FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs Fabia kombi
  • Nie sprawdzałem dokładnie, więc zapytam niczym typowy leń.

    Czy ktoś może przytoczyć różnicę w rozstawie kół (nie osi) w F3 i Rapidzie (o ile istnieje)?
  • Wymiary przód/tył
    F3: 1463/1457
    Rapid: 1465/1500
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • siedziałem w fabi jest sporo mniej miejsca niż w rapidzie z przodu nie mówiąc o tyle. Wykonanie miejsca na radio czy też innych elementów w fabi w porównaniu do rapida pozostawia wiele do życzenia po prostu o klasę niższy model skody to widać.
    Jednak lifting skody jaki zrobili robi wrażenie jak porównamy poprzedni model fabii.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • moze to maly szczegół ale mi w nowej Fabi podobają się klamki zewnętrzne - takie same jak w O3, fajne w uchwycie, masywne......te w R są starego typu, takie same miałem w F1. Trochę jednak się obawiam, że będzie lift na R i wtedy będzie smutno :(
    folia-ochronna-pod-klamki-drzwi-3m-vw-skoda-seat.jpg
    600 x 600 - 38K
    150652171_1_1000x700_klamka-drzwi-przednia-prawa-skoda-octavia-3-seat-leon-3-vw-golf-7-gdynia.jpg
    1000 x 562 - 34K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • (instrukcja R)
    Rozstaw kół przód / tył (mm): 1457/1494 (1463/1500)*
    *obowiązuje dla samochodów z silnikiem 1.2l/55kW MPI i 1.2l/63kW TSI z felgami 14''
    (katalog R)
    Rozstaw kół przód / tył (mm) – w zależności od wersji silnika 1441–1463 / 1478–1500
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  •  Z moich danych przedni rozstaw jest taki sam 1463 mm dla Fabii i Rapida, a tył 1457 Fabia i 1500 Rapid.
  • do cezar - no właśnie, miejsca mniej, jakość materiałow gorsza a cena 43tyś (kombi) vs 40,2 tyś lift/space back (ostatnia wycena dla modelu  2015 active maxx) coś tu nie gra :)))

  • Dlatego podanie wymiarów które pochodzą od producenta to nie wszystko pozostaje zawsze własna ocena czy pasuje nam wnętrze.
    Ale aż taka różnica to musi być jakiś haczyk.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • W zasadzie dziwne to porównanie...
    Czy przypadkiem Fabia to nie klasa B a Rapid C?
  • Rapid to klasa B, ew miedzy B a C
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Rapid to klasa C pod wzgledem wymiarow i miejsca, a B po wzgledem ceny i jakosci materialow wykonczeniowych
  • Pod wzgledem wymiarow tez B
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W zeszłym roku na forum była już dyskusja nt zakwalifikowania Rapida do klasy. Z tej poprzedniej dyskusji nic nie wynikło. Rapida nie da się jednoznacznie zakwalifikować do jednej klasy. Należałoby stworzyć tyle klas, co samochodów ...
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zresztą we wspomnianym temacie była informacja, że w ogóle odchodzi się od klasyfikowania samochodów. Również przez działania Skody, która bardzo precyzyjnie swoimi samochodami wpycha się dokładnie pomiędzy klasy (Rapid, Octavia, Roomster etc. - wszystkie ciężko zaklasyfikować w tradycyjne segmenty...). Jak chcesz @Gruchen to sobie poszukaj tematu, poczytaj i jak będziesz miał uwagi to tam dopisz.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Rapid to segment C przynajmniej SB. LB w/g wikipedii to segment B+,a SB segment C
    http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Rapid_%282012%29
    w/g autocentrum Rapid to segment C
    http://www.autocentrum.pl/skoda/rapid/
  • wikipedia to niestety zły przykład. Od jakiegoś czasu możemy sami zaobserwować że te wszystkie segmenty czy klasa samochodu może i miała znaczenie ale kilka lat temu teraz ciężko klasyfikować auto jeśli nie mamy "ram segregacji" a autorzy z gazet czasami sam się zastanawiam o co im chodzi bo nie potrafią nic normalnie opisać.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Tak jak pisałem. Polecam lekturę:
    http://rapidklub.pl/discussion/181/rapid-dlaczego-taknie/p2 
    (od połowy drugiej strony).

    Jak macie Coś do dodania to proszę bardzo, ale tam. Bez bałaganu. Dużo argumentów tam padło. Może wyczerpie to potrzebę dyskusji... Polecam dokumenty Komisji Europejskiej z linków na dole.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @jasiu24 niby dlaczego SB ma być C, a LB B+, bo jeden i drugi mają dokładnie ten sam rozstaw kół, rozstaw osi, wymiary wewnętrzne i szerokość, a na długość to LB jest dłuższy, to przecież nie logiczne.
  • no on cytuje tylko wikipedie, też jakoś mi to nie pasuje ale nie chce znowu roztrząsać tego tematu który już był tutaj
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja bym polskiej wikipedii nie wierzył zbytnio... Jest mnóstwo błędów. Co do Rapida to podają, że silniki 1.2 TSI mają 16 zaworów, a 16 zaworów to ma dopiero 1.4. Już angielska wersja wikipedii jest bliższa prawdy przynajmniej co do silników.


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?