrywki" 
    neka jasno napisał, że wymienili mu cały drążek stabilizatora z gumami , a z tego co Ty pisałeś to Tobie tylko same gumy stąd moje pytanie skąd masz takie informacje ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • edit całkowity.

    ok byłem w aso i dopytałem.
    jednak tylko gumy miałem chociaż myślałem inaczej.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • U mnie zawsze na zimę zaczyna się skrzypienie, jak przychodzi wiosna wszystko wraca do normy w ogóle nie ruszam tego, nie wiem czy to dobrze czy źle;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wczoraj wymieniono cały stabilizator i w końcu cicho ale trochę słabo ze już po pierwszym roku tak się dzieje nie wróży to dobrze na przyszłość
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Ja nadal czekam.  Jeszcze stabilizatora nie ma w kraju. 
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Ciekawe, ze mam auto 2 lata ponad juz 20.000km i zero.skrzypienia i problemu z gumami stabilizatora.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Poczekaj jeszcze 2lata i tobie zaskrzypi :) ja też myślałem że mnie problem nie dotyczy a tej zimy poznałem ten dźwięk. A teraz jest cisza bo ciepło na dworze
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Rowniez nie ruszam. Przyszla wiosna i nastala cisza. Zarowno moj mechanik jak i Niemcy na przegladzie powiedzieli, iz nie ma co ruszac jak technicznie jest wszystko sprawne. Zreszta Rapid to nie Octavia- choc mozna sie wkurzyc jak nawet stara Felicia do tej pory  nie skrzypi :D
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Ja mam przejechanie w rok 27 tyś i skrzyp. Auto na gwarancji więc wymieniam:))

    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Taki oto film z wymiany stabilizatora przez aso. Zachęcam do oglądania!aso w Pszczynie nie polecam!
    https://m.youtube.com/watch?v=fcyaWc_JMMc
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  •  grubo - tyle tylko mogę powiedzieć.


    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • 19 000 przebiegu, po zgłoszeniu skrzypienia stwierdzili, że trzeba wymienić cały stabilizator. Zamówili, po 2 tygodniach pojechałem na wymianę. Auto na gwarancji, więc za friko, a w dodatku jeszcze umyli ;)

    Serwisant powiedział, że za wymianę i zbieżność zapłaciłbym ~1 100 zł.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Rico poprosiłes a by Ci pokazali stary?
    Widziałeś moja przygodę? Dopiero po interwencji w skodzie polska dowiedziałem się jak je klasyfikuja i oznaczają. 
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Po wymianie stabilizatora minęły 2tygodnie i na dziurach co prawda już nie skrzypi ale zaczął piszczeć...

    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Piszczy na poprzecznych nierównościach czy na dziurach?
    Pytam bo też mam problem z piszczeniem ale mam wrażenie że pochodzącym z przednich hamulców. Gdy lekko wcisnę hamulec to nic nie piszczy. Piski słychać przy otwartym oknie.
    Byłem w ASO Bednarka na Szczecińskiej i stwierdzili że faktycznie słyszą piski ale mam tak jeździć i nic z tym nie zrobią.
    Zastanawiam się czy samemu nie zajrzeć do hamulców albo podjechać do konkurencji do ZIMNEGO na Rzgowskiej i by to oni zobaczyli swoim okiem.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Kezcoks A czy jesteś pewny że wymienili cały stabilizator czy tylko gumy
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • @rasz - skoro ASO słyszy piski to nie mają prawa wypuścić Cię z serwisu bez naprawy. Poproś ich o tą "opinię" na piśmie. Szybko zajmą się naprawą. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Piszczy tylko na dziurach wcześniej przed wymianą skrzypiało na nierównościach poprzecznych. Tak wymienili cały stabilizator, też się dziwiłem ale tłumaczyli mi że to jest zespojone i oni wymieniają właśnie cały stabilizator.

    rasz ja będę jechał do bednarka w Dobroniu zobaczę co mi powiedzą i Ci przekażę.... 
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?