FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Czy kablem VCDS 17.1.3  można coś powłączać w mojej R. Czy trzeba szukać czegoś nowszego. Mam około 10 rzeczy co chciałbym odpalić.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Pojdzie spokojnie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • gluszke20 a podpowiedz co można odpalić?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Przypuszczam że większąść z tego wątku
    http://rapidklub.pl/discussion/924/vcds-sprawdzone-kodowania#Item_16
    Jak i od tego Pana co ma Octavie z 2016r
    https://www.youtube.com/channel/UCaP7C9Yh9MoWCfP7VndPhrQ 
    Podejdzie u nas jak i u moje znajomego w octavi. Miły gość który wrazie czego chętnie też pomoże.

    Tylko jeszcze ten kabelek chyba kupię i będzie ok jak myślicie 
    https://m.aliexpress.com/item/32868587597.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spm=2114.12010612.0.0.2...
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @wojtekmel a wysil się trochę i przeczytaj wątki VCDS - Sprawdzone kodowania i inne o VCDS a zobaczysz co w swoim Rapidzie możesz zrobić. Weź pod uwagę Rocznik Modelowy - RM/MY który masz a wszystko tam znajdziesz co Cie interesuje.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Super wyjaśnienia, masz u mnie piwo.

    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Opisane kodowania pójdą w liczniku z  końcówką 840 w moim jest 740 i nie da się nic uruchomić.
    stopera - nie
    ilości paliwa - nie
    test wskazówek - nie
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Rozumiem, że piszesz o zegarach?
    Ja mam końcówkę 741 i wszystko się koduje...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tak o zegarach. Właśnie zrobiłem zdjęcia bajtów i bitów. Może coś robię źle czegoś źle szukam ale opisy na forum niestety nie działają w tym liczniku. No chyba że pomogła by aktualizacja licznika? Z tego co widzę to masz też o 4 miesiące starsze auto od mojego
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Zrób też skan adaptacji tego modułu i wrzuć na forum. Popatrzymy.
    Tu masz napisane jak to uczynić:
    ----
    Czy aby nie popełniasz błędu w liczeniu bajtów? Bajty (bity w bajtach
    zresztą też) liczą się od "0" czyli bajt 1 to ten w drugim okienku.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Skan.
    skanadpmap-17-5JA-920-740.txt
    17K
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • W zasadzie masz takie same nastawy w adaptacjach jak ja. Jedyna różnica to taka, że po "IDE11086-Service notification" nie masz "MAS03555-Lap counter". Może to wynikać z tego, że kabelek którym robiłeś skan nie widzi tego kanału. Mam dwa kabelki i między odczytami każdego z nich też są podobne różnice na różnych modułach. Może też być tak, że ten kanał będzie widoczny dopiero, gdy zakoduje się funkcję stopera.
    Tak czy siak nic nie wskazuje na to, by Twoje zegary nie dawały się kodować.
    Musisz próbować dalej. Z "chińczykami" bywa, że się skubane buntują czasami i nie chcą kodować. Może spróbuj innym kabelkiem (starszy/nowszy - jeśli masz dostęp)?
    A tak w ogóle, to nie sprecyzowałeś jak objawia się ta "niemoc" w kodowaniu. Jakiś komunikat wyskakuje?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dziękuję za przeglądnięcie skanu i porównaniu.
    Stoper, ilość paliwa, test zegarów nie mam w bitach bajtach.

    Link do 17 sterownika w bitami i bajtami.

    https://1drv.ms/f/s!Ak9H1ZyBsFX4kSaTh22602dhUrgz

    Test zegarów próbowałem jeszcze wybrać z rozwijanej listy bodajże z adaptcje bo jest ale wskakuje error chanel. Będę jeszcze próbował a jak nie to próboję się skontaktować z kimś kto może spróboje to uruchomić.

    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Opisy bitów w bajtach 0..3 masz takie same jak u mnie. Masz nieco inne nastawy w kilku bajtach. Ale generalnie różnicy w module nie widzę. Nie ma podstaw, by sądzić, że coś się nie zakoduje.
    Nie przejmuj się istniejącymi opisami bitów i pamiętaj, że w bajcie 10, by zakodować musisz użyć funkcji "LCode2".
    Próbuj.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Można coś jaśniej o LCode2 jak to kodować? Po za dostępnymi opisami na forum nie zrobię nic sam.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska


  • Masz dostęp do WSZYSTKICH bitów w bajcie - również tych nieopisanych.

    LCode2.jpg
    716 x 307 - 71K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dzięki koledze Van_daal udało się uruchomić ceremonię wskazówek oraz ilość paliwa potrzebną do zatankowania. Jak i również lap timer. Pomimo braku jednego wiersza w logu licznik z końcówką 740 przyjmuje kodowania.

    Aby załączyć lap timer warto dodać że po kodowaniu aby go uruchomić trzeba prawym przyciskiem na kierownicy tym co zmienia się audio dane samochodu wybrać lap timer i się cieszyć nim.

    ------------------


    ------------------

    Czy ktoś kojarzy jak nazywa się opcja powrotu wycieraczek do zera w vcds po wyłączeniu zapłonu? Teraz została tam gdzie się wyłączy a w octavi jest opcja powrotu.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Popróbuj te:
    Windshield wiper-Wischer stop bei KL15 aus
    Windshield wiper-Wischer stop bei Motorstart
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dziękuję sprawdzę.  
    _______________________________

    Windshield wiper-Wischer stop bei KL15 aus było active.

    Natomiast Windshield wiper-Wischer stop bei Motorstart  była na  nur erststart- tylko pierwszy start.

    Zmieniłem na kein wischerstopp - brak zatrzymania wycieraczki. A wycieraczka zatrzymuje się nadal. Sterownik przyją kodowanie. 
    Zostawię tak i przez kolejne dni sprawdzę też inne opcje wyboru do drugiej adaptacj jest tam ich cztery.

    nur wiederstart -  tylko uruchom ponownie
    immer wischeropp -  zawsze wycieraczki
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Poszukuje kogos ze Śląska który dokoduje mi wszytskie mozliwe opcje ktore mogę u sibie uruchomic. Mogę zaprłacic.
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?