FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Cena Rapida - co, jaki upust i gdzie udało Wam się wynegocjować przy kupnie nowego Rapida?
  • Witam odeberałem w końcu swojego Rapidka. Jest nieźle w środku cicho, prowadzi się tak sobie (niestety jednak Opel Astra 1998 disel prowadził się lepiej) ale może się przyzwyczaję. Kufer to kosmos, super sprawa. No i po 35km tyle resztę napiszę później.
  • Ok, kończąc offtopic, co mogłem to wywalczyłem. Koniec końców handlowiec przyznał swój błąd (chociaż powinien na początku, w momencie odbioru ale już nieważne). To co mogą (elementy dekoracyjne) to doposażą. Pozostałe (maxi-dot, kiera itd) - zwrot w formie gotówkowej oraz ze sklepu.
    Więc jak już wszystko będzie dograne, to będę w miarę zadowolony. Chociaż niesmak pozostaje, nie wiem czy kiedykolwiek zdecyduje się na Skodę, a na pewno nie będę polecał nikomu.
  • @Gabber84, jedna mała prośba. Nie generalizuj przecież auto masz fajne i dobre. Fakt niesmak pozostał ale to nie wina Skody. Jeśli już nie decyduj się na tego konkretnego dilera i możesz jak coś odstraszać od tego sprzedawcy i salonu jak są tacy niesumienni w swojej pracy. To nie wina Skody, że salon zawalił... Ciesz się z auta bo masz fajne a braki z czasem sobie zmodzisz :) Trochę szkoda, że od razu przy odbiorze nie zacząłeś walczyć lub w ogóle nie zrezygnowałeś z odbioru auta jak było niezgodne z zamówieniem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • grzesk - dla mnie reprezentantem Skody jest dealer. Pole do oszustw dla dealera stwarza Skoda, pozwalając na formułowanie umów bez rocznika, wyposażenia etc.
    Cholera jedna wie, ile osób zostało oszukanych w ten sposób. Zauważ że Skoda jest najczęściej kupowanym samochodem (łączny wolumen sprzedaży) w tym kraju, a jednocześnie duża większość populacji przejawia dziwną niechęć do czytania umów, specyfikacji itd. Więc pewnie x procent nabywców nie wie czy posiada samochód, za który zapłacili.
    Ciekawe że w Mazdzie, Toyocie integralną częścią umowy jest dokładna specyfikacja.
    Auto mam rzeczywiście fajne, w innym przypadku bym się nie decydował :-) Ale każdego będę uczulał na machloje stosowane przez Skodę.
  • Grabber84
    Kupowałem auto w gliwicach, mam umowę zamówienia samochodu z podaną datą dostawy, i wyposażeniem. Sprzedawca na umowie odręcznie wpisał jeszcze cenę oraz rocznik samochodu, podpisał się i przybił pieczątkę.
    W grudniu zamawiałem u tego sprzedawcy fabię dla ojca (odbieram jutro) i procedura identyczna.
    Więc chyba wszystko zależy od podejścia sprzedawcy.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • kazikkasp - masz w zamówieniu całą specyfikację czy specyfikację jako załącznik?
    Ja w zamówieniu miałem tylko dodatkowe elementy, tj. radio swing, lakier pakiet komfort.
  • Sprawdzę i dam znać bo teraz nie jestem pewien
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • U mnie był załącznik do zamówienia, w którym były wymienione wszystkie elementy dodatkowe, które nie stanowią wyposażenia standardowego zamówionej przeze mnie wersji. Były wymienione oddzielnie elementy montowane w fabryce oraz gratisy od dealera (dywaniki, mata bagażnika itp). Nie przypominam sobie aby gdziekolwiek była mowa o roku modelowym zamówionego samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Witam.
    odnośnie zamówienie samochodu uważam, że było wszystko. Więc jest to chyba kwestią rzetelności sprzedawcy
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • hehe, to to ja miałem:) Np. miałem pozycję - pakiet komfort, ale co w jego skład wchodzi już nie. Więc jeśli zawierał się w momencie zamawiania wyświetlacz MAXI-DOT, to w momencie odbioru w sposób magiczny już go nie było...w zamówieniu nie masz info np. czy kiera trójramienna czy cztero, więc nie wiesz co zamawiasz i co dostaniesz.
    Nagle Skoda może zmienić politykę, i zamiast foteli wstawić krzesła ogrodowe, a ty nic nie masz na papierze żeby walczyć o swoje :-)
  • to nie tak do końca.
    Zamówienie jest spisywane na podstawie oferty, oferta jest z dnia... i oni wiedzą, co jest w danym dniu w określonym pakiecie.
