FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Za Rapida Liftback 1,2 TSI 85 KM, kolor Czarny Perłowy, wersja Ambition z pakietem komfort, radiem Swing, pełnowymiarowym zapasem i gumowymi chodnikami - 49700 zł (20 % mniej od katalogowej)
  • Skoda Rapid Spaceback 1.4 TSI 122 KM skrzynia 7st. DSG, wersja Elegance + pakiet komfort + pełne koło zapasowe, upust 8200 pln, kolor biały, cena 67200 pln. Salon Skody w Wesołej k. Warszawy. Zamówiony 10.01.2014, odbiór około 10.03.2014r.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • do nowy4444: czekam na info jakiej wysokości upust otrzymałeś...
    do Gabber84: jeżeli to rocznik 2013 to mogłeś z 1.500zł jeszcze wytargować, jak 2014 to rewelacja!
    do misiek: gratuluje autka, bogate wyposażenie, super skrzynia, mocny silnik... zazdroszczę ;-)
    czyli oprócz systemowego, rabat dealera wyniósł 3.500zł? jak tak, to salon nie był dla Ciebie łaskawy
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • do bounty : 6940 zł, + gratisy: kompletne koła z oponami zimowymi, kpl.dywaników, osłony przeciwbłotne P/T, blokada skrzyni biegów.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • do bounty - oczywiście rok produkcji 2013 (w końcu wyprzedaż rocznika), ale rocznik modelowy 2014. Dzięki temu odbiór mam w ciągu tygodnia - dwóch. Może rzeczywiście mogłem wywalczyć więcej, ale w związku z małą ilością egzemplarzy w takiej konfiguracji, nie chciałem ryzykować. Zaliczka już wpłacona. Może jeszcze uda się wywalczyć jakieś add-ony w stylu komplet zimówek czy już za późno?
  • Jestem na etapie ostatecznych negocjacji, autko, ktore zamawiam to Rapid Spaceback 1.2tsi Ambition Style Plus aktualnie mam cenę 61000. Dodatkowo dywaniki:),mata do bagażnika, koła zimowe 16". Do tego jeszcze będę negocjował cenę przedłużenia gwarancji i prawdopodobnie pierwszy przegląd za 50%ceny.
    Edit: ostatecznie wyszło 63450, tak jak pisałem z przedłużeniem gwarancji plus dorzucilem tempomat,zestaw glosnomowiacy nokia
  • do Gabber84 - dealer nie będzie miał interesu w tym, aby oferować gratisy w momencie jak ma już gotowe zamówienie i wpłaconą zaliczkę, najwyżej może dołożyć coś po kosztach, ale jak najbardziej spróbuj i daj znać jak poszło ;-) powodzenia
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • My zamówiliśmy Rapidka Liftback w kolorze Błękit Pacific, w wresji Ambition z pakietem Komfort oraz silinikiem 1,2 105 KM. Z dodatków: boczne listwy, radio Swing, tylni podłokietnik, alarm, pełnowymiarowe koło zapasowe stalowe, przedłużenie gwarancji 4 lata/120.000 km, dywaniki (gratis) - autko z 2014 r.
    Za taki samochód wynegocjowaliśmy cenę 58.000 zł w Polbis Auto w Olsztynie.
  • Oczywiście gratisów nie dało rady wyszarpać, po kosztach mata do bagażnika i tyle. We wtorek prawdopodobnie odbiór.
    Ok, odbiór był w środę, oczywiście wrażenie niesamowite (pierwszy nowy samochód), piękny czarny kolor, masa miejsca w środku itd.
    No ale nie obyło się bez kwasów, bo co na papierze było R14, w rzeczywistości przyjechało jako rocznik modelowy 2013...
    Także będę musiał jeszcze raz się zjawić w Skodzie w celu wymiany dekorów i kierownicy na trójramienną.
    Oprócz sterowania tylnymi szybami z pozycji kierowcy, jakieś jeszcze istotne zmiany były pomiędzy R13 a R14?
  • Różnice dla Twojego auta (85KM AMBITION+PAKIET):
    Cena wyjściowa: (MY13) 57.650zł - (MY14) 58.200zł
    Cena pakietu: (MY13) 990zł - (MY14) 1.190zł
    Upust systemowy: (MY13) 10.300zł - (MY14) 9.700zł
    Kierownica: (MY13) czteroramienna - (MY14) trójramienna
    MAXI DOT: (MY13) brak - (MY14) jest
    El. ster. szyb. tylnych: (MY13) brak - (MY14) jest
    Tapicerka: (MY13) stary wzór - (MY14) nowy wzór
    Dekor deski: (MY13) stary wzór - (MY14) nowy wzór
    Koło zapasowe: (MY13) 250zł - (MY14) 300zł
    Oznaczenie silnika: (MY13) jest - (MY14) brak

    Myślę, że jest jeszcze kilka zmian... np. radio swing z nowoczesnym frontem, chromowany włącznik świateł + przełączniki, gdzieś czytałem jeszcze o poprawionym zawieszeniu, skórzanym lewarku ręcznego i lepszym materiale na podłokietniku, ale nie potwierdzam ich na 100%, nie mam dostępu do (MY13).

