FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czynności serwisowe przy pierwszym i drugim przeglądzie (15, 30, 45, 60 tys km)
  • jak ktoś ma taki spis to niech zamieści  - jestem ciekaw jaki procent tych czynności faktycznie wykonują na przeglądzie ?  moje dotychczasowe doświadczenia z autoryzowanymi serwisami nie są zbyt optymistyczne - kasę biorą za całość a sprawdzają połowę albo i jedną trzecią.
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • Słuchajcie a po jakim przebiegu jest wymiana paska rozrządu w Rapidkach TDI?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Standardowo Skoda zaleca wymianę paska co 60 tys. km.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Mam spis czynności, które wykonali przy przeglądzie 30 tys (pierwszy przegląd). Jak wrócę do domu i nie zapomnę, to zamieszczę. 
  • Jacek nie zartuj, wszystko zalezy od silnika, w CR nie wymienia sie paska rozrządu po 60 tys, raczej po 160 tys.Nawet w mojej starej octcie na pomopo wtryskach wymiana była po 90 tys.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @czesiek1102 jasne - wrzuć! przyda się!

    @dodan dyskuje o pasku rozrządu przenieś do nowego wątku (załóż nowy bo to ciekawy wątek), co by tu nie mieszać tematów
  • @dodan, nie żartuje, tak mi w ASO rok temu powiedzieli, jak pytalem co wchodzi w skład dużego przeglądu :-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Nie wiem jak jest w  Rapid..ale w fabiach czy to TDI czy benzyna ostatnio miałem z silnikiem 1.4 wymiana paska jest przy 90 tys km i tak na pewno jest w instrukcji ..a w ASO mogą mówić bo dla nich zysk 
  • No właśnie, "super" instrukcja nie podaje zakresu czynności obsługowych dla głównych podzespołów przy poszczególnych przebiegach, niestety.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Oni chyba sami nie wiedzą:-) ja sie pytałem w ASO w momencie kupna samochodu i powiedzieli mi ze chyba 160 tys. ale zeby sie jeszcze upewnić, wiec chciałem się upewnić:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W części flotowej strony Skody jest zakładka "Przeglądy" ale tam też piszą ogólnikami i nic o Rapidzie nie ma. Czyżby nie był przewidziany dla firm? :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jak nie był?? Czekałem przez "aferę klatkową" extra 3 miesiące... :)
    Jak najbardziej dla firm i również flotowy. 
    Czyli generalnie w Skodzie mamy bur*el....
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Może na linie Rapida wstawiali inne "klatkowane" modele, żeby zdążyć?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Obiecany spis czynności serwisowych:

    Serwis wykonany w ASO Wrocław ul. Horbaczowskiego

    Samochód wewnątrz:
    Wskazanie terminu przeglądu: cofnąć
    Sygnał dźwiękowy: sprawdzić działanie
    Filtr przeciwpyłkowy: wymienić wkład filtra do wyboru papier i węgiel aktywny (+~20zł)
    Opona koła zapasowego: sprawdzić stan, wygląd bieżnika; zapisać głębokość bieżnika
    Sprawdzić ciśnienie w kole zapasowym lub kompletność zestawu awaryjnego (środek do uszczelniania opon, sprężarka) oraz datę przydatności środka do uszczelniania opon

    Samochód z zewnątrz:
    Oświetlenie z przodu-sprawdzić działanie: światła pozycyjne, światła mijania, światła drogowe, reflektory przeciwmgłowe, kierunkowskazy, światła awaryjne
    Oświetlenie z tyłu - sprawdzić działanie: światła hamowania (również 3 światło hamowania), tylne światło pozycyjne, reflektory do jazdy wstecz, tylne śwaitło przeciwmgłowe, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, kierunkowskazy, światła awaryjne
    Przednia szyba: sprawdzić wzrokowo pod kątem uszkodzeń

    Samochód od spodu:
    Olej silnikowy: spuścić lub odessać, wymienić filtr oleju
    Układ hamulcowy: sprawdzić wzrokowo pod kątem nieszczelności i uszkodzeń
    Przewód czujnika ABS: kontrola wzrokowa pod kątem uszkodzenia i prawidłowego zamocowania
    Klocki hamulcowe przednie i tylne: sprawdzić grubość
    Podwozie: wykonać kontrolę wzrokową pod kątem uszkodzenia i zamocowania zabezpieczenia przeciwkorozyjnego, osłon płyty podłogowej, ułożenia przewodów, korków i zaślepek

    Ogumienie:
    Ciśnienie w oponach we wszystkich 4 kołach: sprawdzić
    Opona przedniego prawego koła: sprawdzić stan, wygląd bieżnika, zapisać głębokość bieżnika powtórzone dla każdego koła

