FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nawiew i klima
  • A gdzie był wyciek, że uciekło ciśnienie aż się kompresor wyłączył ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Prawdopodobnie od wyjazdu z fabryki cisnienie bylo za niskie. A jesli jest wyciek to za 2, 3 miesiace pewnie znowu klima przestanie dzialac. 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Czy co ? Po zakupie profilaktycznie powinno sie podjechac i nabic ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Pamiętacie szuranie? U mnie też było lecz myślałem, ze to normalne, a po sprawdzeniu i napełnieniu okazało się że ustało.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kiedyś rozmawiałem z specem od klimy i stwierdził, że profilaktycznie co 2-3 lata powinno się gaz uzupełnić, bo słabym punktem układu są połączenia metalowo-gumowe węży przez które zawsze trochę ucieka. Szczególnie jak się jeżdzi dziurawymi drogami
    Rapid LB 1,6 CAY 105KM MY14 Ambition srebrny 80kkm OKR
  • Gaz nabity - klima działa! Winny był zaworek za 10pln przez który cały gaz wyparował. Mama nadzieję, że sprężaraka nie dostała za bardzo w kość, bo kilka tys km bez smarowania zrobiła. Teoretycznie nie powinna pracować bez gazu, bo nowa konstrukcja bez sprzęgła, ale praktycznie podobno sprężarki to znoszą.
    Rapid LB 1,6 CAY 105KM MY14 Ambition srebrny 80kkm OKR
  • Witam,
    U mnie dziwny temat z klimą zaczął występować... ostatnio stojąc w korku 19.5 stopnia pokazywał komputer na zewnątrz (miałem załączoną klimę(, ładnie chodzi wszystko ok i co jakiś czas może co 2 minuty taki strzał gorącego powietrza na 3-4 sekundy, potem znowu chłodzi...
    Testuje dalej wyłączyłem A/C na samym nawiewie leci chłodne powietrze i masz znowu się przestawił na grzanie kilka sekund i z powrotem na chłodzenie...
    Dzisiaj rano było zimno u nas jadąc do pracy 2-3 stopnie na zewnątrz, temperatura na Climatronicu ustawiona na 21,5-22. A/C wyłączone. Coś mnie pokusiło i dałem na "low" a tu niespodzianka... zamiast dać chłodne powietrze z nawiewu dalej leci ciepłe i to odniosłem wrażenie że powyżej tych 21,5 stopnia.
    Musiałem nawiew wyłączyć i otworzyć okno bo wysiedzieć się nie dało.
    Jak dojechałem do pracy auto zgasiłem zrobiłem sobie kawę wróciłem po 15 minutach odpalam auto nawiewy i testuje a tu zonk wszystko ok... na nawiewie na low chłodzi jak mu zrobisz na 23 stopnie to grzeje... czeski film?
    Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? czy winny może być panel od climatronica? czy może jakiś klapki się zacinają albo silniczki? jakiś czujnik temperatury umarł?
    Jutro kolega mi auto przeskanuje w poszukiwaniu błędów jest ciekawe czy coś znajdziemy.
    Z góry dziękuje za podpowiedzi.
    Skoda Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Elegance + Pakiet Dynamic | 90000 km | PZ | Stabo xm 3003e + Sirio MiniSnake |
  • @dodan ja czyszczę raz w roku klimę, właśnie jestem po wizycie w serwisie www.perfectclima.pl  Zapłaciłem tyle co Tobie proponowali, czyli 100zł za odgrzybianie.
  • Hej
    Co do używania PLAK- odświeżacza do klimy z rurką. Trzeba uważać, ja nalałem za dużo w środkowe kratki (jak jeszcze miałem astre g) i coś przeciekło do radia lub wiązek elektrycznych pod kokpitem, nastąpiło zwarcie. Radio umarło niestety.
    Więc za dużo radzę nie wlewać, z umiarem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • w mojej skodzie mam taki problem ,przy używaniu klimy woda nie ścieka pod samochodem tylko pod wycieraczką pasażera i co z tym zrobić nie wiem jak dostać się do zapchanego komina może ktoś już robił proszę o poradę rapid 1,6 tdi 2013 r
  • Hej
    Mam climatronic ustawiony na 22 st.C. Dotąd działał bez zarzutu.
    Wczoraj miałem jednak dziwną sytuację.
    Po odpaleniu silnika i przejechaniu kilku km. w czasie gdy silnik osiągał docelową temp., czułem że z nawiewów leci coraz cieplejsze powietrze. Ustawiłem klimę na LO - niestety cały czas gorące powietrze.
    Brak reakcji na ustawienie temperatury.
    Wyłączyłem silnik, włączyłem ponownie i wszystko wróciło do normy.
    Miał Ktoś już coś takiego?
    pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Taka sama sytuacja.
    Serwis wymienił silniczek przesłon nawiewu w ramach gwarancji i po problemie.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Nie wiem jakie roczniki to obejmuje ale jest TPI dotyczące klimatyzacji automatycznej i manualnej. Problem polega na nie włączaniu  się klimatyzacji ( kompresora ) pomimo wyświetlanej ikonki A/C. Miałem taki przypadek u siebie. Naprawa polega na wgraniu aktualizacji sterownika klimatyzacji.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dzisiaj usłyszałem  szuranie w moim Climatronicu.W przyszłym tygodniu jade do Katowic na serwis , dzwoniłem do Tychów tam mi powiedzieli że to możliwe że normalny objaw i musi sprawdzić to mechanik. Gdyby nie ten normalny objaw od doradcy calkiem możliwe ze potraktował bym ich poważnie i się z nimi umowil na termin...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Niestety dziś znów R zaczął grzać na maxa.
    W poniedziałek jadę do ASO.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Hej. U mnie climatronic był na 21stopni. Niestety nawiewy nie działały , metoda prób i błędów doszedłem że regulując moc nawiewu ręcznie, było ok w zarkersie od 7 do 10 a od 1 do 6 nie działało nic. Pomógł "restart" auto , czyli zatrzymanie na fajke i ponowne odpalenia auta.
  • Koledzy powiedzcie czy macie problem z zaparowywaniem szyb w deszczowa pogodę, ostatnio jechaliśmy w 3 osoby wieczorem, klimatronik ustawiona na 21 Auto+AC a na bocznych szybach u góry pas zaparowania, tyle szyby całe zaparowane. Auto ma 5 miesięcy więc filtr kabinowy sprawny. W drugim aucie jak mam AC włączone to wszystkie szyby czyste mimo ze dużo większe auto.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A nie wlaczasz czasem obiegu zamknietego? Wtedy to nawet z AC paruja
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A przy Climatronicu w AUTO może stać się tak, że przy temp. 21 st. na zewnątrz klima się w ogóle nie załączy?
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • Zależnie od jazdy i ilości km zrobionych, to filtr kabinowy można wymieniać nawet po 3 miesiącach. Są kierowcy, którzy wożą marynarzy przez całą Europę i z powrotem. Oni rocznie robią 90-110 tys km. Wydaje mi się, że taki filtr kabinowy u nich jest spokojnie do wymiany po 2 miesiącach. Poza tym pewnie ten z fabryki co wyjechał to najzwyklejszy biały za 2 dychy.
    Brak Skody

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?