FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • Czy ktoś wie po jakim czasie powinno się wymienić płyny w chłodnicy i hamulcowy? Filtr paliwa chyba się nie wymienia w modelach TSI?
    Rapid SB I 1.2 132KM chip I MY15 I Ambition MAX I Pearl White I 21000km I Warszawa I
  • Chyba gdzieś czytałem że płyn hamulcowy po 3 latach,  a chłodniczy po 5 latach.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Na 5 stronie jest wykaz czynności serwisowych.
    Płyn hamulcowy - pierwsza wymiana po 3 latach, następne wymiany - co 2 lata.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Filtr paliwa niby nie ma o tym wzmianki ale wymiana przy 60tys raczej wskazana, przynajmniej ja tak wymienie przy przegladzie po 4 latach.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Hej. Mam juz przejechane 16 500 tys km pytanie takie czy robiliscie cos z klima auto mam od nowosci i nie wiem czy jechac cos nabijac czyścić? Musze to robic w aso czy u janusza w garazu jak mam gwarancje albo czekac na przeglad przy 30 tys w aso oni cos rabia z klima na tym pierwszym przegladzie czy tylko olej wymieniaja?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Prace związane z serwisem klimatyzacji (napełnianie, czyszczenie,...) nie są w zakresie czynności serwisowych przy przeglądach. Na własne życzenie ASO doładuje ew. ubytek czynnika chłodzącego, ale na zasadzie usługi płatnej.
    W R występują dwa rodzaje czynnika chłodzącego, w zależności od MR. Nie podajesz rocznika swojego R. Może masz starszy a może i nowszy czynnik. Dokładną info masz na naklejce, po otwarciu klapy silnika.
    Jako że te czynności nie podlegają obowiązkowemu serwisowaniu, działania związane z obsługą możesz wykonać jak w ASO lub innym zakładzie, za odpłatnością.
    Z drugiej strony, przy bieżącym korzystaniu z klimatyzacji i braku "innych objawów" (np. spadek wydajności klimy, nieprzyjemny zapach po uruchomieniu klimy,...), w układzie klimatyzacji nie ma co wiele do działania. Wiele R przez kilka pierwszych lat eksploatacji nie ma problemów z klimatyzacją. 

    PS> Uzupełnij stopkę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzieki za wyczerpujaca odp.Uzupelnilem.

    A olej pierwsza wymiana przy 30 robic czy wymieniac teraz jak mam 17 prawie ktos poradzi bo nie moge sie zdecydowac
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Stopki nie uzupełniłeś.
    Stopka - to zwięzły opis rodzaju R, silnika, koloru czy wyposażenia, znajdujący się na dole każdego wpisu, podany małą czcionka koloru niebieskiego.
    Jak nie wiesz jak to zrobić - zerknij na regulamin lub na Wideorejestrator, czwarta strona.
    Co do wymiany oleju - warto zapoznać się z tymi kilkunastoma stronami, by wyrobić sobie własne zdanie. Ogólnie - są zwolennicy wymiany co 15 tkm/1 rok - jak i drugi wariant - do 30 tkm/2 lata.
    Każdy sam podejmuje decyzję. Natomiast jest sporo (nie tylko ) R z tym silnikiem, gdzie przebieg idzie już w setki tkm. Nikt nie podał dokładnego określenia - czy wymiana co 15 tkm jest opłacalna ekonomicznie - czy też wymiana do 30 tkm jest normalna i zgodna z zaleceniem Skody. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok teraz mam. Dzieki
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Jako, że zamontowałem instalację LPG, to pomimo, że miałem 4. letni okres darmowych przeglądów, za olejowy musiałem zapłacić, bo jak mi powiedziano, wtedy się nie należy.
    Dorada serwisowy dzwonił przy mnie do Skody w Poznaniu i tak mu powiedziano.
    W listopadzie mam przegląd (tym razem darmowy) po 3 latach, więc musiałem skorzystać z  odpłatnych usług  serwisu.
    Może dużo, może mało.
    Za olej wraz z wymianą i częściami, uszlachetniacze do oleju, lubryfikatory, przegląd gazowy wraz z filtrem oraz badanie techniczne z pieczątką do dowodu rejestracyjnego, zapłaciłem 882 złote.
    Dużo?

    1.jpg
    2324 x 3244 - 685K
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • 1 serwis zaliczony przy 30 tyś. 
    Pozycje które zostały zrobione na darmowym przeglądzie:
    -Przegląd serwisowy:
    wymieniona tylna wycieraczka zostawiała smugi/ sprawdzenie układu kierowniczego (uzupełnienie płynów) , sprawdzenie układu hamulcowego, sprawdzenie akumulatora, sprawdzenie zawieszenia.
    - serwis olejowy: filtr olejum, olej, olej na dolewke, korek, podładkę miedzianą, filtr przeciwpyłkowy weglowy klimatyzacji
    - umycie, odkurzenie, powieszona zawieszka.

