FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - akcesoria
  • A chciałem je kupić. ehh
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Pora nie sprzyja ale ja zawsze po takie rzeczy jeździłem na pobliską giełdę.
    Można "pomacać" a cena hmm aby nam pasowała :-) Każdy ma jakieś odczucie ile można za coś zapłacić no i jak widać nie można kierować się zasadą "A bo na allegro ..."

    Ja rozglądam się za rozdzielaczem gniazda zapalniczki. 
    W necie jest tego pełno , chciałbym 2-3 gniazda + USB. Coś do mogę zamontować na stałe. Może ktoś z Was wyszukał z 1 000 000 ofert jakiś ciekawy okaz albo macie jakiś fajny patent ? :-)

    EDIT:

    Muszę przyznać że to bardzo ciekawe tylko cholernie brzydkie:
    http://allegro.pl/rozdzielacz-zapalniczki-gniazda-trojnik-panel-i4862931023.html

    A zastanawiam się nad tymi dwoma:
    http://allegro.pl/mocny-rozgaleznik-rozgaleziacz-zapalniczki-12v-24v-i4874947484.html
    Ten nie ma USB ale tak myślę że USB to ja mam fabrycznie montowane w R, a więcej mi nie trzeba, do tego zamierzam to zamontować w niewidocznym miejscu.

    Drugi z USB:
    http://allegro.pl/rozdzielacz-zapalniczki-1-3-usb-profesjonalny-i4850983717.html

  • Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • mam identyczny, 3 gniazda + USB, cena 10pln w selgross, w innym marketach od 12pln wzwyż...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Te widziałem , mój kolega ma taki i powiem że jak jeździliśmy na maratony po 600km w jedną stronę to potrafiło się coś wyłączyć. Te co wrzuciłem mają plus w postaci podstawki mocującej (śrubka i/lub taśma dwustronna)
  • Taśme dwustronna mam w domu to se przykleje
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Może źle napisałem :-) Mnie rozwiązanie z taśmą nie interesuje.

    Zamówiłem ten:
    http://allegro.pl/mocny-rozgaleznik-rozgaleziacz-zapalniczki-12v-24v-i4874947484.html
  • Brałeś pod uwagę wysokość wtyczki? Nie wiem jaki masz podłokietnik stary czy nowy... ja mam stary i jak kupowałem rozgałęźnik to zwróciłem uwagę, żeby wtyczka była niska, bo przy wysokiej (na zdjęciu na taką wygląda), nie mogłem opuścić podłokietnika do najniższej pozycji, co było upierdliwe...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • @bounty tak , myślałem o tym. Podłokietnik będę miał nowy (wyprodukowany tydzień temu) i najlepiej gdyby była płaska wtyczka, wygląda to nawet lepiej. Mam nadzieję że to co kupiłem "zmieści się" pod ...

    @bemakr fajne ale jadę do pracy 1,5h w jedną strone i nie wyobrażam sobie jazdy bez kawki :D do tego wydaje mi się że trzeba to będzie trzymać żeby odłączyć np. USB a do tego chcę na stałe mieć podłączone CB i nie wyglądało by to za fajnie :)
  • Dobra rada: po podłączeniu jednocześnie np. nawigacji i CB pojawiają się straszliwe szumy w CB, po wyjęciu wtyczki od navi szumy w radiu cichną. Można oczywiście ratować się skręcając SQ prawie na maxa ale wtedy jest prawie zerowy zasięg radia. Ponoć winne są fabryczne ładowarki do nawigacji, dlatego ja kupiłem gniazdo USB-wtyczkę do zapalniczki np. http://allegro.pl/oryg-ladowarka-samochodowa-sony-xperia-z-sp-m-j-s-i4810868414.html i podłączyłem przewód którym łączy się navi z komputerem, efekt: zero szumów radia.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie wiem jaka jest prawda co daje szumy bo mam tak samo ale jak chciałem kupić jakiś "lepszy" przedłużacz/ rozgałęziacz  sprzedawca ze sklepu z CB powiedział ze każdy daje szumy wiec dałem sobie spokój. I jeżdżę albo na navi albo z CB a jeśli razem to jakiś krotki odcinek drogi wiec wytrzymam te szumy 
  • @chris ja wiem co daje szumy, walczyłem z tym i problem rozwiązałem, a nie słyszałem od wuja szwagra syna. Promieniują zasilacze od navi i tu jest problem a nie w rozgałęziaczu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 nie jestem elektronikiem nie podejmuje sie z Toba dyskutować na ten temat, napisałem co mi powiedział sprzedawca którego uważam za specjalistę w tej dziedzinie a napisałem swoje zdanie co ja robię i na tym koniec
  • Załóż ferryt na kabel od navi, a poza tym kup markowy zasilacz USB. Szumy powinny ustać!
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif dzięki za podpowiedz
  • Swego czasu we Fabii posiadałem nawigację NOKIA 500 z AutoMapą na pokładzie i CB przypięte do tablicy z bezpiecznikami aby nie zajmować gniazda zapalniczki i taki komplet funkcjonował bez szumów. Któregoś razu ładowarka od nawigacji mi strzeliła przy odpalaniu auta (mogłem ją wyciągnąć z gniazda ale cóż). Kupiłem jakąś w sklepie z elektroniką, która odpowiadała parametrami do oryginalnej. Przez dłuższy czas nie miałem problemu do momentu jak chciałem włączyć CB. Szumy raz mniejsze raz większe, że nie dało się używać. Okazało się, że winna jest ładowarka. Ferryty, pętle i inne cuda zasłyszane i przeczytane nie pomagały lub niewiele dawały.
    Jedyne rozwiązanie jakie pomogło to znalezienie oryginalnej ładowarki od tej NOKII a nie chciałem się pozbywać sprawnego urządzenia. Problem był w tym, że szukałem dość długo bo oddawana ta nawigacja nie jest produkowana i sprzętu używanego jak na lekarstwo. 
    To samo miał kuzyn z jakimś Larkiem czy inną budżetówką. Pożyczał ode mnie ładowarkę od NOKII jak jechał gdzieś w trasę z użyciem CB i nawigacji jednocześnie, tylko on korzystał jeszcze z rozdzielacza zapalniczki..

    Od 4 lat po przesiadce na Smartfona NOKIA poszła do rodziny i z ładowarkami ładującymi telefon też nie mam problemu w połączeniu z CB. Z telefonem samsunga używam oryginału i od czasu do czasu ładowarki od HTC i nie ma problemu z szumami.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @r2d2_dawid o no widzisz ty go. Ten co tak Cię zainteresował i brzydki jest taki mam u siebie zamontowany już chyba z pół roku :)
    Na ostatnim spocie w Wawie padła propozycja abym wrzucił to to rozwiązanie tu na forum ale jakoś czasu i weny nie znalazłem :(
    Ogólnie nie prezentuje się źle. Mam tą konsolkę przyklejoną tak gdzie część ludzi przyczepia CB. Kable rozciągnięte po samochodzie. Dwa z przodu - telefon i kamera - i trzeci rzucony z tyłu pod siedzenie - druga ładowarka do telefonu.
    Jak jest zapotrzebowanie to mogę wrzucić zdjęcie w wolnej chwili jak je zrobię.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • eklime u ciebie jak widzieliśmy na spocie jest to nawet ciekawie umieszczone że na pierwszy rzut oka nic nie widać warto pokazać innym sugerując ciekawe rozwiązanie problemu.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • tylko ty miałeś jakieś przełączniki do każdego urządzenia dobrze pamiętam ??
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?