FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid vs Fabia kombi
  • dokładnie, tak.
    Z resztą potrzeby się zmieniają. Wiem po sobie :)
    A ja, Jako miłośnik kombiaków, kupiłem R-LB, hehehe.
  • Zacznijmy od tego że skoda rapid nie jest typowym kombi, sylwetką nawiązuje do audi sportbacka a dla mnie to nie kombi.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Zacznijmy od tego że Spaceback w ogóle nie jest kombi.
  • Dlatego dziwi mnie porównanie Skody Rapid Spacebak do nowej Fabii.Jak dla mnie to nie ta liga. Spacebak jest ładny a fabia jak to fabia, auto dla przedstawiciela:), dla którego podstawą jest duży bagażnik.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Nie jesteśmy już w epoce forda T, możemy wybierać kolory silniki i wersje nadwozia, marki i wszystko inne.
    Zapewniam Was, że zakup wymarzonej Fabki jest dla jej posiadacza takim samym szczęściem jak odbiór Rapcia dla nas i pewnie Octavki przez Octavianów :)
    Po to są to auta o zauważalnych różnicach i cenach aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
    A uogólnienia są krzywdzące.

    Te porównania są jak najbardziej dobre, bo możemy (oraz posiadacze Fabek i Octavek przyszli, obecni potencjalni) dowiedzieć się co w trawie piszczy i wycenić która funkcjonalność ma dla nas większą lub mniejszą wartość subiektywną i na tej podstawie zdecydować co kupić.

    Mój wcześniejszy post dot. zakupu LB nie był w ogóle nawiązaniem do SB tylko do zerwania z moja kombi-miłością. Bowiem zmieniają się gusta, potrzeby, no i życie weryfikuje niektóre sprawy. Pojawiają się dzieci itp.
  • Na stronie Skody pojawiły się dokładne wymiary F3, więc zgodnie z tematem, można porównać teraz oba auta. Jest ta jak pisałem wcześniej rapid jest w środku większy w każdą stronę a Fabia trochę na szerokość ale tylko na zewnątrz.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Swoją drogą, skoro wnętrze nie będzie tak odchudzone jak w Rapidzie, to ciekawe czy będzie np. wyższy komfort akustyczny. Moim zdaniem R przypomina bardziej Fabię I, niż nową Octavię, jeśli chodzi głośność w środku :D
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Swoją drogą wyciszenie auta może się różnić od rocznika. Nie wiem czy coś w tym jest ale jak jeździłem rapidami z początku produkcji (listopad 2012 85 KM i Rapid 105 KM z tuż z przed wakacji 2013) to było w nich głośniej niż w rapidzie 105 KM z 2014 też z przed wakacji. W tym ostatnim było ciszej a te same silniki 1.2.
    Chyba, że tego dnia miałem jakiś problem ze słuchem i mi się wydawało ale pierwsze co to właśnie wyciszenie mi się "rzuciło w uszy".
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mogą coś poprawiać w międzyczasie.

    Co do porównania. Mamy dwa samochody o, uogólniając, podobnych wymiarach zewnętrznych, podobnych silnikach i opcjach wyposażenia. W końcu jeden producent. Oba w sumie prawie ten sam segment. Fabia B, a Rapid Spaceback B+.

    A mnie Np ciekawi, jak będzie dostępny manual, jak jest z elektryka szyb. Czy tak jak w Rapidzie z przodu są gilotynki czy nie, czy np. w Fabi też z przodu będą ograniczniki, czy jest to zarezerwowane w Skodzie tylko dla Octavi...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki racja

    ja np. czekam aż ta nowa fabia wjedzie do salonów i będzie możliwość naocznego porównania fabia kombi <-> spaceback, ale takie namacalne właśnie pod kątem, siąść, zobaczyć jakie są wrażenia i gdzie się człowiek lepiej czuje...

    oczywiście kwestia "ogołocenia" fabii też będzie ciekawa czy np. będą te gilotyny czy nie..
  • Małe porównanie. Cenowo - to samo.

