FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 85KM
  • Zrozumiałem, zrozumiałem. Niestety mój styl życia i praca wymagają szybszego poruszania się samochodem. Dlatego tak jak piszesz 50 w mieście i 70-90 po za miastem to choć uwarunkowane prawem, jest niewystarczające dla mnie i jak obserwuje innych użytkowników drogi nie tylko dla mnie. W Krakowie ( ok 90% mojej jazdy) często poruszam się ponad te limity, oczywiście bez jakiejść brawury.
    Dlatego średnie spalanie w moim Rapidzie to ok 7 litrów.
    W trasie oczywiście dużo niżej bo ok 5 litrów.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • SB 1,2 TSI 85 Km - warunki Wrocławskie - średnio 7,5 l/100 km, cykl mieszany ok. 3/4 jazda po mieście
    Zaznaczam że w moim przypadku to bardzo "ekstremalna" jazda po mieście. Rano codziennie muszę odwieść dziecko do szkoły i drugą polówkę do pracy - 20 km przy średniej prędkości 19-22 km/h (w zależności od pory roku i pogody).
    W mojej ocenie to i tak bardzo dobry wynik. Poprzedni mój samochód Citoen Xsara 1,4 75 Km w identycznych warunkach jazdy spalał ok. 8,5 l/100km
  • Witam,wróciłem z trasy,jazda mieszana i spalanie ok.6,2 l/100 km,jazda typowo miejska,ale ekonomiczna na obr.do 1800 to mieszczę się w granicach 6,4-6,8 l/100 km i myślę,że jest to dobre spalanie,ale można i poszaleć,wtedy spalanie wzrasta do 7,2-7,4l/100 km.
    Pozdrawiam !!!

    ------------

    Witam,wczoraj wróciłem z wczasów,byłem w Zakopanem.Przed podróżą zatankowałem bak paliwa do pełna,weszło ok.45 litrów,zatankowałem nowe paliwo PB 95 MILES PLUS w cenie 4,52 zł.2 osoby dorosłe + pełny bagażnik.Jazda ekonomiczna przez cała trasę - spalanie w granicach 5,2 do 5,4l/100 km.W drodze powrotnej - ciekawostka - od Zakopanego do Nowego Targu udało się zejść na tym odcinku do wartości 3,4 - 3,6 l - droga prosta bez korków,potem do końca trasy z przybyciem na miejscu zamieszkania spalanie nie przekroczyło 4,5l/100 km.Dziś jazda mieszana po ziemi rybnickiej przejechany odcinek to 45 km i spalanie nie przekroczyło 5,6 l/100 km.
    Podsumowując,jestem mile zaskoczony takim spalaniem,przejechałem prawie 480 km i wskażnik pokazuje mi dokładnie pół baku paliwa. 
    Teraz kwestia,czy te nowe paliwo MILES PLUS jest tak dobre,czy nasze silniki TSI są tak ekonomiczne pod względem zużycia paliwa,oczywiście zakładając jazdę oszczędną.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Zerknij na wysokosci n.p.m. obu miejscowości - a odpowiedź nasunie się sama. Przy odległości ok. 20 km spadek/zjazd rzędu 300 - 400 m.
    Dlatego realne zużycie paliwa mierzy się na określonej trasie, ale z przejazdem w obie strony. Wtedy "niweluje się" wpływy ukształtowania terenu. W Twoim układzie - jeżdżąc tylko "z górki" mógłbyś zejść poniżej katalogowego poziomu spalania. 
    Zaraz potem w normalnym ruchu zużycie, jak piszesz - mieści się w przyzwoitych normach katalogowych.
  • Właśnie pokonałem trasę Kraków - Słoneczny Brzeg przez Słowację, Węgry, Rumunię ( zaliczona Transalpina). Przejechałem w dwa dni 1540 km.Spalanie średnie 6.1 l/100km.
    Na pokładzie 2 dorosłych i dwoje dzieci+ pełny bagażnik. Średnia prędkość 70 km/h. Max 170 km/h. (Hamulcowa żona nie wyraziła zgody na więcej :) )
    Tranalpina to jazda na pierwszym i drugim biegu z prędkością max 40km/h i spalaniem pod górkę 18-25 l/100km, ale z górki 2-3.5km/100km
    Rapid sprawował się dzielnie, a po drodze spotkałem kilkanaście samochodów z zagotowanym silnikiem lub przegrzanymi klockami.

