FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Do boniacz: Ile dałeś za felgi stalowe z oponami i jaki to rozmiar ?
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • 16" cali DIONE. Felgi były razem z autem :) więc ciężko mi to określić.
  • Rapid Liftback 1.2MPI + LPG, Corrida Activ+komfort (klima man + Blues)+ hak (niefabryczny) 46,1 kPLN Kraków termin odbioru na początek marca ale po zamówieniu nie dostałem żadnej specyfikacji (twierdzą że to std) - pytanie czy w modelu 2014 trzeba na coś zwrócić uwagę ? (czy np jest wybór wnętrza pomiędzy czarnym a czarnoszarym ? zastanawiam się czy nie domówić za 100 zł wejścia AUX i elektrycznych lusterek za 700 zł. Czy matę dwustronna kupować w salonie za 200 zł czy są jakieś tańsze opcję na nią ?
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • boniacz gratuluje autka i dużo frajdy z jazdy życzę! ...no i czekamy na foto ;-)

    Gabber84 i jak poszło, zdziałałeś coś u dealera w sprawie autka?

    bronco ja otrzymałem specyfikację przy zamówieniu. Zmiany modelowe były wcześniej wspomniane, dla active nie ma ich zbyt wiele, tapicerkę możesz wybrać czarną lub szarą. Jeśli traktujesz autko budżetowo (active) to odpuściłbym sobie AUX i lusterka, lepiej już doinwestować do (ambition). Nie wiem jak z matą dwustronną, sprawdź wyprzedaż akcesoriów, ale matę gumową dostaniesz za 50-80zł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty - na razie sprawa wisi, wysłałem im listę dodatkowych braków w MY13, ostro pogadałem z handlowcem odpowiedzialnym za ten cały bajzel, który świadomie lub z powodu niekompetencji oszukał mnie w momencie odbioru pojazdu.
    Teraz u dealera zrobił się syf z przerzucaniem odpowiedzialności, kto zawinił itd. Mnie to nie obchodzi, aktualnie czekam na kontakt dyrektora oddziału, jak mnie zleje to do prezesa, następnie centrala skody, uokik, media itd. Także na pewno nie odpuszczę. Dam znak jak sprawa się potoczy.
    Aha - najlepsze jest to, że w umowie, na fakturach itd nie ma słowa o tym jaki to jest rocznik (modelowy, produkcji ), a na specyfikacji (czyli jedynym dokumencie potwierdzającym wyposażenie danego modelu) jest klauzula że nie stanowi ona oferty:) Czyli równie dobrz mogli mi dowieźć takiego rapida:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Škoda_Rapid_(1935)
  • zgadza się, sprawdziłem dokumenty i nigdzie nie ma nawet wzmianki o roku modelowym. Zobacz w specyfikacji ceny i wyposażenie tj. czy cena katalogowa auta była 57.650zł czy 58.200zł, ile kosztował pakiet komfort 990zł czy 1.190zł, etc. jak sprzedawca policzył ceny dla MY13 to lipa, jak dla MY14 to bym nie darował. Może specyfikacja (informacje handlowe) nie stanowi oferty, ale jej dołączenie do zamówienia sugeruje jakie auto otrzymasz. Powodzenia!
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • 25 stycznia zamówiliśmy w Polbis Auto w Olsztynie Rapida Liftback w kolorze Błękit Race Metalizowany, w wersji Ambition z silnikiem TSI 1,2 105 KM, przewidywany termin realizacji marzec / kwiecień 2014 r.
    Wyposażenie dodatkowe:
    • Listwy ochronne w kolorze nadwozia;
    • Pakiet funkcjonalny do bagażnika;
    • Radio Swing;
    • Składany podłokietnik z tyłu z miejscem
    • Zapasowe stalowe koło pełnowymiarowe;
    • Climatronic - klimatyzacja automatyczna;
    • SUNSET - tylne szyby o wyższym stopniu przyciemnienia;
    • Pakiet zimowy;
    • Pakiet Komfort;
    • Pakiet serwisowy ŠKODA Life Plus do 60 000 km;
    • Alarm z funkcją monitorowania wnętrza;
    • Dywaniki (GRATIS);
    • Mata do bagażnika (GRATIS);
    • Listwy progowe czarne (GRATIS).

    Cena cennikowa 60700 zł
    Cena wyposażenia dodatkowego 8090 zł
    Cena lakieru 1800 zł
    Łącznie 70590 zł
    Upust -8590 zł
    Wynegocjowana cena 62000 zł
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • konwel
    szczerze to chyba super wyposażenie (przynajmniej mi nic nie brakuje) i fajny upust ale oni mają taką politykę. Ja odbieram w poniedziałek/wtorek swojego rapidka i tyz ;) fajny ale trochę mu brakuje ale i trochę tańszy
  • konwel
    gratuluję wyborów:) ale... dorzuciłbym jeszcze pakiet Dynamic :) przynajmniej ja się zdecydowałem.
    A orientowałeś się czy w tych pieniądzach nie miałbyś już Eleganca?