    Komora silnika
    Podszybie: sprawdzić pod kątem zabrudzenia. Czyszczenie jest czynnością naprawczą za dodatkową opłatą
    Akumulator: sprawdzić za pomocą testera akumulatorów VAS 6161 lub VAS 5097A (zwrócić koniecznie uwagę na Instrukcję napraw) dają pełen wydruk
    Olej silnikowy: nalać (po napełnieniu w razie konieczności uzupełnić do oznaczenia Maximum), olej wg normy VW 504 00 Ilość napełn. 3.9 litr
    Poziom płynu hamulcowego: (zależy od zużycia okładzin hamulcowych): sprawdzić

    Prace końcowe:
    Wykonać jazdę próbną
    Wypełnić naklejkę Następny termin przeglądu i umieścić ją z boku na tablicy przyrządów po stronie kierowcy napisali wg. wskazań komputera
    Wypełnić zawieszkę na lusterko i zawiesić wewnątrz na wewnętrznym lusterku - obowiązuje tylko w niektórych krajach
    Wpisać uwagę w książce przeglądów serwisowych lub DSP (cyfrowa książka przeglądów serwisowych). 

    Wszystko poszło w miarę sprawnie, w godzinę z lekkim hakiem się wyrobili, olej wymieniony, tylko nie chce mi się wierzyć w jego długowieczne działanie do 30tys km. Za całość zapłaciłem 797.49 PLN

    Robocizna
    Filtr pyłków i kurzu wymiana - 33,60 PLN
    Przegląd z wymianą oleju (z okresem zmiennym) - 336,00 PLN

    Materiały
    Castrol Edge Professional Longlife III 5W30, norma VW504.00/507.00 BCZ - 287.82 PLN
    Filtr Oleju - 57.39 PLN
    Filtr pyłkowy węglowy - 103.98 PLN
    Normalia 12.30 PLN

    To tyle co mogę ze swojej wizyty w salonie Wam przekazać. 
  • To dość mało Ci policzyli za samą wymianę ja dzwoniłem do nich tydzień temu i rzucili ceną 480 zł. a chciałem dodatkowo wymienić jeszcze filtr paliwa. Z tą różnicą że ja za nie cały miesiąc jadę już na drugi przegląd. Może czynności serwisowe są wtedy bardziej złożone.
  • @czesiek1102 przy jakim przebiegu ten przegląd robiłeś? wiesz może jak to wygląda w innych serwisach Skody we Wrocławiu?
  • serwis przy 30.000, niestety nie mam pojęcia jak jest w innych serwisach. Ten mam blisko pracy - to było priorytetem ;)
  • Polecam serwis na Armii Krajowej we Wrocławiu rzetelne podejście do klienta, zrobiłem ten przegląd przy 46 tys. jeżeli chodzi o serwisy we Wrocławiu to już teraz zaoszczędzę Ci nerwów i polecam właśnie wyżej wymieniony naprawdę w porządku ludzie. Ogólnie w zakres przeglądu przy 60 tys. wchodzi wszystko, bo sprawdzają wszystko. Dostajesz kartę diagnostyczną jak przy zakupie auta plus wykresy zużycia poszczególnych podzespołów, odczytów komputera itd. W razie pytań piszcie.
  • U mnie pierwszy przegląd Skoda Plichta Wejherowo po 30 tys.:
    robocizna
    czyszczenie bębnów ham. 70,26 brutto
    wymiana filtra 17,56
    przegląd z wymianą oleju (1,9 h) 333,72
    Materiały:
    filtr oleju 33,30
    olej castrol edge prof. LL 5w30 4,3 l  414,09
    wkład filtra ECO 79,54
    upusty mam max 15% robocizna i 10% części


    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • ciekaw jestem co Ci czyścili w bębnach ham. ?
  • @and pomijam koszt tej usługi i ewentualnie jakość bo to zależy od ASO ale dziwię się, że zadajesz takie pytanie. Nigdy nie zaglądałeś do bębnów hamulcowych jeśli takie posiadasz? Przecież tam zbiera się tyle pyłu ze startych okładzin hamulcowych, że głowa mała, do tego miesza się to wszystko z wodą i błotem i robi się niezły syf.
    Ja zazwyczaj przy okazji wymiany kół przy zmianie sezonu ściągam bębny i czyszczę ten syf. W każdym razie raz do roku zawsze tam zaglądam bo zbiera się tego dużo. Piszę tu o F1 ale bębny w Rapidzie pewnie są te same :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?