FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nawiew i klima
  • @lukasz13, nie, przecież przy pokrętle od regulacji masz symbol podgrzewanych lusterek. Pokrętło trzeba przekręcić o 180 stopni od położenia 0, tylko nie pamiętam czy w lewo czy w prawo.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • bzdura z tymi lusterkami... lusterka są niezależne. Sam z tego dobra korzystam. nie ma potrzeby włączać ogrzewania tylnej szyby.

    co do klimy, temperatura 5 stopni jest prawdziwa. mam garaż podziemny. jest tam w zimie ok 13-15 stopni C.

    Sprawdzałem w ten sposób, że włączyłem w garażu klime i słychać jej działanie. wyjechałem na mróz - 12 stopni C i czekałem na odczyt temperatury i dzialanie klimy. temperatura spada co 0,5 stopnia. dochodząc do 5 stopni działala. jak już spadło do 4,5 automatycznie klima sie wyłączyła.

    Pisałem juz ze pierwszy raz w zyciu mam klimatronik i ucze sie tego uladu. zwlaszcza zeby pozwolic mu klimatyzowac kabine a nie przeszkadzac, grzebiąc w przyciskach..:)

    wielu rzeczy nie jestem swiadomy co kiedy dziala, co jest lepsze itd, dlatego dolaczylem sie do tej dyskusji:)

    @lukasz13 nie ma znaczenia w ktora strone. w obie sie okreca o 360
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @Maciek_1991 to że jest pokrętło to wiem, chodzi mi o to czy ogrzewanie załącza się dopiero po włączeniu tylnej szyby, czy nie ? Bo jak się dobrze wczytasz we wszystkie dyskusje, to okazuję się, że nie wszystkie auta mają to samo.
  • Nie, przecież tłumaczę, ogrzewanie lusterek włącza się NIEZALEŻNIE przekręcając pokrętło od regulacji lusterek, a jak włączysz ogrzewanie tylnej szyby, a ogrzewanie lusterek jest wyłączone, to lusterka nie grzeją.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Skąd to wiesz, sprawdziłeś? Skoro wcześniej, pisałeś że nie masz jeszcze samochodu

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Za to jak zostawiłem włączone podgrzewanie lusterek i zgasiłem silnik to po ponownym uruchomieniu automatycznie włączyło się podgrzewanie tylnej szyby.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • @Adam22, a stąd że jeździłem już Rapidem. Poza tym w większości samochodów jest podobnie
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 Nie rozumiemy się, możesz mieć ustawione pokrętło na grzanie przy sterowaniu lusterkami, a mimo to grzać zaczyna dopiero po włączeniu ogrzewania tylnej szyby, według tego co napisał Adam22. Natomiast Jercen pisze, że to jest niezależne, więc jak to w końcu jest. Mnie osobiście bardziej odpowiada wersja z ogrzewanie tylnej szyby, chyba, że ogrzewanie lusterek też ma ograniczenie czasowe i po np. 7 min też się samo wyłącza. Miałem już dwa auta które miały przepalone spirale w lusterkach, a to pewnie przez to, że grzały non stop, oczywiście w warunkach zimowych.
  • @Maciek_1991  I sprawdziłeś na własnym przykładzie? Włączyłeś raz z szybami raz bez, dotknąłeś ręką, czy faktycznie grzeje? 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Przecież @maroslaw napisał, że jest niezależnie. Ja też jak jeździłem i włączałem podgrzewanie lusterek to ogrzewanie tylnej szyby się nie włączało, a lustra grzały bez konieczności włączenia ogrzewanej tylnej szyby. Tyle w temacie
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Adam22, włączyłem w deszczu bez szyb i woda na lusterkach wyschła, to znaczy że grzały. Matko aleś się uczepił, lusterka grzały to ogrzewaniem tylnej szyby się nie zajmowałem
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @marcinzolnierz7 No i to by jednak świadczyło o tym, że te systemy są ze sobą jednak w jakiś sposób połączone. A to, że nie wszystkie mają tak samo to wcale mnie nie zdziwi.
  • Po prostu piszę, ja jak zmienię pokrętło na grzanie szyb to też mi się nie włącza grzanie szyby tylniej, chodzi mi tylko o to, że włącza się to razem z tylnią szybą tzn. jak sam włączysz ją to dopiero zacznie grzać lusterko, (o to chodziło w mojej wypowiedzi)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Zaglądaliście do instrukcji? Zarówno przy lusterkach i tylnej szybie nie ma notki o wzajemnym połączeniu, co potwierdziło się w moim przypadku, ale Skoda nieraz pokazała że może być różnie
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No właśnie :) instrukcja swoją drogą, zycie swoją
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Adam22, spoko, odebrałem to jako zaczepkę :P A macie LB, czy SB? Ja jeździłem SB i działało niezależnie, zaraz się okaże że w LB jest inaczej...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Ja mam LB, ale myślę, że i w tych samy wersjach mogą być różnice, także jakby każdy sprawdził u siebie i podzielił się tą informacją to bylibyśmy mądrzejsi. Ja może jutro sprawdzę u siebie.
  • "Kierownik ASO mi takie coś powiedział [...] tak samo to że jak ustawimy tylko podgrzewanie lusterek to nie będzie działać, dopiero jak włączymy podrzewanie szyby tylniej, włączy się podrzewanie lusterek, "
    bzdura na resorach, aż w oczy szczypie!

    Standardowe ustawienie samochodu to niezależne od szyby ogrzewane lusterka. Grzeją tak długo jak pokrętło jest ustawione na symbol ogrzewania, grzanie szyby jak wiecie samo się wyłącza po 10(?) minutach.
    Grzanie lutra warto używać przy deszczowej pogodzie, gdyż się osuszają, a nie tylko w celu odmrożenia. Szyby jak wiemy nie ma sensu grzać na okrągło, a lustra w u mnie w aucie w sezonie jesienno-zimowym grzeją większość czasu.

    ps. co to za kierownik, albo jakiś kompletny ignorant nie znający się na robocie, albo kompletny ignorant nie znający się na profesjonalnym podejściu do klienta, co na jedno wychodzi
  • @kros, wg instrukcji grzanie szyby wyłącza się po 7 minutach, ale to już detal :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dziekuję, nie byłem pewien.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?