FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
SmartLink (MirrorLink, Android Auto)
  • W ustawieniach AA jest opcja "Ekran włączony". Tam można ustawić kiedy ma być włączony ekran.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Po instalacji i kilku próbach stwierdzam że już mi nie blokuje telefonu ;d mogę go normalnie odblokować, natomiast nowego interfejsu jak nie miałem tak nie mam dalej.. Działa CarStream.
    @Miras miałem zaznaczone żeby był cały czas włączony i był, tylko że z napisem AndroidAuto i nie szło nic zrobić, na drugim telefonie to samo tyle że pokazywały się strzałki żeby odblokować i tam się dało. Dziwi mnie dlaczego AA pokazuje różne opcje na różnych telefonach. Jak szukałem rozwiązania tego problemu to kolega z innego forum wrzucił screena swojego telefonu i miał tam opcje "Zablokuj telefon podczas jazdy" oraz "automatyczne wznawiaj odtwarzanie multimediów" - ja tych opcji nie miałem i dalej nie mam mimo tej samej AA
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Witam, a jest możliwość modyfikacji softu bądź dokupienie jakiegoś urządzenia żeby radio Swing to klasyczne w skodzie rapid mogło obsługiwać funkcję mirroringu
    Model SB|1.2 TSI 110KM|2016|Active|
  • https://compatibilitylist.skoda-auto.com/# zobacz tutaj, jeśli pokażę Ci że radio obsługuje to w ASO da się aktywować, ale z tego co mi się wydaje w tym roku w Bolero była tylko opcja SmartLinka..

    Podsyłam link do filmu jak krok po kroku zainstalować CarStream ;) myślę że może się przydać (oczywiście potrzeby root telefonu) https://youtu.be/YAsn9AMeXm8
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Kolejna wersja AA 4.8.5943 dostępna.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Witam, nie mam w opcjach radia opcji SmartLink.
    Model SB|1.2 TSI 110KM|2016|Active|
  • Mam radio Bolero. Żałuję, że nie zamówiłem od razu opcji miror link. Kto dokładał to później do tego radia w serwisie ? Nie ma z tym problemu? Jaki koszt?
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Ja dokładałem w styczniu. Umówiłem się na 900 albo 950 zł (przepraszam, nie pamiętam dokładnie) ale potem była drobna dyskusja przy odbiorze, bo zaśpiewano mi 1100. Na szczęście uznano ustną umowę.
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Czyli łaski nie robią i bez problemu dokładają tę opcję? Jak długo to trwało? Wszystko chodzi jak należy? Android auto, miror link itd? Do jakiego radia dokładałeś? Jestes zadowolony?
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Hej,
    "Dołożenie" AA/mirrorlink to tylko wykupienie licencji na usługę(w przypadku AA u Googla). Jeżeli radio ma taką opcję to po prostu kwestia wpisania klucza. Kwestia użyteczności i opcji to już osobny temat samego Android auto. Cena 900zł to ponoć sztywna cena(tak mi powiedziano przy kupnie Rapida z placu) wyznaczana przez Google i resztę, przy konfiguracji jest taniej bo negocjują lepsze ceny dla licencji przy produkcji.
    Ja chyba nie skuszę się na taką opcję, radio jest zdecydowanie za nisko, żeby komfortowo korzystać z nawigacji(a innego zastosowania nie widzę). Strumieniowanie muzyki przez BT śmiga bez Android auto.
    Pozdrowienia,
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY2020 | Ambition+Pakiet zimowy 1+Audio | Beż cappucino | 300km | Jelenia Góra Dolnośląskie
  • Myślę, że ważniejsze jest to, czy radio ma albo nie ma smarlink (ja to mam w Bolero). Android auto jest bez opłat, mirror link działa tylko s niektórymi telefonami. Czy to jest tylko opłata dla Google? Chyba nie bo po co robić coś co się daje zadarmo a zarabia na tym ktoś inny...
