FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • Podejdę do sprawy trochę z innej strony
    Sprzedawałem ostatnio mojemu klientowi mechanikowi zestaw łańcucha rozrządu do R i poprosiłem, żeby dobrze popatrzył i pomierzył, jak wygląda stary łańcuch po przebiegu 114 tys. (taki miał przebieg R, w którym miał ów rozrząd wymieniać). Dzisiaj przyjechał i powiedział mi, że łańcuch był wyciągnięty 4 mm, ślizgi i koła w stanie niemal idealnym, ale jedyne co stwierdził to "rozmiękczenie" napinacza. Nowy ciężko wcisnąć palcami, wymontowany poddawał się o wiele lżej. Czyżby to napinacz był słabym ogniwem?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • To by nawet pasowało, u mnie jak robili pomiary łancucha to tez było to marginalne jakies 2 czy 3 mm, o napinaczu juz ktos pisał, chyba to tez nie zdało egzaminu, byc moze sa wadliwe i po wymianie szybko sie uszkadzają tak jak u mnie?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ruscy już wcześniej rozłupali napinacz i pokazywali co jest w środku.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Posiadam silnik 1.0 TSI 95km w którym jest pasek zębaty. Od jakiegoś czasu zauważyłem i u mnie przypadłość polegającą na terkotaniu metalicznym po odpaleniu zimnego silnika (tak jakby "na ssaniu") - czasami kilka, czasami kilkanaście sekund. Gdy obroty opadną na wskaźniku do około 1000/min terkotanie mija. Zważywszy na Wasze dywagacje dotyczące wyciągających się łańcuchów itp. to moje terkotanie chyba nie jest z rozrządu? Czy może po prostu ten typ tak ma i musi głośno pracować gdy zimny? Jak sądzicie?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Nie musi i nie powinien, u ciebie moze jest efekt podgrzewania katalizatora, zwlaszcza w upalne dni glosno chodzi bo obroty sa znacznie podwyzszone przez te chyba 18 sekund, nie wydaje mi sie by bylo to nasze sławetne "terkotanie" 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj byłem w ASO w tej sprawie. Doradca serwisowy też twierdził, że może to być od katalizatora. Mieli podobny przypadek i nic nie zdiagnozowali. Zero błędów na kompie itd. Otrzymali informację od Skody, że właśnie tuż po rozruchu jest jakieś podgrzewanie, które może powodować dodatkowy hałas i zwiększone obroty silnika na zimnym. Miałem zostawić auto na noc na poranną diagnozę, ale finalnie zrezygnowałem. Jeżeli nic się nie będzie nasilało dam sobie z tym spokój i uznam że TTTM.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Kompletny rozrząd miałem wymieniony 10 tysięcy km temu. Przyznam szczerze, że bezpośrednio po samej wymianie nie przysłuchiwałem się za każdym razem dogłębnie w start silnika. Teraz brzmi tak jak w linku...
    https://www.youtube.com/watch?v=o_ilCzBuUzA&feature=youtu.be
    Czy to już jest TEN terkot? Po porównaniach z innymi filmikami już mózg mi terkocze :)
    Pozdro!
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Nie slysze u ciebie zadnego terkotania
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • czy ja wiem, jest jakby trochę inaczej ale to raczej nie to.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Dzięki Panowie. Zobaczymy jak długo będzie spokój ;) Problem u mnie polega na tym, iż co dwa tygodnie robię jakaś większa trasę, a tak to tylko na weekend autko odpalam i robię mu mala wycieczkę- stad może odwykłem od jego dźwięków (zarówno tych dobrych jak i złych).
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • ja codziennie robię dwa kawałeczki z pracy i do 5 oraz 6 km ;p
    uwierz mi, jestem już wyczulony na ten dźwięk ;p
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Kurcze jak kiedyś jeździłem nim codziennie to tez każdy dźwięk był mi znany a teraz jak biedaczek stoi cały tydzień to nie wiem czy coś nie tak czy tylko fochy stroi ;)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Witam widzę wznowienie tematem warkotu, otóż wcześniej na GWARANCJI kazałem wbrew ich doświadczeniu TTTM wymienić na swój koszt napinacz i o dziwo do dziś jakoś nie warczy, a było co róż za dnia, teraz mam komfort ale za swoje pieniądze bo dziady z Wejherowa nie zamierzali nawet słuchać co do nich mówię, po tej operacji byłem w aso Pila i prawdopodobnie bym miał do wymiany rozrząd na koszt gwaranta, a teraz jak nie pierdzi to  lżejszy jestem 400zł, łańcuch na pewno się nie wyciągnął tylko napinacz jest wadliwy, mam już nowy.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Po wymianie napinacza tez ludziom powraca terkotanie, ten sam efekt na jakis czas jak przy wymianie calego rozrządu. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam, jestem świeżo po wymianie kompletnego rozrządu razem z łańcuchem pompy wody przy przebiegu 109k km. Mechanik, który mi to robił wspominał właśnie, że jeśli wymieniony jest tylko sam rozrząd bez łańcuch pompy wody, który w 1.2tsi jest bez napinacza to po niedługim czasie wraca stukot i to właśnie on jest winny. Mam nadzieję, że to się sprawdzi i dam znać po większym przebiegu czy faktycznie jest tak jak mówił.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2014 | Biały | 109000km | Poznań
  • @seelk cenne info, moze akurat, pisz na bieżąco jesli problem wróci, u mnie po wymianie rozrządu tak po 4-5 miesiącach terkotanie wróciło
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jaki ŁAŃCUCH pompy wody? :O
    Pompa wody jest napędzana paskiem wielorowkowym
    Może chodzi o pompę oleju?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • słuszne spostrzeżenie, pompa oleju to tak ale pompa cieczy chłodzącej to pasek.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Tak, pompa oleju, o nią mi chodziło.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2014 | Biały | 109000km | Poznań
  • W moim R charakterysty dźwięk występuje również po krótkim postoju na rozgrzanym silniku, sporadycznie dźwięk trwa dłużej, kilkanaście sekund jednakże po unormowania obrotow jest bardzo cichy. Na początku usterka występowała wyłącznie po dłuższym postoju. Dlatego zdecydowałem się na wymianę kompletnego łańcucha, koszt w nieautoryzowanym warsztacie wraz z częściami 1300 zł, aso 1800 plus ewentualna wymiana oleju.
    W czwartek odstawiam auto, bardzo jestem ciekaw efektów. Użytkowników po wymianie łańcucha proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.
    Pozdrwiam
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?