    Domyślam się, że musiałeś się ostro wkurzyć...
    Na Twoim miejscu, zażądał bym MEGA rabatu, zwrotu kasy, albo realizacji zamówienia w spec. (MY14)
    U mnie też było trochę perturbacji... ale na chwilę obecną cieszę się autkiem ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Już dostałem potwierdzenie że kierę 3-ramienną jak najbardziej, ale za cenę utraty gwarancji na kierownicę i wszystko co z nią związane (w tym poduszki itd.). Oczywiście kierownica może zostać 4 ramienna, i wtedy coś ze sklepu w zamian. Także niefajnie.
    Odnośnie ostatniej wypowiedzi bounty - zdziwił mnie brak MAXI DOT w MY13 - czym różni się od standardowego wyświetlacza?
    O sterowaniu tylnych szyb wiedziałem, generalnie nie przeszkadza mi to, ale zawsze jakaś karta przetargowa.
    Zastanawiam się, jeśli wchodziłoby w grę tylko bezkosztowe zadośćuczynienie - o co mogę walczyć? Bo oprócz alu to niewiele jest przydatnych dodatków. Nie wiem jak to wygląda z ew. zwrotem kasy w przypadku gdy samochód jest w kredycie (częściowa spłata, zmiana wartości towaru??). Tym bardziej że to była wyprzedaż rocznika. Nie sądzę że będą skłonni z tego powodu wydać mi samochód z MY14 (auto odebrane już, kasa zapłacona itd...)
  • bounty a możesz powiedzieć czym się różni Rapid 1.2TSI Elegance z 2013 r od modelu z 2014 roku?
    wiem że kierownicą ale czymś jeszcze?
  • Gabber84: Maxi Dot - typ wyświetlacza wielofunkcyjnego, który pokazuje dane z komputera pokładowego, tj. aktualny czas, chwilowe i średnie zużycie paliwa, temperaturę na zewnątrz, etc., a w modelach wyposażonych w opcjonalne radioodtwarzacze lub system nawigacji satelitarnej także informacje przekazywane przez te urządzenia bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.

    Odbierałem w styczniu prawie identyczny, pierwsze co sprawdziłem to czy przypadkiem to nie jest (MY13)... auto powinno być zgodne z zamówieniem i dołączoną do niego specyfikacją (MY14)! Możesz wywalczyć dodatki, akcesoria, przedłużoną gwarancję, upust na serwis. etc., a to, że masz kredyt nie powinno blokować dochodzenia tego co Ci się należy i z czego dealer powinien był się wywiązać.

    boniacz: zmiany modelowe będą u Ciebie takie same + ew. zmiany dedykowane dla wersji Elegance, która ma lepsze wyposażenie... mam Ambition, niestety Elegance nie analizowałem.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty: no to mam zagwostkę :) bo oglądałem w salonie w W-chu Rapida wyprodukowanego w lipcu 2013 i....jest to wersja Elegance (Navi) i za wyjątkiem cztero-ramiennej kierownicy posiada całą resztę taką jak modele z 2014 roku..to znaczy ma sterowanie tylnymi szybami z poziomu kierowcy oraz wyświetlacz Maxi-Dot...na stronie salonu z Wrocławia są modele z 2013 nawet z trój-ramienną kierownicą..więc o co chodzi??:)
  • Autko w wersji Elegance z kierownicą trójramienną to model 2014 z czteroramienną model 2013
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • W każdym razie jutro odbieram :)
  • Autko odebrane :)jest piękne :)
    Wersja co prawda z 2013 roku ale za to z fajnym wyposażeniem :)
    W tym najważniejsze felgi z aluminium z oponami letnimi 16" i dodatkowo felgi stalowe z oponami zimowymi.
    Pierwsze wrażenie niesamowite - spalanie na trasie 69 km według komputera 5,9 l/100km
  • Boniacz gratuluje i bezawaryjnej jazdy życzę !
  • Gratulacje spokojnej jazdy życze
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Krisjaw dzięki wielkie :)
    Jutro postaram się jakieś fotki zamieścić :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?