    Koszta: wszytsko za free.
    Gdzie: Porsche Tychy
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • MBoroMBoro

    17:21
    Moderacja
    Jak w tytule - co wchodzi w skład danego przeglądu ?
    Pomijając, że ogólnie patrzą się na / pod samochód i może coś jeszcze sprawdzają ?
    Pytam się gdyż:
    Poprzedni właściciel (kupiłem po leasingowego) robił co roku, co 30 tyś. skończył na 108 tyś 3 miesiące przed planowanym wg. komputera kolejnym.
    Ja miałem robione 2, na 110 i 123 , a teraz, zaraz mając 136 mam mieć kolejny.
    Przy 110 wymieniali olej i filtry, więc teraz też to będą robić, ale za to ten na 123 jest wpisany w książkę jako "rozszerzony" bo miałem na nim robioną wymianę filtra paliwa + płynu hamulcowego.
    Miałem w tym roku robiony przegląd rejestracyjny, i mi powiedziano, że jedyne co mam do wymiany, to końcówki drążków kierowniczych, reszta jest ok
    Hamulce, tuleje + coś tam jeszcze jak się zepsuło, robiłem sam, w sensie na mieście u mechanika.
    Czyli mam do wymiany jedną rzecz na pewno, ale nie wiem co mi mają "zrobić" w ASO
    Z racji braku środków finansowych, chciałem oszczędzić i dać do mechanika u którego i tak będę robił końcówki, od razu do wymiany oleju, filtra oleju, filtra kabinowego i .... ???
    I czy coś jeszcze zgodnie z instrukcją czy czymś tam jest do zrobienia na ten przebieg ?
    Z góry dziękuje za wszelakiej maści info :)
    p.s. 1.6 TDI CAYC - olej Castrol EDGE Titanium FST LL 5W-30 ? czy coś innego ?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zobacz na 5 stronie. Masz tam podane czynności serwisowe, o które pytasz.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dzięki - używałem forumowej wyszukiwarki, ale może wyszło mi tak samo jak ze znalezieniem bezpiecznika na schemacie :D
    Rapid SB | 1.6 CAYC 138 KM | MY14| Ambition Active |Biały|110 Tyś.| Wrocław
  • Cześć! Czy istnieje jakiś interwał wymiany kabli zapłonowych? Czy wymieniamy je tylko w przypadku wyraźnej usterki?
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Producent nie określa warunków wymiany przewodów WN po określonym przebiegu. Jeżeli są jakieś objawy nieregularnej pracy silnika, to po sprawdzeniu czy wymianie świec można zwrócić uwagę na same przewody.
    Sporo R jeździ na oryginalnych przewodach. Niektóre ze sporym przebiegiem bez wymiany. Widocznie sporo zależy jak od partii zamontowanych przewodów na linii montażowej tak i warunków eksploatacyjnych (wilgotność, temperatura, ilość rozruchów, możliwe nadgryzienia od szkodników,...). 
    Pierwsze roczniki (a może i Twój też) nie miały pełnej osłony przewodów WN. Po pewnym czasie osłona została zmodyfikowana, powiększona. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Oki dzięki. Wydaje mi się, iż mój ma już pełną osłonę. Tak czy siak luźno mechanik wspomniał o tej wymianie przy ostatniej wymianie oleju. Teraz czeka mnie już druga wymiana świec stad tez temat kabli ;)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Co 4 lata lub 60 000 km:
    Czyszczenie pojemnika filtra powietrza i wymiana filtra powietrza
    Wymiana świec zapłonowych

    Wczoraj byłem w ASO na przeglądzie i serwisant powiedział mi, że wymiana filtra powietrza dopiero przy 90 tys.... pokazał mi to nawet na monitorze swojego komputera...
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • Doradca powiedział mi na przeglądzie po 2 latach (bądź 30 Kkm), że przysługuje na 4 rok (bądź 60 Kkm). Oryginalny filtr powietrza zakupiłem na Allegro za 70,00 zł.  Wymienili mi w ASO przy okazji jakichś czynności za 0 zł. Polecam nie czekać, tylko zakupić i wymienić. Tak samo robię z olejem - wymieniam dodatkowo co 15 Kkm - naprzemiennie z ASO.

    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Olej też wymieniam naprzemiennie co 15 tys. filtr powietrza wymieniłem przy 30 tys i będąc na przeglądzie (mając 51 tys) zapytałem co będzie robione przy 60 tys bo liczyłem też na filtr... a tu zonk.
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?