FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • @wojo, nie uwierzysz jakie było moje zdziwienie w piątek. Otóż otrzymałem telefon od mojego dealera, że jednak mój Rapid się wyprodukuje i już z datą gwarancji produkcji na 18-24 czerwiec! :D
    Coś tam widać w Skodzie ruszyło. Dzwoń do Dealera, może i u Ciebie jeszcze nie wszystko stracone.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • @Envoy ja nie miałem tyle cierpliwości. Zaraz po informacji od dealera że auto wyleciało z produkcji i że oni nic nie mogą mi obiecać (czy auto będzie w ogóle i na kiedy) musiałem działać. Duże koszty na mnie czekały (ubezpieczenie, przegląd i naprawy z nim związane w starym aucie) więc zrezygnowałem z zamówienia.

    Po tym było dość desperackie szukanie Rapida z DSG po salonach w całej Polsce (co niestety się nie udało, zostały tylko MY16, które stoją już bardzo długo na placach dealerów - choć sytuacja jest dynamiczna i samochody mogą się pojawiać). Ostatecznie zaczęliśmy rozważać też VW Golfa Sportsvana również z 1.4 DSG i tego się udało znaleźć od ręki w Krakowie.

    W każdym razie gratuluję doczekania się na Rapida :)
  • Uuuu, no ale to kolego zamieniłeś dobrze, muszę Ci przyznać. Sam chętnie wziąłbym Golfa zamiast Rapidka. Ale toż to inna kategoria cenowa jest przecież ;) W takim razie pozostaje mi życzyć przyjemności z użytkowania tak czy inaczej autka z grupy VW.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Co do czasu produkcji to się już tutaj wypowiadałem. Niestety od strony logistycznej jestem totalnym laikiem. Do rzeczy.
    Otóż poprzez salon obserwowałem historię mojego auta. Wyprodukowane trafiło do importera w Poznaniu 06.06. i od tej chwili ślad się urywa. Pani w salonie w Słupsku nie jest mi w stanie powiedzieć, kiedy auto dotrze do Słupska. Mijają dwa tygodnie i nic. Nie uważacie, że to trochę za długo? Problem jest w tym, że mam klienta na "stare" auto. Jeszcze czeka cierpliwie, ale... Poza tym mam obawy, czy auto nie zostało uszkodzone w czasie transportu i stąd ta zwłoka. Ostateczny termin mam w połowie lipca, dlatego nie mam co szumieć, ale nie mogę się pogodzić z tym, że na Rapida, który jest w Polsce muszę tyle czekać.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Mój zjechał z taśmy prod. (Czechy!) 9-go czerwca a w salonie (Szczecin) był ok. 25-go. Czyli po ok. 16 dniach.
    Chyba coś jest na rzeczy...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W Słupsku tez swego czasu sie naczekalem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @van_daal, @gross81 dziękuję za informacje. No cóż pozostaje cierpliwe czekanie.

    Uff...dzisiaj dotarł do salonu :)
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Tak życzę udanego i długiego pożycia 
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • @page  Dziękuję :)
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Ja dostałem we wtorek info od dealera, że auto wyprodukowało się w zeszłym tyg. 18-24.06 i już jest w PL u generalnego importera. Pan Wojciech - szczerze mówiąc bardzo go polecam - świetny gość, ze Skoda Rex Auto w Świlczy, powiedział, że pewnie w pt. czyli 29.06 powinni go już mieć u siebie. Następnie kilka dni na sprawy papierkowe i w następnym tygodniu jest szansa, że Rapidek będzie już u nas na służbie :)
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Dziś przed 5:00 am przez Tychy przejeżdżał pociąg od naszych południowych sąsiadów, cały skład załadowany Skodami. Jednym słowem do wyboru i koloru :) z przewagą na białe.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Biel Candy | 53000 km | Tychy
  • No i jeeeeest! Po różnych perypetiach związanych z realizacją zamówienia w końcu wczoraj udało się odebrać Rapidka :)
    Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Drażni mnie tylko już to, że faktycznie jest jakieś 0,5s opóźnienia pomiędzy naciśnięciem pedału gazu a reakcją auta... Trochę to wkurza, ale nic nie da rady z tym zrobić, zatem trzeba się przyzwyczaić.
    A z ciekawostek to od sierpnia podobno każde nowe auto (również benzynowe) będzie wyposażone w DPF :o Zatem tym bardziej cieszę się, że w moim jeszcze tego nie ma. W wolnej chwili postaram się zrobić kilka fotek i przedstawić autko na forum :)
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • jeżeli chodzi o filtr w PB to faktycznie wszystkie będą musiały już go mieć dlatego jest tyle problemów z zamówieniami 1,4 i 1,5 TSI
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Witam forumowicze. 
    Jestem nowy tutaj. Zamówiłem 22 czerwca tego roku Rapida Ambition, bez żadnej wymyślnej konfiguracji. Silnik 1.0, skrzynia manualna, kolor Biel Moon metalizowany, pakiet promocyjny Audio. Ile czeka się obecnie na samochód w takiej konfiguracji? Dealer powtarza ze około 3 miesięcy. Prawdę mówi czy po prostu podaje jakiś nierealny termin?  
    Mirek
  • Ja kiedys chciałem za 1,5 miesiaca wiec mi powiedzial ze bedzie za 1,5 , był za 3...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Moim zdaniem trzeba liczyć około 3 miesięcy. Chyba wcale nie taki nierealny ten termin.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • w moim przypadku - po zmianie zamówienia z silnika 1.4 z DSG na 1.0 110KM czekałem jeszcze 2,5 miesiąca na odbiór auta
  • Ja zamawiałem 31 stycznia i obiecano mi że będzie na majówkę, 20 kwietnia był do odbioru - 3 miesiące bardzo realne.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Zamówiłem 16 maja w Gdańsku, dostałem informację o 35 tygodniu produkcji (czyli już w przyszłym tygodniu) a do odbioru ma być ok 10 września.
    Z tym,że ja sobie dokładnie sam wszystko konfigurowałem, SKODA Rapid Spaceback Style Simply Clever... 1.0 110KM DSG.
  • Witam
    Proszę o komentarz osoby które przeszły całą procedurę produkcii i odbioru auta. Otóż dostałem info od dealara  ze w systemie moje zamówienie figuruje pod nazwą "tydzień zamknięty" i chodzi o 35 tydzień( czyli w przyszłym tygodniu), czy w takim przypadku auto może jeszcze wylecieć z planu produkcji czy jest to już pewny termin? Ile zajmuje dostarczenie auta do salonu od momentu wyprodukowania? ( salon na podkarpaciu)
    Mirek

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?