FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nawiew i klima
  • A jak wymienić ów filtr?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak zajrzysz po schowek pasażera to zobaczysz jak na fotce. Najpierw odsłoń wykładzinę (niebieskie), zobaczysz listwę zamykającą filtr
    Jest ona zablokowana przy pomocy dwóch takich przesuwnych zamknięć, jedno z nich ukryte jest pod wykładzinką.
    Te blokady trzeba zsunąć ku sobie i wyjąć listwę, w dół.
    Następnie w dół wysunąć filtr. Uwaga mogą się wysypać wspomnienia minionej jesieni.
    Nowy filtr zamontować analogicznie zwracając uwagę aby listwa dobrze siadła w otwór aby nie powstały dziury bo może gwizdać powietrze.
    pp1.JPG
    377 x 472 - 89K
  • Kupowałem w ASO węglowy 99 zł (zwykły 85 zł). Czyszczenie klimatyzacji (parownika) 99 zł
    + preparat do czyszczenia 40-50 zł. Zupełnie inna jakość powietrza. W służbowym firma stosuje preparat typu plack itp. i nawet kilkukrotne czyszczenie nie daje takich efektów.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @hali i tu nie masz racji.W Aso zwykły filtr kosztuje 100 zł.
  • Gospodarka wolnorynkowa, w jednym może kosztować 200 w drugim 20. Ja stówy nie płaciłem

    A Plak zamieniłem kiedyś na ten którego używam teraz.

    Nie można porównywać dwóch aut. Wieloma jeździłem i klimatyzacja klimatyzacji nie równa. Jedna ma skłonności do smrodu inna nie.
    Moje poprzednie auto było zaniedbane przez salon/laweciarza i żadne, ani w ASO ani firmach od klimy zabiega dezynfekcji nie były skuteczne. 1-3 m-ce i smród wracał, choćby nie wiem jak się starali i czego nie wymyślali.
    Jak wziąłem sprawy w swoje ręce to przestało.

    Z kolei auta "bez skłonności" lub z zadbaną od samego początku klimą nie wymagają takich starań.
    Zmierzam do tego że lepiej regularnie, nawet samemu niż drogo u specjalistów. Bo IMHO ich jakość wcale nie jest lepsza, a to że ktoś jest zadowolony raczej wynika że ma w danym aucie mniej podatną na smrody klimę (czyli nie zaniedbaną).

    Nie żebym robił reklamę, ale jedna wizyta to wielokrotnie więcej czasu i kasy niż aerozole techniczne używane do tego celu, które starczają na kilkukrotne użycie, a jeśli nie ozonujemy lub nie wykonujemy innego "specjalistycznego zabiegu" to zwykłe odgrzybianie przez ASO czy zwykłe podstawowe odgrzybianie w firmach od klim to właśnie też napsikanie preparatu. W moim przypadku nawet te "specjalistyczne zabiegi"okazały się bezskuteczne na dłuższą metę.
    Naprawdę kilka lat temu zgłębiałem ten temat dokładnie, i moje wnioski są właśnie takie.
    Pozdrawiam :)
  • Kros to co polecisz poza plakiem?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kilka lat temu kupiłem w Norauto taki jak zamieściłem na zdjęciu w jednym z wcześniejszych postów, póki co jeszcze się nie skończył. Ma jedną wadę, kompletnie bezużyteczny (bo za krótki) wężyk. Używam wężyka jaki odziedziczyłem po Plaku.
  • Jak się dostać do parownika, gdzie on się znajduje?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • przez otwór powstały po wyjęciu filtra kieruj się wężykiem w w lewą górną stronę wgłąb tunelu.
    Czasami jak się uda to słychać metaliczne postukiwanie wężyka o żeberka parownika, to dobry znak, że się po drodze nie zawinął.
    Ja robię tak że jedną rękę wkładam do środka (na tyle na ile to możliwe) i nią nakierowuję wężyk aby posuwał się we właściwą stronę.
  • Oglądam forum na telefonie. Nie widzę zdjęć.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam pytanko jak często czyścić klimę? Właśnie wybieram się na do ASO z usterkami, i zaproponowali czyszczenie klimy w promocji za 150 zł, myślicie, że warto?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan 2 max 3 razy w roku czyszczę preparatem z wężykiem... we wszystkie kanały wpuszczam pianę (kratki + od strony filtra powietrza)... najważniejsze, aby dotrzeć do parownika... koszt preparatu 12-18 pln
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • A myślałeś aby tam dotrzeć od strony filtra kabinowego? Ja używam tzw granat K2 18zl. Nie dopuszczam do powstania wilgoci.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ok rozumiem, czyli będę rezygnował z usługi:) Ciekawe czy ich czyszczenie na tym samym polega czy jednak jakoś głębiej się tam dostają niż psikacz z wężykiem za te 150 zeta?:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mi w tamtym roku robili czyszczenie standardowe czyli tym psikaczem i ozonowaniem + dobicie gazu i wymianę oleju sprężarce. Za czyszczenie ciśnieniowe parownika jakąś super nowoczesną metodą wołali prawie 500 zł.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • no to rzeczywiście szkoda kasy na takie coś.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • I wygląda na to, że mam taki problem jak kol. Tommy tzn. Nie działa mi klima...ehs nowe auto i juz cos się dzieje... w czwartek jadę do serwisu to mam nadzieję sprawa będzie rozwiązana. Dodam tylko, że kontrolka się załącza nie chodzi wenttlator i nie leci zimne powietrze a temp. 21st.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Niestety mam identycznie. Kupiłem w listopadzie. Wczoraj pierwszy raz chcę sprawdzić jak działa, a tu zonk. :-( Napisz co w serwisie stwierdzili. Ja jestem umówiony na piątek i chciałbm się nastawić co mnie czeka. Wie ktoś który bezpiecznik jest od klimy? nr22?
    Rapid LB 1,6 CAY 105KM MY14 Ambition srebrny 80kkm OKR
  • sprawdzałem przed serwisem VCDS i mam w klimie błąd:
    1 Fault Found:
    262914 - Refrigerant Pressure 
              B10AB F0 [013] - Too Low
              Confirmed - Tested Since Memory Clear
                 Freeze Frame:
                        Fault Status: 00000001
                        Fault Priority: 2
                        Fault Frequency: 1
                        Reset counter: 58
                        Mileage: 1180 km
                        Date: 2015.12.28
                        Time: 14:58:17
    Miałem wtedy trasę do Wrocka i było dość ciepło... wtedy pojawił się błąd i pewnie klima przestała działać, domyślam się, że za niskie ciśnienie w układzie... zobaczymy co KIM w ZG wymyśli.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • I już jestem po wizycie, bez niespodzianek. Za niskie ciśnienie w układzie, Panowie napełnili układ klimatyzacji i klima działa, oczywiście napełnienie w ramach gwarancji. Całość trwała prawie 2 godz. bo musieli uruchomić procedurę reklamacyjną.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?