FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • Nic nowego, mi rowniez zmierzyli i to chyba przy przebiegu 25tys, wyciagniety byl na 2mm, mimo to wywalczylem wymiane rozrządu, co z tego gdy po paru miesiacach problem wrocil... 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Na YT kanał ma nasz rodak, który pracuje w ASO VW w UK. Ostatnio opublikował filmiki z diagnozy awarii łańcuszka oraz wymiany rozrządu w 1.2 tsi.
    https://www.youtube.com/watch?v=jNWWJgzFzRM
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZH 105KM | MY15 | Ambition MAX | Błękit Race | 86000km | Wrocław
  • Nagranie z serwisu, dotyczy silnika 1.2 TSI sprzed modyfikacji rozrządu. Nie do końca można rozpoznać samochód - Skoda czy VW. Sam autor mówi o silniku nie dopracowanym, jeszcze przed modyfikacją, jak też o przeskakiwaniu łańcucha w tych silnikach. Szkoda, że nie podał rocznika oraz przebiegu silnika. Kierownica po prawej, brak osłony plastikowej na kablach WN. Dla przypomnienia, już pierwsze R miały montowane poprawione silniki, ze zmienionym rozrządem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, pod filmikiem jest opis, że jest to VW Polo. Moje zdanie jest takie: ja mam u siebie prawie 65 kkm przebiegu i tak jak terkotało jak był nowy, tak terkocze teraz, więc nic nie wymieniam. Ktoś na forum wywalczył w ASO wymianę i z tego co pamiętam to przez chwilę było dobrze, potem znowu wróciło. Przede wszystkim dbajcie o styl jazdy, olej wymieniajcie często i nie będzie nic się działo. Bardziej bym się obawiał sytuacji kiedy będzie dzwonić cały czas. Ja też na początku się bałem i myślałem o wymianie, ale teraz już to olałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak poprawiony, ze przy ok 100k trzeba wymieniac. Bynajmniej u mnie i kolegi @marinesku2
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Mam rodzinę w ASO, poprawiony max wytrzymuje 80-100, a mocno wyciągnięty tez potrafi z przeskoczyć, trzeba go traktować jak pasek, wymieniać i tyle. Dlatego zmienili na pasek i aby odciążyć rozrząd pompę wody wrzucili na druga stronę napedzana paskiem od wałka, taki pasek na jednej rolce wytrzyma spokojnie 10 lat 200 tys km.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • To by sie zgadzalo. Ile wynosi w ogole koszt wymiany lancucha? ASO\poza ASO?
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Poza aso koszt całkowity z robocizna ok 1200zł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzieki. Pompe wody tez sie zmienia przy okazji rozrzadu w 1.2 tsi?
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Zazwyczaj tak bo jest wtedy lepszy dostęp a po drugie i tak ledwo wytrzymuje 100 tys km
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam wszystkich film na yt https://www.youtube.com/watch?v=7JnHsqXyuRA po wymianie rozrządu to dalej kicha, pokonwersowałem z gościem że użyty łańcuch jest nie dobry ale ASO GB taki mu dał więc użytkownik polówki nie pojeździ zbyt długo.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • U mnie terkocze do 5 s. po odpaleniu, po wizycie w ASO sprawdzili długość łańcucha i proponują wymianę napinacza. Jak działa napiszę po wymianie.
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • Wyminia sie łańcuch z napinaczem. Ślizgi mozna zostawic jak sa dobre, resztę tylko w komplecie. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ASO mierzyło łańcuch i wymieniają tylko napinacz. 
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • Witam,koledzy sprawa terkotania zimnego silnika po jego uruchomieniu był już kilkakrotnie poruszany na forum i nie ma znaczenia,czy jest to samochód nowy mający przejechane dopiero 500 km,czy mający już 5000 km.Cała sprawa polega na tym,że łańcuch rozrządu jest utrzymywany w naprężeniu przez hydrauliczny napinacz,gdzie siła docisku jest uzyskiwana w wyniku działania ciśnienia na tłoczek napinacza.Największym zagrożeniem dla jego poprawnej pracy są wycieki oleju,szczególnie w przypadku stosowania olejów niskich klas lepkości,np.typu 0W-30,co może doprowadzić do wyrobienia się tłoczka napinacza,co przekłada się potem na siłę napięcia łańcucha.
    Drugim powodem,jest to,że napinacze stosowane w naszych autach,pozbawione są zapadek zabezpieczających przed cofaniem się tłoczka i po dłuższym postoju samochodu następuje zluzowanie naciągu łańcucha,co powoduje,że po ponownym uruchomieniu zimnego silnika przez chwilę łańcuch rozrządu pracuje na lużno,czyli występuje tzw "terkotanie" ( nie zawsze ) i dopiero po kilku sekundach napręża się.Nie ma co ukrywać,że każdy taki rozruch powoduje więc przyśpieszone zużycie i wyciąganie się łańcucha.
    Musimy sobie przyjąć do wiadomości,że łańcuch rozrządu jest elementem podlegającym zużyciu tak samo jak pasek rozrządu i o ile w przypadku pasków jest określony jakiś interwał jego wymiany,czy to w latach czy w tysiącach kilometrach,to o tyle łańcuszki rozrządu wymienia się "objawowo". Dlatego każdy z nas kierowców powinien być wyczulony na wszelkie hałasy utrzymujące się dłużej po uruchomieniu silnika,albo co kilkadziesiąt tyś km lub co 2 lata udać się do mechanika i poprosić o zdjęcie osłony i sprawdzenia wzrokowo położenia tłoczka napinacza i skontrolowania luzu łańcuszka rozrządu.Podsumowując,nie przejmujmy się zbyt tym problemem jakim jest "kilkusekundowy terkot"zimnego silnika po jego uruchomieniu,który nie zawsze występuje,ale nie bagatelizujmy wszystkich niepokojących objawów pochodzących ze strony silnika i jego osprzętu podczas normalnej eksploatacji samochodu.
    Pozdrawiam !!!       
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • jestem już po wymianie  - cichutko, podobno była jakaś seria wadliwych napinaczy.
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • Juz kilku osobom wymieniono napinacz i poskutkowało, miejmy nadzieje ze to panaceum na tą bolaczke Rapida
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • 68kkm z czego 58 na millersie wymienianym co 15 + płukanka i póki co ani raz nie zaterkotał( raz się zdarzyło jak jeszcze castrol nieszczęsny był w silniku).
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • huh przeczytałem w końcu wątek. bo miałem chwilę.

    okazuje się, że problem dotyczy i mnie.
    a myślałem, że nie.
    że to terkotanie jest normalne... mam je od zawsze. i w sumie nie myślałem, że o to chodzi bo wcześniej czytałem, że to 'dzwoni'. Może jestem dziwny ale dzwonienia mi to nie przypomina.
    nagrywam i jadę do ASO.
    gwarancja do grudnia. niech robią.

    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Zauwazylem ze po rannym odpaleniu w tych mrozach przez ok 30 sek lekko slychac jak popychacze sobie stukaja.... 
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?