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Ciernik, przepraszam, sprawdziłem i mam radio Swing a nie Bolero. Problemy miałem tylko na początku, potrafił pojawić się błąd AA i "musiałem" wyłączać cały samochód (wina była też po stronie operatora GSM, który mi robił jaja z dostępem do netu). Tu koledzy twierdzą, że wystarczy w trakcie jazdy zresetować radio (10s przytrzymać włącznik), ale mi to chyba nie zadziałało, teraz po prostu pilnuję się, żeby nie podłączać smartfonu przed włączeniem auta. Przed wyruszeniem w dłuższą podróż staram się tylko sprawdzić, czy nie
    ma nowej wersji AA (żeby nie wyszła niemiła niespodzianka w chwili
    wyjazdu). Absolutnie nie żałuję zakupu, wręcz przeciwnie - nieustannie sobie chwalę. AA działa świetnie,  bardzo lubię jeździć w układzie: AA na Swingu (stosunkowo duży, czytelny ekran, może nie najlepiej, ale wystarczająco dobrze dostępny i wygodny w manipulowaniu) + Yanosik na smartfonie. Dodatkowa i ważna dla mnie rzecz: widok na AA jest pokazywany w większym oddaleniu (większa skala) więc jak jest duży i skomplikowany węzeł to widzę całość operacji "węzeł" za to Yanosik pokazuje w większym zbliżeniu co w niektórych sytuacjach (liczne rozjazdy/przecznice) okazuje się być naprawdę pomocne i rozstrzyga wątpliwość. No i... dobrze widzieć, kiedy obie nawigacje pokazują tę samą trasę a jak jest różnica w proponowanej trasie to z kolei urozmaica podróż. :)
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Dzięki Jutek za info. Ale Bolero to model wyższy od swinga. Jak zamawiałem auto, to miror link z AA były dostępne za 650 zł tylko od radia bolero wzwyż. Niestety nie pomyślałem wtedy, aby zamówić. Jeśli dało się dołożyć do Swinga, to do bolero tym bardziej nie powinno być problemu. Pozdro
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Zamierzam dokupić do swojego Rapida SmartLink. Mam radio Swing - samochód wyprodukowany w październiku 2017. Jaki powinienem mieć model telefonu aby wszystko mi działało? Aktualnie użytkuję Samsunga Galaxy S4 i pewnie to jest za stary sprzęt? Chciałbym móc uruchamiać mapy Google oraz aplikacje poprzez MirrorLink. Jaki najtańszy model telefonu będzie współpracował? Widziałem różne konfiguratory z modelami telefonów, ale mówiąc szczerze średnio mogę znaleźć dokładne informacje. Dajcie znać co spisuje się najlepiej i nie kosztuje majątku. Będę wdzięczny za info.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mi działa pływająca Ikona Yanosika na Google Maps na Android Auto, wersja Android Auto 12.12.2019
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Na telefonie Huawei p10 lite - AA działa bez problemu, ale nie odpalisz mirrorlinka i z tego co wiem, dotyczy to wszystkich modeli Huaweia.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Samsung S9+ działa bez problemu, komendy głosowe ok. Tylko Yanosik w tle, wyłącza mi ekran telefonu nie mogę sobie poradzić z tym :( Może jakaś podpowiedź sugestia
    pozdrawiam
  • Witam, czy ktoś korzystał z usług odblokowania smartlinka z popularnego portalu alle...
    Rozmawiałem z gościem który się ogłasza może to zrobić za 400pln. Mam Amundsena.
    Macie jakieś doświadczenia, opinie?
  • Witam,
    Mam radio bolero niestety bez Mirir Linka i AA w standardzie. Czy ktoś ma wiedzę, czy sprawdziłby sie w mojej sytuacji adapter usb (dongle) do Miror linka i AA ? https://www.car-tronic.pl/przejsciowka-usb-carplayandroidmirrorlink-p10205

    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Cytat z opisu:
    "Jeśli posiadasz system multimedialny Android w swoim samochodzie, może to być dla Ciebie fantastyczny wybór."
    Bolero nie ma Androida...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?