    Mój wybór to:
    Silnik: 1.2 TSI 77 kW (105 KM) 6-biegowa manualna
    Kolor: Biel Candy Niemetalizowany
    Wnętrze: Czarny Dynamic
    Wyposażenie: Ambition
    Pakiet Komfort
    > Czujniki parkowania z tyłu
    > Skórzana wielofunkcyjna kierownica obsługująca radio, z małym pakietem skórzanym
    > Elektrycznie sterowane szyby z tyłu
    > Fotel pasażera regulowany na wysokość
    > Wyświetlacz MAXI-DOT
    > Dwa dodatkowe głośniki z tyłu
    SUNSET - tylne szyby o wyższym stopniu przyciemnienia
    Climatronic
    Zapasowe stalowe koło pełnowymiarowe
    Pakiet funkcjonalny do bagażnika
    Pakiet Simply Clever
    Pakiet Xenon (reflektory ksenonowe oraz przednie reflektory przeciwmgłowe z funkcją
    CORNER)
    Radio Swing 2 DIN z CD, MP3
    Pakiet sportowy Dynamic (sportowe fotele przednie ze zintegrowanymi zagłówkami, tapicerka Dynamic czerwona, dekor Piano Black, stalowe nakładki na pedały)
    Mata dwustronna na podłogę bagażnika (guma / tkanina)
    Listwy ochronne w kolorze nadwozia
    homologacja ciężarowa N1 – (4-o osobowa)
    Gwarancja na 4 lata lub do 120 000km
  • alberto0055
    Dzięki! Ile wyszło za Twoją konfigurację i gdzie?
    Co do wersji Elegance to wyszłoby drożej o ponad 2 tys., byłyby alufelgi i tempomat. Nie chcieliśmy alufelg, co do tempomatu to mam go w samochodzie służbowym i praktycznie nie wykorzystuję, może gdyby było więcej autostrad;) Ja pewnie będę jechał autostradą raz może dwa razy do roku. Z tego co wyczytałem to tempomat w razie czego można dokupić. Pakiet Dynamic dla mnie uważam za zbędny. Ogólnie zaczynaliśmy od kwoty maksymalnej 55 tys. a skończyło się na 62 tys., idąc tak dalej doszlibyśmy pewnie do Octavii RS;) ale trzeba się zastanowić do czego służyć ma nam samochód. Myślę że Rapid w obecnej chwili jest dla nas rozwiązaniem prawie idealnym.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ostateczna cena 61 400,00 zł brutto (nie chciałem przekroczyć 50 000,00 zł netto) liczę na dostawę samochodu do końca lutego i odliczenie pełnego VATu.
    Zamówiony w InterAuto Sp. z o.o. Sp. k., ul. Zakopiańska 94 30-435 Kraków.
    Fakt tempomat na nasze drogi może być zbędny, ale np bardzo żałuję zestawu głośnomówiącego Bluetooth (chociaż można kupić coś takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=3943121325 , ale nie wiem na ile to się sprawdza) i składanego podłokietnika z tyłu.
    Pewnie, że idąć tak dalej można byłoby zakupić samochód klasę wyżej, ale jakoś nie przekonuje mnie samochód klasę wyżej z bardzo ubogim wyposażeniem.
  • Treść nieaktualna - usunięto.
  • Bluetooth fajny, ale z powodzeniem można sobie radzić za pomocą kabla i złącza AUX. Działa idealnie, mikrofon przecież jest zamontowany fabrycznie, tylko jeśli akurat słuchasz radia to trzeba się przełączyć na media.
  • boniacz gratulacje! Ja muszę jeszcze poczekać na odbiór. W swojej konfiguracji podałeś, że masz radio Swing a na zdjęciach to nie jest Swing?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Nie to nie jest Swing-dokonałem drobnej zamiany:-)konfiguracja którą zamawialiśmy czyli rocznik 2014 jeszcze nawet nie jest w produkcji (zamówienie z początku grudnia) i odbiór byłby grubo poza podanym na umowie przez Skode terminem.Zrobiłem małe zamieszanie u Dealera i zaoferowano mi wersje z 2013 roku ale w bogatej wersji wyposażenia (dodatkowe felgi stalowe z oponami zimowymi i nawet hal z tyłu) więc sie zgodziłem.A ten ekran to nawigacja:-)
  • @Boniacz. Ładne autko. A masz konkretnie wersję MY13 z końca produkcji bo środek masz jeszcze stary ale masz już elektrykę tylnych szyb w drzwiach kierowcy. Auto z 2013 r. ale już MY14 (produkcja od końca sierpnia) już ma nowy środek. W każdym razie gratulacje auta, zadowolenia i bezawaryjności :).

    PS. Miałeś niedomknięty bagażnik czy tak klapa Ci odstaje? Zwłaszcza to widać przy prawej krawędzi klapy, że jest wyżej niż krawędź błotnika.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam
    Rapid Spaceback 1.2 TSI 85 KM Style Plus (szklany dach, sportowe fotele, alufelgi 17cali,- rocznik 2013 - AMBITION - czerwień Corrida - 54 000 PLN
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • @grzesk klapa bagażnika była tylko lekko domknięta także stąd wynikają owe nierówności.Ogólnie póki co z autka jestem zadowolony:-)ale zaliczyłem już wizytę w ASO..
  • Czy to staje się normą, że nowe samochody trafiają do ASO ? czy po prostu pepiczki zaczęli partolić robotę?. Nawet ta nowa Skoda Octavia już nie jest tak dobra jak poprzedniczka, która to miała wielowachacz a nie belkę skrętną.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?