FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • A zwiększone obroty przy odpalaniu zimnego silnika zaobserwowałeś w swoim samochodzie?
    Rapid SB / 1,2TSI CJZD 110KM / MY16 / Ambition MAX / Beż Capucino / 10133 km / KOŁOBRZEG
  • Tak to jest norma i tak ma byc , a terkotania w nowym tsi nie powinno byc, kolega z aso twierdzi ze wtedy wymieniają wariator.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A u mnie jest, zwłaszcza jak samochód dłużej postoi niejeżdżony.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Nie rozumiem jednej rzeczy, jeżeli zwiększone obroty przy uruchamianiu zimnego silnika jest normalnym objawem to dlaczego to wystąpiło u mnie dopiero po 15 miesiącach eksploatacji samochodu (po pierwszej wymianie oleju silnikowego). Jednocześnie przypominam sobie, że po 1 lub 2 latach od zakupu  (2001 rok) FABI 1,4 MPI też pojawiły się zwiększone obroty przy uruchamianiu zimnego silnika. Dziwne, że dopiero po około jednym roku pojawiają się takie objawy. Jutro jadę do ASO to może dowiem się cos więcej na ten temat.
    Rapid SB / 1,2TSI CJZD 110KM / MY16 / Ambition MAX / Beż Capucino / 10133 km / KOŁOBRZEG
  • Niekoniecznie po roku czy po wymianie oleju. Podwyższone wolne obroty zimnego, dopiero co uruchomionego silnika są zależne od wielu czynników. Wystarczy, że jeden warunek nie jest spełniony a komp daje/nie daje stosowne polecenie. Temat podwyższonych wolnych obrotów jest poruszany w kilku wątkach. W ASO może potwierdzą opisany temat na forum.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zależy od temp. zewnetrznej u stanu baladowania aku, podbija i laduje aku np pod 15V jak naładujesz aku prostownikiem do start stopu to rano niw podbije obrotów.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zamówiłem Penrite 10 Tenths 0W40. Zobaczymy co się stanie.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Z chęcią sie dowiem jakie beda wrażenia przy 0W40.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie tez cos terkocze z 3 sekundy przy porannym rozruchu. Mam najechane 12000, obroty w normie. Rocznik 2015 MY 2016
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Zobacz jaki masz numer wiariatora.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam, U mnie terkotało po rozruchu od przebiegu ok 80kkm, przy 190kkm wymieniono napinacz łańcucha - i jak ręką odjął.. Łańcuch ok (200kkm) - ale olej zmieniam co 15kkm
  • Odpaliłem dziś na salonowym parkingu kilka rapidów, które nie były dziś jeżdżone. Wszystkie terkotały przez chwilę. Serwis twierdzi, że to napełnianie olejem napinacza paska i tak ma być. Na Penrite 0W40 silnik pracuje ciszej i nie warczy przy przyspieszaniu, jak na oleju fabrycznym (prawdopodobnie Castrol Edge 5W30 LL).
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Co oni w tym aso pitolą,napinacze hydrauliczne maja wersje na lancuchy, na pasku jest zwykły mechaniczny napinacz, tam stukac może tylko wariator który nie powinien. U mnie od nowości nawet jak stoi tydzień jest cisza nawet po odpaleniu. U siostry w polo.1.2 tsi 90 ea211 był stukot 2 sęk po odpaleniu po nocy , po wymianie wariatora cisza. Na łańcuchu może tak byc na wersji na pasku nie powinno.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Twierdzą, że gdyby wariator był uszkodzony, to terkotanie byłoby cały czas, a nie chwilę.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • W ea 211 wadliwe wariatory gubili ciśnienie oleju, objawia sie to terkotaniem po nocnym odpaleniu. Moja siostra w ea211 miała takie cos po nocy https://www.youtube.com/watch?v=omj8D7tQVqs. Znajomy z aso vw powiedział ze w tych modelach nie powinno tego byc i wymienił wariator i od roku cisza, u mnie 10 tyś km na blacie i nigdy tego nie było.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam dokładnie taki sam odgłos. Odpaliłem dziś bodajże 3 rapidy 110 KM, w tym 2 absolutnie nowe, z przebiegiem 5-7 km, wszystkie terkotały.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Jesteśmy w wątku 1.2 TSI z jednym wałkiem. W tych silnikach nie ma wariatora. Dyskusję o wadliwych czy wymienianych wariatorach w nowszych silnikach proszę prowadzić w stosownym wątku.
    Silniki 1.2 TSI 63/77 kW najczęściej mają problemy z napinaczem łańcucha. Wiąże się to z wytworzeniem ciśnienia w układzie smarowania. Skoda uważa, że kilkusekundowe terkotanie jest poniekąd standardem.
    Sam mam podobne objawy - ale jakoś silnik daje radę. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie na 100% był to napinacz. Przed wymianą terkotało co któryś rozruch, po wymianie cisza. Ogólnie co może jeszcze terkotać w silniku z jednym wałkiem bez zmiennych faz? ;)
    ---
    105KM nie ma 16 zaworów i zmiennych faz... IMHO
  • @PinkFloyd Sprawdzałeś może fizycznie jaki masz rodzaj wariatora (AN, M, AL)? Ewentualnie czy mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Dziś byłem w ASO Skoda Gdynia zażądałem pomiaru łańcucha rozrządu, jest wyciągnięty 6,9 mm mieści się w normie ale proponują wymianę na ok 100 tyś, mój przebieg 63tyś, a jednak można zmierzyć jak się chce, a Wejherowo nic nie trzeba jeździć dalej..............
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?