FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opcje wyświetlacza MAXi-DOT i inne elementy licznika VCDS
  • Witam,

       Przeglądając filmiki na internecie z autami z silnikiem 1.2 TSI trafiłem na taki filmik z Golfem w roli głównej
    https://www.youtube.com/watch?v=srJj43D2hB4&channel=sebanab1

    Zauważyłem, że jest tam taki sam Maxi-Dot (w każdym razie tak wygląda) jak w Rapidach, czy obecnych Fabiach i Roomsterach. Auto na tym filmie jedzie z tempomatem. Widać to po zapalonej zielonej lampce informacyjnej na prędkościomierzu. Dodatkowo zauważyłem, że na Maxi-Dot w dolnym lewym rogu też jest zapalany symbol tempomatu z informacją na jaką prędkość jest ustawiony (coś jak na wyświetlaczu w O3).
    Pytanie teraz do osób co mają tempomat czy da się to jakoś włączyć aby też się tak wyświetlało lub czy da się to zaprogramować przy użyciu kabla i komputera aby też był taki efekt czy nie ma takiej możliwości pomimo tego, że ten Maxi-Dot z Golfa wygląda na identyczny?

    Pozdrawiam
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Próbowałem włączyć te opcje pod adresem jaki znalazłem na forum octavii
    17 instruments, adaptation 10 (tam gdzie „staging”) i aktywujemy funkcję „cruise control display”.
    I u mnie nie działa. Wszystko po staremu. Mam inny silnik ale też tsi
  • Aż się przeszedłem do samochodu. Potwierdzam slówa @kros'a. Mimo, że jest kanał do zakodowania tej funkcji, nie jest ona wyświetlana (1.2 MPI, MAxiDOT)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Do życia to niepotrzebne ale szkoda, bo fajny bajer i widać jaka prędkość jest ustawiona. Dzięki chłopaki, choć pewnie też to sprawdzę jak w końcu pojawi się u mnie auto i kabel ale to jeszcze trochę...
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Zgadzam się! Przed zakupem trochę pojeździłem nową Octavia i jak tylko wsiadłem do Rapida to była to pierwsza rzec, która się rzuciła w oczy i czego mi zabrakło... Oszczędności... "Chcesz mieć namiastkę luksusu kup Octavię, chcesz mieć tylko wozidoopa to weź Rapida..."
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif a może trzeba aktywować jeszcze coś gdzieś w innym miejscu?
    Coś co Octa ma standarowo włączone (albo wyłączone). A my nie wiemy?
    Może pobuszuj w kompie jesli możesz. Bo ja nie mam swojego kabla.

    Ja bym się ucieszył gdybym to miał włączone.
  • Ogólnie to w Rapidzie jest bida z nędzą. Wiele kanałów jest nieaktywnych, nie ma długiego kodowania, lub po prostu nie ma sterownika. Np. moduł komfortu jest najuboższy z możliwych. Dobrze, że w ogóle po CAN odpowiada. 
    Mam mało czasu ostatnio, może wieczorem zrobię jej pełny skan. 
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Pytanie dla posiadaczy R z silnikiem 1,2 TSI 105, czy MAXI-DOT pokazuje temperaturę oleju? Jak jeździłem 1,6 TDI to można było sobie wyswietlić. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Temperatura oleju wyświetlana jest na maxi-dot we wszystkich rodzajach silnika
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Witam. Mam pytanie; może głupie może nie ale zawsze pytanie, czy MAXI DOT to komputer pokładowy który się wybiera za 200 pln w konfiguratorze? czy komputer pokładowy ma inny wyświetlacz a Maxi Dot jest dostępny w innych konfiguracjach niż Active ( ja mam dodatkowo opcje "komputer pokładowy" el. lusterka)?

  • MAXI DOT to rodzaj wyświetlacza, opcja komputer pokładowy to: wyświetlanie informacji o średnim spalaniu, czasie podroży, dystansie itp. Te informacje z koputera pokładowego mogą być wyświetlane na MAXI DOT jak i na prostszym wyświetlaczu
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • ok dzięki za info. Nie wiedziałem za bardzo jaka jest różnica.
  • @Drash możliwe, że coś się teraz zmieniło, ale tak było wiosną;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • raczej nic sie nie zmienia wyświetla podstawowe informacje o spalaniu jeździe i ustawieniu niektórych funkcji auta.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witam,

    a czy na zwykłym kompie pokazywana jest temperatura cieczy? Bardzo boli, że do analogowego wskaźnika temperatury trzeba brać Ambition + Maxi Dot :( I skoda się tym nie chwali nawet....
  • Hej, jak zmienić numer pamięci z 1 na 2? Klikam, klikam i nie znajduję :-\  Nie mam teraz szans zajrzeć do manuala.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Klikasz prawym pokrętłem, i powinno przeskoczyć na wartość nr 2, jak chcesz wyzerować jakaś wartość to przytrzymujesz prawe pokrętło
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Naciśnij krótko rolkę / przycisk reset w zależności co tam masz
  • 1 na 2 (i odwrotnie) zmieniasz przyciskiem umieszczonym na prawej dźwigience przy kierownicy (ta od wycieraczek). Przycisk jest na dolnej krawędzi. Wciskasz go od dołu do góry (bo jest na dole). Przycisk działa tylko wtedy, gdy na wyświetlaczu jest 1 lub 2. Przy braku tej informacji nie działa (bo nie wszystkie funkcje są zdublowane).
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A czym się różni pamięć 1 od 2? Inne dane? 
    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • pamieć 1 codziennie samodzielnie się resetuje.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?