FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • Zglaszaj wszystko puki jest gwarancja. Sprawy zgloszone i stwierdzone w czasie gwarancji ( w twoim przypadku pod jej koniec ) musza byc dokonczone nawet po gwarancji. Musisz tylko pamietac, zeby nie wyrzucać kwitka " przyjecie do serwisu " w ktorym opisane sa bolaczki, ktore zglaszasz. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Często jest tak ze gwarant w ramach gestu handlowego pomaga. Zostaw auto w serwisie na tak długo jak będzie trzeba.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dzięki koledzy... zreflektowałem się, macie racje... jak już będę w ASO, przy okazji innych rzeczy, to zgłoszenie i tego terkotania nic nie kosztuje... przynajmniej będę miał to na papierze ;-)  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • U mnie po całodobowym postoju  odpala tak :
    http://www116.zippyshare.com/v/TKg2DkIq/file.html
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick jak pszczólka, tak wlasnie powinien odpalać
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 Ale kręcenie i samo zapalenie silnika identyczne kropka w kropkę nawet czas kręcenia na rozruszniku podobny.
    Ale Ciekawi mnie eksperyment kolegi
    Miś   bo wychodzi na to, że może nie być to wina łańcucha tylko zupełnie innej rzeczy napędzanej paskiem.
    Pytanie co napędza pasek wielorowkowy ??? alternator, spreżarke klimy i...
    Może trzeba szukać gdzie indziej przyczyn tego terkotania.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • no ale nie słysze u Ciebie terkotania...Terkotanie to w mojej ocenie nie ten sam problem co we wczesniejszych problemach z wadliwym rozrządem. Tam z tego co wiem rozciagniety łancuch walił o obudowe, tu łancuch sie nie rozciąga przynajmniej w moim przypadku. Jesli wymiana poskutkuje to jednak przyczyn nalezy szukać właśnie w rozrządzie który nadal ma jakies wady.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Trzeba skrócić interwały
    wymian oleju, ja robię to co 10-12 tyś i nowy i tylko norma 502/505
    wtedy nie słyszę tego zzzz przy rozruchu, od 504 odszedłem i nie mam
    zamiaru bić rekordów na long live bo to mój motorek.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Trochę rozsądku jeszcze ktoś ma na tym forum ;)
    Ja np. wymieniam max. co 15tkm.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nawet gdybym miał przegląd co 30tys to też byłem zdecydowany zmieniać olej co 15tys.w Pandzie zmieniałem góra co 20tys.
    To samo jest z człowiekiem lepiej smakuja frytki na czesto wymienianym oleju niż na spalonym podgrzewanym kilka razy...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Swietnie byc takim rozsadnym w swiecie ignorantow :) Olej wymienilem na wlasny przy 9tys, zero roznicy, po wyjechaniu z serwisu terkotal jak zawsze! Mozna sobie wymieniac co tysiac km, to nie w tym jest problem!
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A może wariat or od zmiennych faz rozrządu?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie wiem, ja przeszedłem  jak pisałem na 502/505 i mam komfort, przestałem nasłuchiwać bo nie wydaje tych że 1-2 s zz, a turbinka zapewne też się cieszy, pozdrawiam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @supermajku u mnie na razie jest dobrze po wymianie rozrządu więc juz nie szukam dziury w całym ale wymiana oleju to nie metoda na pozbycie sie tych problemów.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 Mam rozumieć że w twym Rapidzie to było robione czy ?....
    Doczytałem że wymieniałeś ale nie był wyciągnięty, ja pierwszy odgłos miałem po 2 tyś przebiegu więc nie jest to wina rozrządu lecz spływającego oleju (5w30), dlatego zdecydowałem się na w/w olej i nie mam tego warkotu, w poprzednim aucie Grande Punto 1.3 d też przeszedłem z 5w30 na 5w40 i skróciłem okres wymian , fiat miał problem z przeskakującym łańcuszkiem i zalecali wymieniać je co ok 160 tyś.
     
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @marinesku2 tak u mnie wymieniano ostatnio rozrząd i poki co warkotu nie ma. Masz teraz w Rapidzie 5w40?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 czy przy wymianie rozrządu aso stwierdziło jakieś nieprawidłowości ???
    Czy wiesz dokładnie które elementy wymieniali?
    I co dali w zamian? to  samo czy jakieś zmodyfikowane (poprawione, ulepszone) rzeczy?
    No i życzę sporo kilometrów na nowym łańcuszku, ciekawe ile by to kosztowało po gwarancji.   
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  •  gross81 Tak Castrol , przejeżdżałem przez Piłę, silnik warczał po odpaleniu bez względu czy za 10 min czy za godzinę w lecie (miał 15tys) a było gorąco, zaproponowali  aby zalać w/w i nie przepłacać za ll jeżeli chcę częściej wymieniać, a te warkoty to klapka zaworu westegate bo jest luźniutka w spoczynku zanim ją nastawnik ruszy a robi to po chwili sami sprawdźcie, wiem jak objawia się luźny łańcuch więc wiem że to nie on, jeżeli będzie łomotał to go wymienię bo nie jest drogi, w GP 1.3 wiedziałem że też nie halo i gdybym się nie zdecydował na Rapida to już mnie swędziało go wymienić przy 120 tys a miałem 100 i sprzedałem mówiąc właścicielowi aby to zrobił pozdrawiam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Zawsze o tym pisze ze to nie luzny lancuch halasuje, to co piszesz o westegate to jeszcze inny problem, daje inny dzwiek niz ten z ktorym ja mialem klopot, bylo juz o tym na forum.

    @Rick nie mialem czasu rozmawiac o tym co zrobili i tak przez nich pol dnia stracilem, podpis kluczyki i wypad, ale dowiem sie bo bede w aso niedlugo.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A weźcie pójdźcie na zwykły warsztat co robi vag i dajcie posłuchać takiemu szpecowi. W Alfa Romeo benzynowe silniki miały multiwariator, w których olej spływał, sprawę rozwiązuje rozwiercenie kanału olejowego.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?