FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs Fabia kombi
  • Może ten filmik rozwieje kilka wątpliwości Rapid czy F3 Kombii
    https://www.youtube.com/watch?v=CKUbc-cdm0A&spfreload=10&ab_channel=AutoCentrum.pl

    Trochę z człowiekiem się nie zgadzam, bo głównie testował Rapida z początku produkcji, który rzeczywiście był gorzej wykonany niż ostatnie Rapidy. Tak samo nie zgadzam się z cenami, bo patrzy tylko na ogólny cennik, nie uwzględniając rabatów.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Siedziałem w nowej Fabii, co prawda nie kombi;) Szczerze mówiąc wiele się nie różni w środku od Rapida, przynajmniej przednie miejsca. Z tyłu jest dużo mniej miejsca dla pasażerów. Co do elementów wyposażenia to było akurat nowe radio, więc to na plus dla Fabii, ale nie podobały mi się nowe manetki kierunkowskazów i wycieraczek, oczywiście to rzecz gustu. Jakość wykonania jak dla mnie na takim samym poziomie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No gość pojechał z tą "wielką" różnicą na korzyść Fabii. Wnętrze wygląda bardzo podobnie jak w Rapidzie, plastyki tez wygladaja tak samo
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Faktycznie początek produkcji był po prostu brzydki, plastikowa kierownica jak w starej F1, szara deska bez znaków szczególnych. Teraz jak wiemy jest skórzana, wielofunkcyjna, trójramienna kierownica, zajebisty dekor wzdłuż deski, chromowane wstawki, zmieniony swing itp .więc tak na przykład moja Ambition max MY2015 robi bardzo pozytywne wrażenie na znajomych którzy wcześniej bardzo krytycznie się o nim wypowiadali. Też siedziałem w najnowszej Fabii i dupy nie urywa. Zachar w powyższej zapowiedzi recenzji troche przesadził i skrzywdził Rapidka :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • podobnie jak @konwel zauważyłem drastyczny brak miejsca z tyłu. Jestem wysoki i nie dałbym rady tam siedzieć przy odsuniętym fotelu przednim, a w Rapidzie jest dobrze. Dodatkowo Fabia jest jeszcze bardziej plastikowa od Rapida. Cóż, jak mam R Elegance, siedziałem w Fabii Ambition Max i było zaskakująco tanio... Chciałbym jeszcze obejrzeć Fabię Kombii, ale pewni co do miejsca  tyłu będzie bez zmian, tylko kufer większy...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ale pokazane na filmie nowe bolero, to taki mały VCDS do zmiany podstawowych parametrów. To się mnie podoba :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • To Bolero ma takie same funkcje (oprócz MirrorLink) jak w Octavii III. Nie ma tam zbyt dużo informacji. To samo masz w MaxiDotie w Rapidzie.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif
    Na filmie jak Zachor wchodzi w ustawienia samochodu może np wyłączyć ASR, może zmienić głośność i natężenie dźwięków czujników cofania jak i jak mocno zostanie ściszone radio. Ma też dostęp do takich kategorii jak: Oświetlenie, Lusterka, Otwieranie i zamykanie i inne. Co prawda jeszcze nie odebrałem Rapida, ale z instrukcji pamiętam, że takich ustawień w MaxiDocie nie ma. Na przykład ryglowanie drzwi trzeba zakodować, a nie sobie wyklikać na radiu.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Źle się wyraziłem. Dane są dostępne na MaxiDocie tak samo. Prędkości, spalanie, wszystko uśrednione, czasy jazdy itd. Możliwe ustawienia są takie jak w O3. Nie specjalnie jest to używane w życiu, a parę z nich jest też dostępna w Amundenie, w Rapidzie. No, ale zgadza się, że przydałaby się opcja Bolero do Rapida... Ciekawe czy da się przekodować moduł komfortu aby R dogadał się z Bolero...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @atsuki
    "może np wyłączyć ASR"
    z rozmów z kolegami Fabiowcami wynika ze F3 nie ma knefla, więc jedyny sposób wyjechania z bajora to klikanie po radiu. Jak dla mnie gorsze rozwiązanie od naszego.

    "czujników cofania jak i jak mocno zostanie ściszone radio"
    to oferuje Swing w swoich ustawieniach.

