FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony zimowe do Skody Rapid
  • @Maciek_1991 ja jeździłem na goodyear tyko na 8 spisywały sie bardzo dobrze
  • A w salonie gdzie brałem swojego Rapida najczęściej spotykane są NOKIANy (takie też dostałem), Michelin i jak ktoś bardzo chce właśnie Barum. Na lato Rapid miał założone BR. B250.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja w DE dostałem zimówki Semperit Speed Grip (186/60R15) - w życiu nie słyszałem o takich oponach :D Letnie z alusami dostanę dopiero wiosną :/
  • Panowie kupował ktos ostatnio (to jest pewnie max do połowy grudnia) oryginalne komplety koł zimowych do Rapida ?? Jakie sa teraz dostępne ??? Bo na sklepie oficjalnym nie ma w ogole. Sa Barumy do Fabii w chorej cenie ale maja inne ET oraz tańsze (co dziwne) Pirelli do Octavi ale w ogole inne ET i profil (65). Z tego excelika co krazy na forum podobno do Rapida nie do dostania sa te koła (Barum i Micheliny). Handlowiec  ma mi w srode/czwartek cos wyszukać w oficjalnym kanale. A tylko te koła (i związane z ich cena wybór pozostałych akcesoriów) mi zostały do dopięcia wszystkiego przed odbiorem. 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Też polowałem na komplet ori Michałów, ale sprzedawca uśmiechnął się, dał mi cenę "spod lady" na stalówki plus kołpaki, a opony kupiłem sam. Też dowiedziałem się że są nie do zdobycia te z excela, więc odpuściłem... Twoja sytuacja jest inna, bo masz bony...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • r2d2_dawid - jeździłem Focusem na zimowych Semperitach i byłem bardzo zaskoczony trzymaniem na śniegu i wodzie. Myślę, że będziesz zadowolony. Do swojego Rapida wybrałem Vredestein Snowtrack 3. Jak na razie jest ok. Jednak prawdziwej zimy jeszcze nie było.
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • no najchętniej to bym ten Pirelli widział 445 teraz w promocji, jak nie to jakieś Nokiany moze. ale samochod musi na zimowkach wyjechac cos bedziemy musieli z handlowcem wymyslec
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Przetestowałem Michelin Alpin A4 na słowackich górski serpentynach, drogi ośnieżone, oblodzone, czasem posypane kamykami (soli i piasku brak)... opony rewelacja, żadnych niespodzianek, pełna kontrola, polecam.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • j mam firestone i sa suuuuperrrr!!!!!!
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @krisr77 ja swojego Rapida o odbierałem 28 listopada. Byłby wcześniej o ponad tydzień ale też miałem problem z kołami zimowymi. Dotarły 2 dni przed odbiorem. Początkowo jak dobrze pamiętam miałem zamówione z bonów Michały A4, miałem też propozycje na Barum ale jakoś do nich mi się nie spieszyło. W każdym razie jak auto przyjechało do salonu i nadal nie było tych Michałów dostałem propozycje na koła z oponami NOKIAN WR D3 za cenę trochę mniejsza. Oczywiście finansowane z oficjalnego kanału z bonów. Zresztą mój excel wyglądał trochę inaczej niż ten z forum właśnie o koła (miałem też możliwość dostania alusow zimowych). Zostałem przy Nokianach i przyszły dość szybko. Opona jak na razie spisuje się dobrze, szkoda, że jest mało śniegu i dość ciepło bo się szybciej zniszczy :-(.

    Aha jeszcze jedna uwaga. Moje NOKIANY są Made in Finland co podobno ma wielkie znaczenie jeśli chodzi o jakość opony (tak piszą na internecie). Te są OK  a należy unikać Made in Russia, których podobno u nas w sklepach jest większość i już nie są tak dobre jak oryginały finskie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • będą Uniroyale MS PLUS 77 - co myślicie o tych gumach ??. jedynie te dostępne sa od reki w Poznaniu.
    i okazuje sie da sie kupić składany komplecik z opon + stalówki za bony. tylko cena trochę duża 495zl/szt.
    tak czy owak nie mam wyboru za bardzo - auto juz w Poznaniu, a na inne trzeba czekać (maja status na zamówienie)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • To prawda tanio nie jest... Moje Pirelli na stalówkach były po 350zł/szt. Ale Uniroyale są przyzwoite, cenione u Niemców, nie wiem czy to dobry wyznacznik :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • pewnie dostałeś spory rabat na zimowe. niestety za bony musza byc ceny 100% z cennika a poza tym to składak to tez podraża cenę.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77, jeżeli zimowe są takiej samej jakości jak letnie, to naprawdę super oponki.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • mam nadzieje :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 mam te uniroyale u siebie kupowałam w salonie dałem 1650 z montażem i stalowkami. U Ciebie drogo. Narazie przejechałem 400 KM myślę że jest ok, może trochę głośne... nie wiem może w R Tak słychać i letnie...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Fajne ujęcie, wygląda rasowo ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jeździłem na uniroyalach letnich w swojej starej octcie 1, potwierdzam bardzo dobre oponki, mają tylko jedną wadę, bardzo szybko znika bieżnik, po 4 sezonach były już gołe.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan a ile na sezon robiłeś na zimówkach ??

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A ja miałem Uniroyale wielosezonowe i bylem szczęśliwy jak się ich pozbyłem, jedna z gorszych opon, no ale możne dlatego ze wielosezonowa, której i tak używałem tylko latem.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?