FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs Fabia kombi
  • Może i łatwiej zaciągnąć i lepiej wygląda ale jest krótszy i często ręka leży mi na jego końcu. W starym było ciut lepiej. Nowy też jest skromniej wykonany bo w środku jest twardy, plastikowy. Stary w środku wyscielany był miękkim materiałem, dzięki czemu nic tam nie stukało i się obijało.

    Obudowa foteli rzecz gustu. W każdej chwili mogę sobie to założyć ale brak mnie nie razi i jest lepszy dostęp przy sprzątaniu.

    Wracając do Rapida Edition z Genewy to na zdjęciu jest chyba zwykle radio bez nawi (chyba Bolero).
    Co do samej nawi to słyszałem już nie raz wypowiedzi, że ze względu na problemy z telefonami od maja F3 też na mieć jakąś fabryczna nawigacje.

    Temat Fabia vs Rapid to jeszcze dorzuce dwa słowa.
    Miałem możliwość pojezdzenia F3 HTB 1.0 75 KM.
    O samym aucie nie będę już pisał bo tu wrażenia podobne jak wyżej opisałem. Powiem tylko że jechałem ciut uboższym autem bo była ręczna klimatyzacja wygladem rodem z F1, O1 czy nawet Rapida i to psuje trochę przyjemność z przebywania w aucie. Mogli by to w koncu przeprojektowac i zrobić coś na wzor O3.
    Reszta jak kilka postow wczesniej.

    Silnik. Co moge napisac... Yyyy jest i tyle. Na papierze wygląda nieciekawie i tak jest w rzeczywistości.
    Ktoś może powiedzieć, że jeżdżę TSI 105 KM i teraz wszytko jest słabe i nie jedzie. Tak mogło by być ale na codzien jeżdżę też F1 1.2 12V HTP 64 KM na którego nie mogę narzekać na przyspieszenie, elastyczność i swoje dzielne konie. 
    W F3 ten 1.0 do 50-60 km/h jeszcze jakoś jedzie, nie ma większych problemow. Rozpedzanie powyżej tych 60 juz sie dłuży. Możesz wciskac pedal przyspieszenia i poza większym spalaniem niewiele się dzieje. Dodam że jeździłem bez wlaczonej klimatyzacji. To co będzie latem jak się ją włączy? Jechaliśmy też w cztery osoby. Nie będę komentował.
    Szkoda silnika 1.2 Htp/mpi, który był w F1, F2 i Rapidzie. Do F3 byłby super. W porownaniu do tego 1.0 to moze nie rakieta ale niezly sprinter. Głównie przez to ze ten 1.2 ma wyższy moment obrotowy i to sie czuje, do tego nie trzeba go tak kręcić.

    1.0 do citigo się nadaje ale nie do F3, chyba, ze ktos naprawde, nie ms potrzeby wypezedzania i jezdzi tylko po miescie od swiatel do swiatel. Tu sie sprawdzi. 
    W F3 ten silnik robi zle wrażenie. Wole jeździć swoja F1 64 KM. Dla mnie złotym środkiem dla podstawy była by F3 z silnikiem 1.2 HTP 70KM z F2 lub 1.2 Mpi 75 KM z Rapida (ta sama konstrukcja) ale niestety te silniki, kończą swoją przygodę z końcem mają 2015 r.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk nie jestem osobą co chwali to co ma ale jak dla mnie wygodniejszy jest nowszy podłokietnik ( starszy widziałem na jeździe próbnej ). Może przez to, że jest na końcu prostokątny, a nie owalny wydaje się szerszy. Mi się wygodnie podpiera na nim rękę i nie muszę go składać przy zaciąganiu hamulca ręcznego. Mogli by tylko go w środku czymś wyłożyć bo jest sam plastik tak jak piszesz. Ale tak samo wykończony jest przecież główny schowek w Rapidzie.
    A co do dostępu sprzątania przez obudowę  fotela to wystarczy przesunąć fotel raz do do przodu, a później do tyłu i da się odkurzyć bez problemu pod fotelem :) A plastikową obudowę łatwiej wyczyść niż prać materiał jeśli się zabrudzi ale chyba głównie ta osłony mają zamaskować widoczne szyny pod fotelemi. Takie jest moje zdanie :)


    Rapid SB | 1.2 CBZ 105KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal metalizowany | 350km | Warszawa
  • I pomyśleć, że do tej pory pożałowali tego kawałka plastiku, to już nie jest oszczędność tylko chciwość.
  • "Obudowa foteli rzecz gustu. W każdej chwili mogę sobie to założyć ale brak mnie nie razi i jest lepszy dostęp przy sprzątaniu."
    Rzecz gustu? Proszę cię... idąc tym tropem wszystko "można sobie" założyć i dołożyć. Jak wywalisz dywany i kanapę to już w ogóle przyjemnie się sprząta... Przyoszczędzenie na takim plastiku za 2zł to już dramat moim zdaniem. Na szczęście poprawili to i jakoś to teraz wygląda. Ale prawda jest taka, że w autach z lat 90' szyny były lepiej poukrywane.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88  Lepiej bym tego nie ujął :)
    Dodam tak na marginesie, że jak byłem na przeglądzie to sam szef salonu podszedł do mojego R i palcem pokazał tylko na nie obudowane szyny pod fotelem i się uśmiechnął, zrobiło mi się strasznie głupio :( I skoro to zmienili to musieli mieć sporo skarg od sprzedawców.
  • Jak dla mnie obudowy foteli to moje kolejne "must have". Ktoś zna PN ? Teraz fotele wyglądają jak fotele w aucie a nie jak w furmance...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • wlasnie-da sie je jakos w miare bezproblemowo przeszczepic ?
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Chłopaki, o co te emocje? Każdy robi jak uważa i patrzy na co innego. Kwestia wyciągniętej kanapy to niezbyt dobry przykład, bo zmienia funkcjonalność a nie tylko wygląd jak w przypadku osłon prowadnic.
    Ja tylko napisałem, że mnie ich brak nie razi. Jak kiedyś zacznie to w każdej chwili można pewnie założyć. Wole mieć pakiet funkcjonalny w bagażniku, który dostałem niż te osłony. Nawet o nich nie pomyślałem zamawiając auto a mam przy siedzeniach w F1 a Rapidzie do tej pory nie zwracałem uwagi.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Obudowy są już od kilku tygodni we wszystkich Rapidach.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Mnie osobiście też to nie przeszkadza, że nie mam, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Miałem przyjemność jeździć autem zastępczym typu nowa skoda fabia mogę powiedzieć jedno ciężko porówna te auta chodź są tego samego "producenta" każdy ma coś innego czego nie ma drugi. Przewaga rapida nad fabią pod względem wygody wygrywa ten pierwszy, drugi wygrywa pod względem gadżetów (wersje wyposażenia najbogatsze nie miały tylko climatronica). Pod względem prowadzenia wygrywa rapid. Fabia jednak jest autem miejskim jak ktoś ma dzieci to zdecyduje się na coś większego.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?