    Pozostałe rzeczy o których piszesz faktycznie na plus.
  • Nie będę fanatycznie bronił Rapida. Fajnie by było, gdyby pojawiła się jeszcze jedna opcja: Blues, Swing, Bolero DAB+ i Amundsen. Fajne duże, dotykalskie radio z DABem bez opcji navi. Czyli cenowo była by to alternatywa dla absurdu kosztu montażu Amundensa...
    Może w kolejnej wersji MY16, albo MY17 się pojawi...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • na bank w MY16 bedzie taki Swing w Rapidzie jak teraz jest w Fabii
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @halif
    " Bolero DAB+" tak tego bardzo szkoda. Navijka mi na grzyba, mam nokię z której kozystam również bez auta, ale fajne "dotykalskie" radio z wygodniejszą niż na Maxie obsługą telefonu. To była by wisienka na moim bezowym torcie :)
  • @kros rozbudzasz fantazje równiez w moim beżowym wnętrzu ;) Ja bym sie zadowolił tym nowym Swingiem, ten z nowej Fabii by pasował?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wydaje mi się że to gdzie jest pozycjonowany RAPID jest w tym momencie bez znaczenia , miał być proporcjonalnie podobny do OCTAVII 1. Czasami wymiary RAPIDA przewyższają OCTAVKĘ. PORÓWNAJCIE
    wymiary-skoda-octavia-i-hatchback.jpg
    700 x 572 - 75K
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń

  • @tsuphul
    Skórzana kierownica wielofunkcyjna,chromowane wstawki były od samego początku, ale od wersji ambition. Jeżeli porównasz Fabię elegance do Rapida active, to oczywiste, że fabia wypadnie lepiej.
  • Raczej Swing z F3 czy O3 w tym momencie nie będzie pasował. 
    Rapid musiałby mieć zmienioną całą elektronikę.
    Ewentualnie jeśli w MY16 będą zmiany w postaci nowych silników, multimediów i innych poprawek to może wtedy dałoby się zrobić przeszczep jakiegoś modułu od tej wersji tak aby działały w naszych autach nowe multimedia. Do tego dochodzi jeszcze czy w nasze "plastiki" będzie ono pasowało. O ile w Rapidach z początku produkcji da się zamontować obecne Swingi poprzez zmianę tylko ramki dekoracyjnej o tyle z nowym, kolorowym, dotykalskim może już tak różowo nie być o ile zadziała u nas. 
    Czas pokaże i to móże już nie tak długo do czerwca/lipca dużo czasu już nie zostało.

    A jak nie podpasuje mamy jeszcze dużo sprzętu dotykalskiego na Andoridzie czy jeszcze na Windows CE dedykowane wymiarami do Skody :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @lukasz13 nie zgodzę się z Tobą. Nie do końca tak było jak piszesz. Rapida znam od samego początku jak powstał do tego cenniki mówią co innego.
    Nie chodzi tylko o chromy, które były tylko w Elegance (w Ambition tylko klamki wewnętrzne były chromowane) a skórzana kierownica i częściowo wielofunkcyjna (bo było tylko sterowanie radiem ewentualnie telefonem) była tylko w wersji Elegance i była to kierownica starszego typu 4-roramienna. W pozostałych wersjach była zwykła plastikowa 4-roramienna.

    Chodzi w ogóle o plastiki. W pierwszych Rapidach niezależnie od wersji miały inną mało przyjemną fakturę, która bardzo rzucała się w oczy, że to typowy plastik. Do tego nie było kolorowego dekoru na desce rozdzielczej.
    Jeszcze można wymieniać jak chociaż brak sterowania tylnymi szybami z miejsca kierowcy. Co z tego, że tył był elektryczny jak nie można było nimi sterować nawet w Elegance.

    Cześć z tych rzeczy, o których piszesz dało się dobrać w ówczesnych pakietach komfort ale i tak jeszcze brakowało do tego co mamy teraz.

    Dopiero od połowy 2013 r. zaczęły pojawiać się zmiany funkcjonalne (czerwiec dodana elektryka tylnych szyb dla kierowcy), jakościowe i wizualne (sierpień/wrzesień pojawił się dekor, nowa kierownica).
    Z każdym rokiem Rapid był poprawiany i teraz mowa, że jest gorzej wykonany od F3 jest trochę krzywdzące jak porównuje się z jego pierwszą wersją.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk zgadza sie jest troche sprzetu nawet na alledrogo dedykowane do rapida, ale czy po zamontowaniu takiego "radia" bedzie mozna go sterowac z kierownicy, funkcje na maxi docie, czy bedzie wymagało to wgrania dodatkowego oprogramowania? Pamietam ze ktos juz miał tu takie cos i ponoc z gwarancja nie było problemu ale czy na pewno...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @grzesk takie szczegóły jak sterowanie tylnymi szybami, czy kierownica trójramienna nie mają wpływu na to , że oba auta mają takie same twarde plastiki i tego nie zmieniono od samego początku. kolorowy dekor to przecież też twardy plastik.A pakiety chrom można było dokupić już od Ambition.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?