    Salony z kilku tygodniowym wyprzedzeniem (2-3 tygodni) wiedzą co będzie w kolejnych zmianach modelowych.
    Ale mogę się dowiedzieć w sobotę jak będę po fabię to dam znać.
    U minie wszystko się zgadzało.
    A tak na marginesie, jak auto przyjeżdża do salonu, to sprzedawca robi tzw. odbiór (przegląd) przed sprzedażowy i sprawdza auto ze specyfikacją, a serwisanci sprawdzają czy nie ma zadrapań itp.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • No to u mnie coś poszło ostro nie tak. W przypadku wyprzedaży rocznika jest o tyle inaczej, że dostajesz samochód już wyprodukowany, więc teoretycznie informacja o dokładnym wyposażeniu powinna być bezbłędna w momencie sporządzania zamówienia. I kij z tym że jest robione na podstawie oferty, skoro oferta nie jest dokumentem respektowanym przez Skodę?
    A przegląd przedsprzedażowy i specyfikacja do tego przeglądu przychodzi razem z autem, więc tu raczej nie ma możliwości wykrycia błędu w zamówieniu.
    Poza tym, nie ma już o czym gadać, schrzanili sprawę, zamówili dla mnie samochód niezgodny ze specyfikacją, ja popełniłem błąd bo nie domagałem się, żeby specyfikacja była integralną częścią umowy.
    Dlatego właśnie przestrzegam - bardzo łatwo zostać u nich oszukanym jeśli nie do końca wiesz jakie elementy Twój samochód powinien zawierać. EOT
  • Zgadzam się z Gabber84, że w zamówieniu powinno być czarno na białym co dokładnie zawiera cena: jaki pakiet i co on zawiera. U mnie w tabelkach było napisane, że rocznik modelowy 2013 i pakiet komfort, ale też zastanawiałem się czy przyjdzie z kierownicą trójramienna, Maxi-dot i sterowaniem wszystkimi szybami z pozycji kierowcy. Na szczęście przyszło jak mówiła pani w salonie, ale miło by było nie być zmuszonym kupować kota w worku. Jak jest w salonach innych marek nie mam pojęcia.
  • W sobotę odbierałem fabię w salonie i pytałem jak to jest z tymi pakietami. Sprzedawca odpowiedział mi, że oczywiście oni wiedzą co jest w pakiecie w momencie składania zamówienia i przez 10 lat jego pracy nie było takiej sytuacji, że pakiet w momencie zamówienia samochodu składał się z jakichś elementów, a przyszedł do salonu z innymi.
    Mówił, że sytuacje ma miejsce raczej gdy sprzedawca mówi klientowi co jest w pakiecie, a zapomniał że np 2 dni temu zmieniony został jego skład - i takie wpadki się zdarzają jak przyznał.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Panowie Skoda Rapid liftback Active 1.2 mpi 2014 r do odbioru za miesiac kolor pacifik darmowy 2 dodatkowe glosniki z tylu
    wyjscie Aux
    Xenony i lampy halogenowe z funkcjią corner z przodu
    Pakiet comfort (klima manualna i radio te lepsze swing)
    Listwy boczne w kolorze samochodu
    Kolo zapasowe
    dywaniki gumowe
    Zdalne sterowanie centralnego zamka 1 kluczyk scyzoryk drugi nieskladany
    Komputer pokladowy
    i Dywaniki
    Cena 44500 czy to dobra cena ????
  • jak za taki silnik to dobra.

    Wielki plus za koło zapasowe. Już widziałem niejednego "mądrego-oszczędnego" z pękniętą oponą i zestawem naprawczym.....
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|

  • co znaczy "jak za taki silnik " ???

    I mam jeszcze jedno pytanko jakie macie obroty [przy 120 km/h w 1.2 mpi ???

    I czy przy takiej predkosci jest bardzo glosno w samochodzie ?
  • Powiem tak, 10 lat temu kupiłem skodę fabię sedan w identycznej cenie, dość dobrze wyposażoną z podobnym silnikiem - 1.2 MPI (tylko miał 10 KM mniej) . Teraz za tę samą kasę masz o niebo lepszy samochód. To chyba wszystko tłumaczy.

    gdyby to był lepszy silnik, to bym napisał, że super tanio (ale za tanie oferty są bardzo podejrzane), z tym silnikiem - całkiem dobrze. A czy jest głośno - nie wiem, ja mam 105 koni i mam cicho.....
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • niweiem jakprzy 120 jest ale przy 100 km/h 3tys.obrotów na 5biegu
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • ja przy 120 mam ok 2500 na VI biegu
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?