FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • @michal123 skoro występuje taki efekt u ciebie nawet w czasie jazdy to nie do końca wygląda to na problem opisywany przez nas. Prędzej pasuje to pod ten temat z blaszką
    http://forum.golf6.pl/mk7-problemy-usterki/metaliczny-dzwiek-przy-odpalaniu-zimnego-silnika-t765.htm...
    który podawał @lookashECL we wcześniejszym wpisie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • grosss81 umówiłem się na wtorek do ASO. zobaczymy co powiedzą.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • michal123 daj koniecznie znac co powiedzieli lub lepiej .......co zrobili
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @gross81 Z tego co czytałem na innym forum, to takie odgłosy dochodzą również z OIII i to na dodatek z rozrządem na pasku.
     

  • Ok poprawka dogrzewanie katalizatora nie da się wyłączyć vcds. Trzeba komputer przeprogramować.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • tak jak pisal gross81 moje objawy są inne niż to co Wy opisujecie. 2-3 sekundowym odgłosem raczej bym się nie przejął. U mnie to dzwoni cały czas jak grosiki w skarbonce.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • @lukasz13 tak zgadza sie, objawy sa również na pasku co jednoznacznie obala teorie powrotu kłopotów z rozrządem z przed 2012, tyle dobrego w tej sprawie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jezeli wiec to nie rozrzad, wiec co teraz? Naped pompy oleju, sama pompa? A moze to rozrusznik i jegk bendix?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • A czy w naszych rapidach nie ma przypadkiem koła zmiennych faz rozrządu sterowanych hydraulicznie (tzwKZFR)?  taki wynalazek miałem w poprzednim aucie... renault megane i ono też potrafiło tak grzechotać przy odpaleniu.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • KZFR na pewno jest
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Czy już wiadomo co było z tym metalicznym terkotaniem? Odebrałem rapida 3 tygodnie temu i mam podobny problem. Całe swoje oszczędności na lipe wydałem :(
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Czarny Magic Perła | 7400km | Mazowieckie
  • Panowie spokojnie, nie siać paniki i sieć nie nakręcać. Wszystko co pracuje wydaje jakieś dźwięki. Jeśli sa niepokojące, to najlepiej je porównać z bliźniaczym samochodem a następnie jechać do serwisu. 
    Obecnie mamy niskie temperatury i w każdym samochodzie będzie słychać na początku lekkie stukanie np. zaworów czy łańcucha jak ktoś posiada dopóki olej sie nie rozprowadzi po całym silniku. Im większa temperatura silnika tym praca będzie bardziej miękka i równa bez zbędnych dodatkowych dźwięków. Na sam rozruch ma tez duży wpływ jakość oleju silnikowego ( jest to temat rzeka ) .
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dobrze, zgadza się. Ale te dźwięki są przy porannym wyjeżdżaniu z garażu, gdzie mam dodatnią temperaturę. Dźwięk nasila się przy cofaniu i dodawaniu gazu, gdzie pojawia się jakby metaliczny odgłos szurania. I co więcej, przy pewnym niskim zakresie obrotów.
    Ja już samochód się ogrzeje, po minucie dźwięk ustaje. Ponowne odpalenie na ciepłym silniku, jest OK (pomijam normalne dźwięki typu terkotanie itp.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Czarny Magic Perła | 7400km | Mazowieckie
  • Takie zjawisko występuje najczęściej po odstawieniu samochodu na noc lub dłużej. Olej spłynie z całego silnika i po uruchomieniu (s) mamy nietypowe odgłosy. Po rozgrzaniu silnika (np dojazdem do pracy, na zakupy), olej jeszcze "trzyma" przez kilka godzin, stąd w danym dniu najczęściej już objawy się nie powtarzają.
    Więcej na ten temat jest podane na stronie poprzedniej.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jarsey  ja bym sobie w ogóle głowy nie zawracał wszystko, silnik musi się ułożyć.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • u mnie przyczyną terkotania była jakaś plastikowa rurka, nie dopięta jak trzeba (mianowicie, nie była dopięta między oznaczeniami, które pewnie służą do tego, jak ta rurka powinna być prawidłowo wpięta). Teraz silnik chodzi cichutko.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Czarny Magic Perła | 7400km | Mazowieckie
  • Bardzo lubię jak wszystko co można zrobić gołymi rękami szczególnie pod maską, jest porobione na tip top.:D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam,powiem szczerze,że się już po mału przyzwyczaiłem do tego kilkusekundowego "terkotu"czy jak to woli "chrabotania" podczas pierwszego uruchamiania zimnego silnika, ale uważam nadal,że w takiej klasie auta taki objaw nie powinien występować - czy tylko w naszych Skodach Rapid taki problem występuje ? ,czy w innych samochodach podobny problem też ma miejsce ?
    Pozdrawiam !!! 
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Koledzy nie poddawać się! Jak widać z wcześniejszych wpisów ja walczę z tym problemem już jakieś 10 miesięcy i nigdy nie pogodziłem się i nie pogodzę się z faktem iż jest to normalne i tak ma być, bo zwyczajnie to wadliwe nienaturalne działanie auta które muszą eliminować zgodnie z warunkami gwarancji.

    Przed świętami oddałem auto po raz kolejny do serwisu, po "przekolędowaniu" już chyba wszystkich ASO na pomorzu tym razem do macierzystego aso w Słupsku. Poinformowałem ze ostatni raz oddaje auto i teraz występuje już o wymianę auta ze względu na niezgodność towaru z umową ew. droga sądowa. Dostarczyłem im oczywiście nagrania i po kolejnej awanturze serwisant po ponoć naradach z kimś z kierownictwa oznajmił na drugi dzień że jednak zdecydowali by wymieniać rozrząd! Po nowym roku oddałem auto na wymianę, rozmawiałem również z serwisantem i okazuje sie że po moim maja już wymieniać następne 3 rozrządy w autach z podobnymi problemami! Dodatkowo pojawiły się w końcu wytyczne skody TPI co do tego typu problemów i jest zalecana wymiana rozrządu!

    Nie wiem czy to jest happy end całej historii bo auto teraz stoi, nie jeżdżę chwilo nim nigdzie ale odpalałem go juz 3 razy i dźwięków póki co nie ma. Nie jaram sie jeszcze bo u mnie czasem bywało ze odpalał dobrze szczególnie na mrozach wiec problem może powrócić, dlatego wstrzymywałem się z opisem nowych okoliczności. Póki co macie furtkę by też wam chociaż próbowali naprawić, jeśli to rozrząd będzie winowajcą to jednak teza o poprawionym w 2012 i już nie wadliwym lekko upadnie...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @andrew61k
    Było już gdzieś pisane, że w Octaviach III też terkocze.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?