    Porównanie podstawowej wersji wyposażenia.
    Porównanie.pdf
    18K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dobra robota, ale czy na pewno porównałeś te same wersje? Wg cennika Fabia w tej wersji kosztuje 46380, a nie 43880. 
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Powrócił temat gilotyn, rozumiem że chodzi o szyby. W moim R liftback ambition.max nie ma gilotyn. Szyby się cofaja... Wyprodukowany końcem listopada b.r.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Z przodu? Tylne szyby są ok, ale w przednich się nie cofało. Sprawdzałeś to? Wg aktualnej instrukcji nic się nie powinno zmienić (chyba, że na razie nie zmienili instrukcji)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Tak! Cofaja się.... Czekam jeszcze na deszcz, żeby zobaczyć co z wodą w drzwiach...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @halif
    Tak, Spaceback jest 1,2 MPI, Fabia 1,0 MPI. Czyli podstawowe silniki dla obu modeli. Wyposażenie również bez żadnego dokładania, tylko to co występuje w Active.

    @maroslaw
    Ar ju siur? Moj produkuje się w styczniu, jak by mnial ograniczniki to byłoby fajnie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki - ok, byłem pewien, że porównujesz te same silniki, 1.2Tsi 105 aby było "obiektywnie". Stąd niezrozumienie. Dzięki za porównanie.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Porównywanie tych dwóch samochodów nie ma sensu. Rapid SB to mocno budżetowy segment C, budżetowy ale jednak hatchback segmentu C, fabia kombi to segment B. Fakt, że jakościowo budżetowe C może być i jest porównywalne do segmentu B ale gabarytowo o ile z przodu będzie podobna ilość miejsca o tyle z tyłu to inna bajka. W fabii będzie większy bagażnik bo to kombi, ale z tylna kanapa będzie rodem z hatchbacka w SB znacznie więcej miejsca z tyłu, ale mniejszy bagażnik.

    Zwróćcie sobie uwagę na testy porównawcze Rapid SB konkuruje w tych testach z Kia Ceed, Golfem, Astrą, Fokusem, a liftback z 301, Loganem itd..

    Rapid od początku miał być budżetową wersją octavii, kiedyś zamiast rapida sprzedawano równolegle z bieżącą wersją poprzednią wersją octavii, ale widać było, że poprzednia wersja jest za mało budżetowa i narodził się Rapid LB. Natomiast SB to próba wejścia w segment tanich klasycznych hatchbacków segmentu C, którego skoda chyba jako jedyna nie miała w ofercie 
  • @jasiu24
    To też juz pisaliśmy wcześniej. I nie chodzi to stricte o porównanie samochodów tylko o...ruch Skody. Oba samochody są generalnie wymiarowe bardzo zbliżone do siebie, jakościowo też. Jedyna imo róźnica to tylna kanapa <-> bagażnik. Oba generalnie w podobnej cenie.

    Pdf wersje podstawowe silników, jak damy te same silniki
    1.2 tsi 85 - Rapid 48400
    1.2 tsi 90 - Fabia Combi 46380

    1.2 tsi 105 - Rapid 50900
    1.2 tsi 110 - Fabia Combi 48380

    Cennikowo, bez rabatów od sprzedawcy. W praktyce Rapid jeszcze -5000 od ceny. Przy Fabii tego nie wiem, ale są promocje na pakiety.

    A Rapid Spaceback też nie jest klasycznym hatchbakiem jak np focus. Jest pomiędzy hatchbakiem a kombi. Na kombi troszkę za małe, na hatchbaka trochę za wyciągnięte, jak audi a3 sportback.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Porównanie :)
    skoda_rapid_spaceback_audi_a3_4-589x480.jpg
    589 x 480 - 68K
    rapid-fabia.jpg
    589 x 546 - 180K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?