FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Programowanie komputera opcje +
  • Jest kilka elementów, które chcę zmienić lub przeprogramować w aucie. Nie wszystko przychodzi mi do głowy, chciałbym mieć listę co można doprogramować w tym programie co już jest lub co dopisać. Poproszę o to w ASO, aby było to zapamiętane razem z vin, ponieważ przy aktualizacji sterownika może wrócić do pierwotnych ustawień, gdybym zrobił to w domu.

    Halif pisał:
    - automatyczny unlock drzwi po wyjęciu kluczyka ze stacyjni (co dobrze łączy się z: poniżej)
    - zamykanie drzwi powyżej 15kmh
    -
    wyłączenie (wkurzającego niemiłosiernie) brzęczyka podczas podłączania
    telefonu po bluetooth (i to jest największe osiągniecie dzisiaj)
    - wyłączenie ostrzeżenia o niezapięciu pasów
    - dźwiękowe potwierdzenie aktywacji/dezaktywacji auto-alarmu
    - można regulować charakter hamulców hydraulicznych (są profile czuły/sportowy/normalny itd)
    - można dostosować charakter modułu osuszania tarcz hamulcowych (od lekkiego do mocnego)
    - można włączyć klakson bez zapłonu (zrobione)
    - można adaptować algorytm wyświetlania spalania na komputerze (modyfikować procentowo spalanie, aby odpowiadało rzeczywistemu)
    - zmieniać można też czas spryskiwania reflektorów (nie mam xenonów, więc nie sprawdzałem, ale się koduje)
    - można podbijać czułość mikrofonu w dB dla systemów głośnomówiących
    - można zmieniać charakterystykę wspomagania (komfort, automat, dynamiczny, standard) - muszę to sprawdzić, ale kodowanie działa
     -
    można konfigurować moduł komfortu dla tylnej wycieraczki - zdaje się,
    że może być sterowana czujnikiem deszczu, lub automatycznie z przednią
    co jakiś czas... - nie sprawdzałem
    - można włączyć/wyłączyć tzw. kierunkowskazy autostradowe (1, lub 3 mignięcia po przełączeniu dźwignią)

    Co można by jeszcze?
    Podawajcie własne propozycje, wyselekcjonujcie to co jest w instrukcji, ew znane z innych aut grupy vag.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie wiem czy coś nowego jest w MY15, ale nie sądzę aby coś głęboko zmieniali. Nic więcej nie ma i ze względu na ubóstwo m.in. modułu komfortu niczego się już nie spodziewajmy...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jak zmieniacie te ustawienia?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Nie wie ktoś czy przy automatycznych światłach jest taki sam moduł komfortu jak w pozostałych? W automacie jest LH CH więc jeżeli moduł jest ten sam powinna być możliwość podpalenia tych funkcj
  • Brakuje nadal domykania szyb z pilota przy włączaniu alarmu, przerabialiśmy ten temat jakiś czas temu ciekawe czy w nowszym roczniku to zmienili.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie nadal tego nie ma. Trzymanie dłużej wciśniętego pilota nic nie daje.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk A co z samoczynnym podnoszeniem i opuszczaniem szyb bez trzymana przycisków ?
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Aby nie było niedomówień. Ja nie mam alarmu.
    Chodziło mi o możliwość zamykania z kluczyka ze scyzoryka jak np. w Octavii.
    U mnie pomimo MY15 i to jeszcze z końca roku nie ma tej funkcji.
    Tak samo nie działa zamykanie i otwieranie szyb przy zamykaniu w tradycyjny sposób kiedy to przekręcając w prawo lub w lewo w zamku i przytrzymaniu chwilę kluczyka w skrajnej pozycji szyby się zamykały lub otwierały (mam coś takiego fabrycznie w swojej F1).
    Myślałem chociaż, że sterowanie od środka zmodernizowali ale niestety. Mogę automatem tylko szybę kierowcy ruszyć i tylko w dół. Do góry już muszę ciągnąć przełącznik. W F1 mam w obie strony łącznie z szybą pasażera.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To jest największy ból właścicieli R
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Czyli po prostu "budżetowa bieda aż piszczy" ;-)
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Po dzisiejszej wizycie w aso zapytałem się o domykanie szyb z pilota jak przyjadę na zmianę oprogramowania to ma mi wszystko powiedzieć czy da się to jakoś zrobić i dlaczego tak drogo.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar i jak z tym domykaniem? ja pytałem w serwisie i mi powiedzieli że jak jest domykanie poprzez dłuższe przytrzymanie zamykania samochodu to jest, a jeśli nie to nie da się tego nijak włączyć
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Nie mogę jakoś na niego trafić, inny mechanik powiedział że fabryka na razie nic takiego nie przewidziała i nie montuje, może w nowszych modelach lub wersjach ale kiedy to będzie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A cóż byś chciał w tym samochodzie przeprogramować? Praktycznie nie ma nic ciekawego w opcjach sterowników do aktywacji.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Zmieniałem charakterystykę wspomagania i IMHO nie ma żadnej, odczuwalnej różnicy. Co prawda bawiłem się krótko po odebraniu auta, więc teraz może bym coś odczuł :) Może jeździłeś wersją po akcji serwisowej? Tutaj _ponoć_ czuje się różnicę.

    No dobra. Inny rejon, ale  jakbyś był w Łodzi to mógłbym ci to przeprogramować jak się upierasz.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Pamiętaj, że starsze R miały wspomaganie elektrohydrauliczne a obecne elektryczne może stąd różnica?
  • @Aras no właśnie w 2013 to się zmieniło, jakoś pod koniec
  • Jaki jest potrzebny konkretny kabel do komunikacji rapid<->komputer oraz jakie oprogramowanie żeby była możliwość włączenia/wyłączenia powyższych ustawień?

    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Na Adako oryginalne: link
    Na allegro do zmalezienia różne VCDS chińskie. np link


    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @Aras U mnie wyczuwam że przy większych prędkościach kierownica "sztywnieje"...
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?