    ---------------

    Dzisiaj wróciłem z wakacji Rapidkiem i podsumowanie
    Przejechane 1520 km (Bułgaria, Rumunia, Węgry, Słowacja, Kraków)
    Spalanie średnie: 5,7 L/1
    Średnia prędkość: 75 km/h
    Jazda raczej płynna. W korkach Rumuńskich lekko ponad godzinkę i na zakopiance ok godzinki. Autostardy Bułgari, Rumuni i większość Węgier jazda z prędkościami 120-160 km/h
    Trasa z mniejszą ilością klimy niż droga na wakacje i z pominięciem wysokich gór w Rumuni, dlatego możliwe mniejsze spalanie.
    Ogólnie Rapid pokazał się z dobrej strony i w nagrodę dostanie generalne sprzątanie i mycie :)
    Tankowania benzyna 95
    Startowe Orlen w Polsce
    Drugie tankowanie Rumunia stacja Lukoil
    Trzecie tankowanie Bułgaria stacja Gazprom
    Czwarte tankowanie Rumunia Stacja OMV
    Różnicy w paliwie nie zauważyłem.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam,dziś sprawdziłem swojego bolida na trasie Rybnik - Katowice-Pyrzowice Lotnisko.Trasa A1 - spalanie tam i z powrotem na poziomie 5,3 - 5,4 l przy prędkości 100 - 120 km  - jestem zadowolony - Tak trzymać !
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Witam 
    ja jeżdżę od Października i spalanie mam w granicach 6,7 /100 jeżdżę cyklem mieszanym 
  • dzisiaj dolałem benzyny po przejechaniu 300 km w cyklu miejskim - 60% to krótkie trasy, nawet bardzo krótkie (tak wyszło - ok. 3-3,5 km w jedną stronę) - i wyszło mi 7,6 l...

    hmm... nie wiem, czy to dużo czy mało... co Wy na to... podkreślam, że żadnej dłuższej trasy nie robiłem - najdłuższa to jakieś 15-17km w jedną stronę...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Norma.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam Panowie , mam pytanie czy możliwe jest zwiększenie spalania po wymianie opon na nowe? Zmieniłem opony 15 " Nexen na Goodyeary (efficientgrip performance). Zdziwiłem się bo goodyeary maja kat B jeśli chodzi o spalanie.. a w mieście pokazuje mi spalanie większe niż na starych,(prawie takie jak na zimówkach). Fakt ze jazda w mieście to same krótkie odcinki i światła wiec spalanie pod 10 ltr... ale na trasie z kolei bez większych zmian ok 6 litrów z prędkością do 120. km/h. ( dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci na pokładzie) co sądzicie?

