FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nawiew i klima
  •  @matucha owszem może przy tych ustawieniach nie będzie chłodzić ale powinna osuszać powietrze. U mnie po włączeniu AC para z szyb szybko schodzi ale fakt jest, że Rapid szybko paruje i czasem ciężko z szyb się pozbyć "mleka" zwłaszcza jak jest komplet pasażerów.
    @madstah pewnie jak w przypadku już nie jednej rzeczy w Rapidzie i tu może być loteria ale ja pierwszy fabryczny filtr miałem węglowy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • ja zrobiłem od nowości 4tyś. Będę nie długo w ASO ze stukami z RH tył i zobaczymy co stwierdzą.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Wymieniono mi kompresor klimatyzacji (w Starym występowały piski,brzęczenie czy coś w tym stylu) i po wymianie z okolicy kompresora również słyszalne są podobne odgłosy.Mam pytanie do osób które,miały wymieniany kompresor czy po wymianie była cisza czy też słyszeliście "dziwne"dźwięki.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Po wymianie kompresora nadal słychać dziwne piski. Wydaje mi się, że to coś innego wydaje dźwięki. Wymieniony miałem Panel Climatronic, sprężarkę, aktualizację oprogramowania - w dalszym ciągu klimatyzacja się wyłącza sama, konieczne jest wyłączenie i włączenie silnika aby prawidłowo działała.
    Rapid SB / 1.2 TSI 110KM / STYLE / Beż
  • Czy "dziwne piski"są słyszalne nieregularnie 10 sęk popiszczy potem cisza czy  też piszczy Non stop.Bo u mnie piszczy lub lekko "buczy" nieragularnia,bardziej jest to słyszalne w środku auta.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Panowie mam podobny problem jak wojtek2626. Otóż podczas jazdy w deszczowy dzień zaczynają parować szyby, nawet AC nie daje rady aby to osuszyć. Wygląda to tak jak by climatronic pracował na obiegu wewnętrznym, jednak na panelu nie wyświetla tej informacji. Oczywiście wymieniłem filtr kabinowy i nie przynosi to rezultatów. Kiedyś z nerwów po zatrzymaniu samochodu zajrzałem pod maskę i okazało się, że klapka która zamyka/steruje obiegiem powietrza na wewn/zewn jest zamknięta!! mimo że nie zmieniałem na obieg wewnętrzny na panelu climatronica. Na przycisk też nie reaguje, aby się otwarła trzeba zgasić samochód i ponownie odpalić. Problem cyklicznie się powtarza, a reset pomaga tylko na jakieś 10-15 minut. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Czy winny może być panel od climatronica?
    Z góry dzieki za odpowiedzi.
  • Albo panel albo sam silniczek, jedź do ASO. Swoją drogą szyby w Rapidzie dość mocno parują, trzeba dać mocny nawiew na szybę, żeby zeszło, a ostatnio tylna szyba tak zaparowała, że skropliły się kropelki wody i teraz mam po nich ślady i muszę umyć szybę :v
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Za ostro pracujesz w samochodzie, skoro na tylnej szybie zbiera sie "woda" :)
    Ramper, podjedz do ASO i zgłoś sprawę. Moze wyszlo jakies TPI i trzeba wgrać aktualizacje tak jak u mnie ( pomimo wyświetlania sie AC, kompresor sie nie włączał ). 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam wszystkich, jako że pojeździłem moim Rapidem w te święta nieco więcej mam jedną "dziwną" obserwację - z nawiewu na tułów (nr 3) leci ciepłe powietrze nawet wtedy gdy ustawiony jest chłodniejszy nadmuch na szybę, nogi lub mieszany ( oczywiście przy otwartych kratkach wentylacji nr 3). Dziwna jest ta różnica temperatur. Dodam że klima jest manualna. Pozdrawiam.
    RAPID LB I 1.2 TSI 90 KM I MY17 I Ambition I Grafitowy I 3800 km I Wrocław
  • Ja sie przylacze do pytania, bo nawiew u mnie tez mi sie nie podoba. Ja mam climatronic ale przy ustawieniu "Auto" i temperaturze 23 stopnie przy juz rozgrzanym aucie to malo ze nie leci cieple powietrze to jeszcze z mega mala intensywnoscia mimo regulacji niemal na maksa kresek. Gdybym nie wlaczyl ogrzewania na tułow to bym chyba zamarzl, ta opcja dopiero grzeje intensywnie i cieplym powietrzem z pełna regulacja. Mozecie opisać jak to jest u was?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja u siebie ustawię na 21 stopni i po jakiś 5 kilometrach już mam ciepło, a później zaczyna już być za ciepło i skręcam na 20 stopni. Generalnie ciepłe powietrze leci już po kilku minutach od uruchomienia silnika.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @exrunner też to mam... Od samego początku to było ale jakoś temat mnie zbytnio nie ruszał ale widzę że też to Ciebie dopadło. Więc tak:
    klima manualna i w lato powietrze ustawione na zimne ale bez A/C i ze wszystkich kratek leci chłodne powietrze a a tych dwóch bocznych do bocznych szyb zamocowanych na stałe na desce leci ciepłe... O co chodzi ? ktoś jeszcze tak ma ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi, jeżeli dzieje się to w lato to jedyna sensowna odpowiedź brzmi: deska rozdzielcza się nagrzała i stąd ciepłe powietrze
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @madstah, to masz jakiś "wadliwy " silnik :)  Silniki TSI "robia WSZYSTKO" by sie jak najszybciej zagrzać ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam, przed kilkoma dniami, kiedy temperatura chwilowo podskoczyła do 4 stopni włączyła się sprężarka klimatyzacji i z nawiewów poleciał nieprzyjemny zapaszek... Następnego dnia kupiłem "granat" Liqui Moly i użyłem go i efekt jest mocno średni, smrodek jest trochę mniejszy, ale jednak nadal utrzymuje się chwilę po włączeniu AC. Dlatego muszę wyczyścić fizycznie parownik. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie dokładnie znajduje się parownik i czy dostanę się jakoś do niego? Ewentualnie rozważam zakup środka w formie pianki z sondą, tylko nie wiem, czy jeżeli nie dobiorę się do parownika to lepiej wprowadzić sondę w nawiewy, czy w otwór po filtrze kabinowym? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja zawsze wysciagałęm filtr kabinowy i tam obficie spryskiwałem pianką Wurtha lub KENT-a Air Co Clener. Potem nowy filtr i tyle. Zawsze dawło to efekt. Nigdy nie piskłem w nawiewy i smrodku nie mam.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • W starej octavii miałem bardzo duży "smrodek". Kolega ma sprzęt do ozonowania klimy i po kilku ozonowaniach zdecydowanie mniej śmierdziało ale tam to była porządnie zawalona klima po poprzednich właścicielach. Jak u siebie masz tylko lekko zapchaną to może pomóc ozonowanie na dobre.
    Brak Skody
  • Panowie, możecie napisać co było przyczyną wylotu gorącego powietrza przy ustawionym zakresie na low? To faktycznie był silniczek przesłon nawiewu czy jednak coś innego? Znacie może numer tej części?
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław
  • Słuchajcie, czy wam też tak klimatyzacja "cyka" ?. Na wyciszonym radiu jest to dość słyszalne cykanie/dzwonienie i ustaje po wyłączeniu AC. 
    LB |1.4 TSI 125KM | MY17 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 28000km | Gdynia
  • ja z tym jeżdżę do ASO.
    nie zawsze. czasem po wyłączeniu silnika.

    panowie z ASO tego nie słyszą... i tak w kółko
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?