FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z klimatyzacją
  • @pogus - napis z coś więcej. Po jakim czasie od włączenia klimy twierdzisz że powietrze jest chłodne? Normalne że zaraz po włączeniu Klimy nie leci super zimne.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Już pogubiłem się w tym temacie czyli jak włączam klimatyzację mam manualną i słyszę cichy dźwięk myślałem że to normalne że słychać kompresor... to jednak nie powinno tak być ? powinna być zupełna cisza taka sama jak bez włączonej klimy ?

    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Jakie dziwny dzwiek? Ciekawe ze w nowych rapidach w kazdym co sprawdzalem przy upale w srodku na klimie slychac cichutkie popiskiwania.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rapid to nie Audi A8, zeby w ogole nie bylo słychać kompresora klimatyzacji. Tylko tak sie
    zastanawiam, w czym przeszkadza mniej lub bardziej hałaśliwy kompresor podczas pracy ......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mi osobiscie az tak mocno to nie przeszkadza, a nawet myslalem ze to normalne... ale faktem jest to ze slychac przy wlaczonej kilmie ciche buczenie... jezeli jest to wada to warto podjechac do ASO na sprawdzenie. Tez tak macie u siebie ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Mam rapida ze stycznia 2015 1,2 86KM z climatronic.
    Po trzech latach eksploatacji i przejechanych 115 tys km potrzebuję wymienić silnik servo V68, sterujący klapą nagrzewnicy. Według etki powinien być to OEM 6R0 907 511, niestety w handlu widzę wyłącznie nowsze modele 6R0 907 511C. Mam więc dylemat, czy ryzykować blisko 400 zł i kupić ten z lit. C?
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • C to nowszy model , czym wyższa końcówka litera tym z nowszego rocznika. Ja regeneruje te silniczki jak będziesz mial problem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Po zimie, gdy klima (CLIMATRONIC) była rzadko używana, pojawił się lekki smród przechodzonego pepega. Trwało to kilka sekund, po czym odpuszczało. A zapach był dosyć intensywny.
    Pojechałem na ozonowanie (z Grupona 19,99). Trochę pomogło, ale zapach wydziela się krócej i jest mniej intensywny niemniej jednak jest.
    W ASO powiedzieli mi, że trzeba coś tam rozebrać, przeczyścić, potraktować chemią i będzie OK, bo samo ozonowanie grzyba nie zlikwiduje. Przyjemność za 150 zł.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Czyżby potwierdzała się instrukcja Skody - o korzystaniu z klimy bez względu na porę roku? Może zaoszczędzę kilka l paliwa (przy wyłączonej klimie) przez okres zimowy, ale potem wydam znacznie więcej na czyszczenie albo i poważniejszą naprawę klimy?
    Chyba jednak wolę korzystać z klimy przez cały rok. I mogę zapomnieć o zapachach i problemach z klimą.
  • Jak to zrobić, skoro poniżej 4+ nie włączy sie kompresor, chyba, że się cos zmieniło w grupie VAG......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak w za oknem jest mniej niż 4 st. to zamiast lodówki można korzystać np. z balkonu. Jak w kabinie masz też mniej niż 5 - 10 st. to będziesz włączał klimę, by jeszcze więcej schładzać kabinę? Sądzę, że konstruktorzy projektujący układ klimatyzacji mają doświadczenie i coś do powiedzenia i ustawienia w elektronice nadzorującej pracę klimy. Nie ma się co denerwować, że klima działa tak a nie inaczej. Dla większości jest to rozwiązanie do przyjęcia. A czy ktoś użytkuje klimę tylko w określonych porach roku czy na okrągło - to już jest jego sprawa. Klima nawet przy wyłączeniu nastaw w kabinie pracuje na minimalnej mocy. Tak jest skonstruowana. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 4st jest ustawione po to by parownik nie zamarzł a nie dlatego bo jest zimno. Przy 4 st może byc taka wilgotność powietrza ze mimo 4 st szyby będą parowac. W nowszych kompresorach nie ma sprzegielka kompresora. Kompresor sterowany jest zaworem wydajności, wiec jak wyłączysz przycisk AC i tak gaz z olejem krąży po układzie bo zawór jest w pozycji otwarty i krąży bez sprężania i oporu po układzie. Smród pochodzi z wilgoci ktora zostaje na parowniku i z pewna ilością zanieczyszczeń co nie wylapie filtr w mokrym środowisku sie psuje. Jak klima cały czas zalaczona to nie eliminuje problemu bo bakterie są zmrozone i sie nie maja odp środowiska do rozwoju. Odgrzybianie, ozonowanie zabija bakterie, nie eleminuje problemu. Jak ktoś rozbieral parownik to wie o co chodzi. Trzeba umyc te zanieczyszczenia cisnieniowo. Aso robi to za pomocą metody Tunap., lanca i środek pod ciśnieniem 10 barow myje parownik i 2 lata spokoju. Tak wyglądają parownik w 10 letnim aucie, ozonowanie, pianki nic nie dadzą, aso ma lance ze nie trzeba zdejomwac kokpitu https://www.youtube.com/watch?v=OogAjg3FzjI
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam u siebie manualną klimatyzacje. 
    Podczas jej działania wydobywają się z niej dziwne dźwięki jakby swierszcze albo przelewajaca sie woda. Zastanawiam sie czy to normalne czy jest cos nie tak. Poza tymi dźwiękami Klima działa prawidłowo.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • rasz ja też tak mam chyba TTTM.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Do tego jeszcze Klima zmienia swoje obroty podczas pracy jak jedzie się autem.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Klima zwiększa obroty jak jedziesz bez wciśniętego gazu, to samo z wycieraczkami, podobno to normalne i ma związek ze zwiększeniem napięcia w układzie (ktoś może potwierdzić?). Wracając do tematu mam identyczny problem z klimatyzacją manualną. Auto z 2019. Najbardziej denerwujące na 1 poziomie prędkości - piszczy, ćwierka, a w tle słychać 'przelewanie'. Ktoś ze Śląska ma doświadczenie w tym temacie odnośnie które ASO nie oleje tematu i nie stwierdzi, że tak ma być albo nic nie słyszą?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska
  • Ja dokładnie mam takie same odgłosy.
    Rapid LB/1.2 CJZD /152 KM, 248 Nm/MY16/ Ambition+Audio/Szary Quarz/ Piła
  • Ja mam doświadczenia z ta ćwierkajacą klimą. 

    Czekam na części i bedzie wymieniony kompresor. Warunek jest ze musi byc denso a nie bubel w postaci sandena.
     Żadne TTTM
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • air_22 jakie ASO?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska
  • Welm centrum z Bielska-Białej
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?