    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • A co to za model Goodyear? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Po założeniu nowych opon - pierwsze kilkaset km można je "docierać". Potem można już normalnie śmigać.
    Nie podajesz - jaki wzrost spalania - czy to 0,1-0,2 l czy też ponad 1 l na 100?
    Chyba warto zrobić dokładny test spalania, z obliczeniem zużycia z dystrybutora, a nie bazować na przybliżonych wartościach. 
  • Jest to mozliwe tym bardziej ze to nowe opony, za jakis czas spalanie moze sie zmniejszyc ale i tak moze byc wyzsze, niektore opony maja taka specyfike. Jako ciekawostke napisze ze na zimowkach 15 standardowych mam wieksze spalanie niz na letnich 16,  215/45 ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki za opinie poobserwuje i zobaczę jak to dalej będzie. A wzrost chwilowy(tak na odcinkach pokonywanych w mieście tak powyżej litra wychodził. Wcześniej nie pamiętam żeby  mi pokazywało 8 max na letnich, teraz było ok 10 jak patrzyłem, ale zaznaczam nie śledziłem cały czas. Jednak odniosłem takie wrażenie.( średnie za całość jak na razie 7,6), opony mam założone jakoś od 3 tyg. Trasa to było ok 300 km na majówkę dopiero, po mieście to też więcej nie przejechały.
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • Może warto prowadzić małą statystykę?
    Spotkałem się z małym notatnikiem wożonym w samochodzie, gdzie kierowca odnotowywał tankowania, koszty i daty zakupu/wymiany części.
    Dzisiaj przy smartfonach to też jest proste. Albo w domu przy kompie wszystkie rachunki nanieść klawiaturą do jednego z wielu programów.
    Wtedy mam dosyć dobry przegląd o spalaniu, terminach wymiany, kosztach...
  • Statystykę taką mam :) - Fuelio się nazywa :D polecam. Niestety jest tam średnie spalanie a nie chwilowe. Na razie średnie w normie *(najmniej 6,3-najwiecej 7,9 w miesiącach letnich w poprzednim roku.)
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • Właśnie wróciłem z trasy Kraków-Rusinowo-(kilka razy Ustka-Darłowo) - Gdynia-Kraków.
    Łącznie 1750 km, średnia prędkość 78km/h, spalanie z komputera 6,1 l/100km, rzeczywiste 6,3l/100km.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Miałem okazję spokojnie sprawdzić aktualny stan silnika i jego spalanie. Wiadomo, spalanie na trasie w jednym kierunku nie uwzględnia ukształtowania terenu. Stąd zrobiłem pomiar w obu kierunkach. Dwie osoby, bagaż, Pb 95, opony 15" L, klima załączona (non stop), ruch normalny, jazda z dotrzymywaniem ograniczeń, bez autostrady:
    Jazda tam:
    dystans: 121 km
    czas: 1:42
    średn. prędkość: 71 km/h
    średnie spalanie: 5,4 l/100 km
    Jazda powrotna:
    dystans: 120 km
    czas: 1:40
    średn. prędkość: 72 km/h
    średnie spalanie: 5,1 l/100 km
    Z tego można by uśrednić wyniki:
    dystans: 241 km
    czas: 3:22
    średn. prędkość: 71,58 km/h
    średnie spalanie: 5,25 l/100 km
    Ostatni wynik to zużyte paliwo w obu kierunkach na drodze całkowitej, co daje praktycznie uśrednioną wartość.
    Oby R tak dalej (palił :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tym razem droga w jednym kierunku, za to część w sporych górach. 70 km po górskich drogach, pełnych serpentyn, wyboi, na poboczach sterty piasku, na asfalcie sporo wody z topniejącego śniegu. Potem już dojazd DK do autostrady, i ponad 200 km autostradą.
    Jazda w dwie osoby, spory bagaż, Pb 95, opony 15" zimówki, klima załączona (non stop), ruch normalny, pogoda słoneczna, niemal bezwietrzna, na autostradzie 120 - 160.
    W sumie, jazda praktycznie w jednym kawałku, 347 km. Czas jazdy  (wg kompa) 4:13, przy średniej 82, no i najważniejsze - średnie zużycie 5,5. Te dane mam na zdjęciach, ale chyba nie warto je tu zamieszczać.
    Natomiast nadal widać, jak "stary" silnik TSI sobie dobrze radzi jak na drogach tak na autostradzie. Z takiego zużycia jestem zadowolony. Nawet w jednym z poprzednich samochodów z dieslem miałem takie (liczbowe) zużycie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam i potwierdzam słowa kolegi @jercen,że silniki 1,2 to dobre i oszczędne silniki.Ja również pokonałem nie dawno trasę z Rybnika przez Korbielów,Słowację,zjeżdżając do Chochołowa i dalej przez Zakopane,Bukowinę Tatrzańską do Gliczarowa Górnego-Stołowe.Trasa bardzo urozmaicona,dużo wzniesień,róże odcinki dróg lokalnych,wprawdzie nie autostrad i spalanie,średnie zużycie nie przekroczyło 6,2 litra,2 osoby,bagażnik załadowany do max.Jestem zadowolony,w drodze powrotnej już nie przez Słowację,tylko Zakopianką,spalanie poniżej 6 litrów,tak trzymać i szkoda,ze Skoda odeszła od tej sprawdzonej jednostki napędowej.Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?