FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • 15 miesięcy od zakupu Rapida, tj. do czasu wymiany oleju nic się nie działo. Silnik zawsze, nawet po kilku dniach postoju pięknie zapalał (cicho i bez zwiększonych obrotów). Dopiero po wymianie oleju zaczęły się problemy. Po nocnym postoju w garażu zapala tak, jakby w ogóle nie było oleju silnikowego. Dzieje się tak przez parę pierwszych sekund. Później, przez cały dzień nic się nie dzieje i silnik pięknie zapala. Jestem przekonany, że to sprawa oleju. Być może LM jest bardziej przygotowywany aby czyścić silnik a nie tworzyć warstwę ochronna i przy dłuższym postoju całkowicie spływa do miski olejowej nie tworząc tzw. powłoki olejowej. Być może trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę który sprzedał mi podrobiony olej LM.
    Rapid SB / 1,2TSI CJZD 110KM / MY16 / Ambition MAX / Beż Capucino / 10133 km / KOŁOBRZEG
  • To kup tu ori olej.z ASO http://allegro.pl/oryginalny-olej-5w30-longlife-vw-audi-g052195m4-i6405051382.html
    kupowałem od nich, jest ok i sprzedaje aso, w aso kup ori filtr oleju i wymień.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @piotr, jaki olej kupiłeś i gdzie/ u kogo?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ori olej to nic innego jak Castrol
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Trzeba uważać bo Castrole tez podrabiają i potrafią podróbki trafić nawet do znanych hurtownii.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Być może przyczyną jest kiepskiej jakości filtr oleju który został zamontowany przy wymianie oleju, tj.: FILTRON OP 616/3
    Rapid SB / 1,2TSI CJZD 110KM / MY16 / Ambition MAX / Beż Capucino / 10133 km / KOŁOBRZEG
  • @piotr_vp - pamiętaj, że filtry filtronu nie należą do listy zalecanych przez Škodę, więc jeśli masz jeszcze gwarancję to w razie "w" będą mieli podstawę odrzucenia reklamacji.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Obawiam sie ze na twoj problem wymiana oleju nie pomoże, jesli wczytasz sie w temat to dowiesz sie rownież ze ASO tez nie bedzie chciało pomoc z wiecznym tekstem "tak ma byc"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tylko silniki ea 211 nie terkocza, ea211 terkotały w wersji do 2015 z wadliwymi wariatorami. To nie są silniki ea111 na łańcuchu.  Ja wymieniłem.olej na Penrite i filtr dałem ori z aso i jest jak było czyli cisza.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki za informację. Chciałem zrobić dobrze i chyba przedobrzyłem. Teraz chyba czeka mnie następna wymiana oleju i filtra. Dam znowu olej Liqui Moly ale filtr zmienię na MANN W712/95
    Rapid SB / 1,2TSI CJZD 110KM / MY16 / Ambition MAX / Beż Capucino / 10133 km / KOŁOBRZEG
  • A czemu nie dasz filtra oleju z aso? Wcale nie kosztuje majątku, możesz go kupić w aso vw, audi, seata, skody. Ja bym nie spuszczał oleju odkręcił filtr i wymienił na oryginalny i dolał z 200ml oleju jak był niedawno.zmieniany. Ja jak kupiłem i zamontowałem filtr Mana w 1.4 tsi znajomemu.to po 400km.sie rozszczelnil i w 2 min silnik wyzygal cały olej- dobrze ze nie zatarł. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Filtr nie ma tu nic do rzeczy, gwarantuje ze twoja wymiana nic nie pomoze tym bardziej ze znowu chcesz wlac LM na ktorym u mnie tez bylo najgorsze terkotanie. Jak juz to kup ten oryginalny ASO
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Silniki ea211 z połowy 2016 roku z wariatorem typu M (opis z naklejki na obudowie) też terkoczą. Zarówno na fabrycznym oleju jak i na LM i filtrze MANN.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Te problemy z wariatorem to tez był zupełnie iny temat niz ten z charakterystycznym terkotaniem tylko na zimnym którego rozwiązania nie znaleziono, tak jak pisałem wczesniej w aso "tak ma byc". U mnie wymiana rozrządu częsciowo pomogła, dzwiek jest rzadki i krotszy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Założ oryginalny filtr - cena nie zabija. Do CJZD śmiało polecam coś z  0W40. Ciężko o lepsze oleje. Skoro taka lepkość od Liqui Moly sprawdza się w moim starym 1,6 MPI to w TSI będzie jeszcze lepiej.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Teraz, po kilku dniach od wymiany oleju na LM przy odpalaniu zimnego silnika już nie słychać terkotania, natomiast obroty wskakują na 1600 i po 20 sekundach zaczynają spadać. Dopiero po 50 sekundach silnik zaczyna pracować na normalnych 850 obrotach.
    Rapid SB / 1,2TSI CJZD 110KM / MY16 / Ambition MAX / Beż Capucino / 10133 km / KOŁOBRZEG
  • Dogrzewanie katalizatora wystepuje przy wyzszych tem na zewnatrz od 18 stopni, wystepuja wowczas podwyzszone obroty przez ok 45s. Co do terkotania, niestety zapewne wroci, chwile po wymianie zawsze jest cisza.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki za informacje
    Rapid SB / 1,2TSI CJZD 110KM / MY16 / Ambition MAX / Beż Capucino / 10133 km / KOŁOBRZEG
  • U mnie w MY 17 terkotania nie było i nie ma nawet na 1 sekundę, czy przed lub po wymianie oleju zawsze tak samo.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?