FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcje przywoławcze
  • Będąc dziś na przeglądzie wyszło, że i mojemu Rapidkowi należy się akcja.
    Zaktualizowali oprogramowanie wspomagania kierownicy.
    Nie wiem czy to nie efekt placebo, ale wydaje mi się, że podczas szybszej jazdy kierownica bardziej się usztywnia, a przy manewrowaniu po placu daje nieco większy opór niż poprzednio.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Aktualizacja oprogramowania - to jedno. Drugie - to nastawienie sposobu (siły - albo jak kto woli charakterystyki) wspomagania . Dla R są dostępne co najmniej dwa stopnie wspomagania. Nastawy są dostępne poprzez komputer.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Znalazłem nastawy:
    kanał 44, nastawienie z light (11250) na sport (11220).

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja po zmianie oprogramowania nie zauważyłem zmian jedyna zmiana odczuwalna jest po wymianie pedału gazu płynniej przyśpiesza.
    jercen czy są to duże różnice miedzy ustawieniami ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Żona wczoraj pojechała wymienić koła do salonu i skorzystała od razu z przeglądu wiosennego za 1zł opisywanego w innym temacie i pan poinformował ją, że mają przy moim VINie informację, że muszą sprawdzić kilka punktów w samochodzie. Odeszły oczywiście drzwi z wodą, bo to już miałem sprawdzane wcześniej natomiast teraz sprawdzali pedał gazu i wgrywali nowe oprogramowanie do kompa - mające coś związanego jak usłyszałem "ze stabilizacją spalania" (!). Oprócz tego, że jak dla mnie nic to nie zmienia póki co to wydaje mi się, że wspomaganie trochę ciężej chodzi ale to na plus. 
    Będę jeszcze obserwował :) 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Posiadam Skode Rapid Spaceback 1.2 MPI z gazem. Autem zaczeło bardzo szarpać więc pojechałem do serwisu. Wymienili wszystkie wtryskiwacze gazu. Tydzień było wszystko ok teraz znowu zaczeło szarpać. Napiszcie co robić bo za pół roku kończy sie gwarancja 
  • Piotrek_202 napisz coś jak już Będziesz wiedział. A na samej benzynie, tez szarpie? Jakie to szarpanie.... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Zadzwoń do mnie jutro po 10. Na Priv nam numer
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W zeszłym tygodniu byłem ze swoim niespełna rocznym Rapidem 1.2 TSI 105 km w ASO Plichta Wejherowo, przebieg 29 tys - zdiagnozowali wymianę pedału gazu + wspomniałem o niewielkim hałasie na niskich biegach z lewej strony + wymienili poduszkę + podczas wymiany płynów był jakiś wyciek z uszczelniacza - został również wymieniony - cały przegląd 650 zł - profesjonalna obsługa gorąco polecam
  • Pisałeś że -"cały przegląd 650 zł" ale z czym ( co dali od siebie- materiały typu olej filtry itp..) czy  miałeś swoje graty, jestem ciekaw bo do tego serwisu mam dosłownie 1000 metrów.
     Pytałem w grudniu to za olej krzyczeli 100 zł za 1l.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Coś takiego wychodzi za olej, żadnych gratów nie miałem, wszystko u nich zakupiłem.
    W skład wymiany wchodził filtry, olej, smarowidło, korek, płyn chłodniczy.
  • W jakich rokach modelowych to robią?
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km
  • /rocznikach/
    Chyba nie ma reguły. Na forum były opowieści od MY13 do MY15, ale nie jest to akcja dla kompletnych roczników. Zależy chyba od poddostawcy pedału i wersji wspomagania (chyba z pierwszymi, hydraulicznymi, nie było problemu...)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Nie slyszalem by dotyczylo to jakiegokolwiek modelu MY15
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Punkt dla Ciebie, wydawało mi się, że @maroslaw był ze swoim, ale tyko się w temacie wypowiadał.
    Tak jak mówi @gross81: tylko niektóre MY13 i MY14
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Na poprzedniej stronie @cezar pisał o kodach:
    -akcja 20V4 pedał gazu
    -akcja 48L7 reprog układu wspomagania kierownicy

    Jeśli chodzi o wspomaganie to SB od początku produkcji mają elekromechaniczne... wersja LB do okolic grudnia 2013 miała elektrohydraliczne, potem montowali C-EPS... to chyba akcja serwisowa MY13 nie dotyczy, raczej MY14 i MY15 (to moje przypuszczenie, mogę się mylić) 

    Odnośnie pedału gazu, to chyba zależy od dostawcy, reguły nie ma...

    Byłem w ASO, podałem VIN... mój jest z września 2013 i żadne akcje nie były przewidziane.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bonty masz rację z pedałem gazu. Dostawcą jest BOSH i cała akcja polega na fizycznym odczycie numeru na pedale gazu ( przez lusterko ). Nie powiem wam dokładnie, ale maja z centrali numer wadliwych pedałów które musza wymieniać. Mój z lutego 2014r. ( produkcja ) nie trzeba-było wymieniać. Odnośnie akcji 48L7 Mój model również został do niej wyznaczony - po przeprogramowaniu nie odczułem zmiany w wspomaganiu układu kierowniczego, ale jest wyraźna różnica w wspomaganiu układu hamulcowego. Hamulce reagują przy minimalnym nacisku na pedał. Ciekaw jestem, czy to jest Moje tylko odczucie, czy również pozostali koledzy to odczuli?
    Pozdrawiam
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Nowa akcja:
    3.367 samochodów Skoda, z okresu od stycznia do sierpnia 2018 roku, mogło być wyposażonych w uszkodzone poduszki powietrzne kierowcy. W przypadku aktywacji istnieje ryzyko niedostatecznie szybkiego napełnienia airbagu.
    Akcja oznaczona kodem 69Y9 odnosi się do modeli Fabia, Karoq, Kodiaq, Octavia, Rapid i Superb. W razie wypadku z uruchomieniem głównej poduszki powietrznej kierowcy, może nie być zapewniona wystarczająca ochrona. Ze względów bezpieczeństwa poduszkę powietrzną kierownicy należy wymienić.
    Wymiana jest oczywiście bezpłatna, zajmuje około pół godziny. Właściciele samochodów zakupionych u dealera, powinni otrzymać taką wiadomość.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja mam auto odebrane w czerwcu 2018, nie mam zadnej informacji jeszcze.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Moja O III jest z kwietnia i na razie tez cisza
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?