FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
System Start-Stop w Rapidzie
  • Podepnij komputer i bedziesz wiedział jakie masz kontrolki bez męczenia silnika. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Już wiem kontrolki nie ma a komunikaty są wyświetlane na maxi dot.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Koledzy ostatnio zauważyłem u mnie dziwne działanie S-S w Karpaczu na dużych pochyleniach załącza się S-S a według wytycznych nie powinien zadziałać tym bardziej jak uruchamia się HHC. Czy możecie sprawdzić czy u was też tak jest.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Witam, mam pytanie odnosnie walsnie systemu start stop (nie pisze ss bo zle mi sie kojarzy) a mianowicie czy podczas takich mrozów jakie mamy teraz system Wam sie zalacza ? Bo mi wlasnie nie, pomimo ze silnik jest nagrzany ma 90stopni. Dzwonilem do serwisu i mowia ze skoro nie ma bledu ktorys warunek nie jest spelniony... pytalem sie czy moze slaby akumulator ale to podbno wyswietliloby mi blad a mi swieci tylko to przekreslone A. Nadmienie ze pas zapiety i wszystkie warunki na oko spelnione :)
    Pozdrawiam
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dziękuję jakoś ominął mnie ten temat. Czyli temperatura zewnętrzna ma wpływ ma akumulator który znowuż na wpływ na start stop ;)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Stosował ktoś z was ten moduł ?http://allegro.pl/anti-start-stop-startstop-wylacznik-automat-ass-i6726481579.html
    widać,e fajny bo programowalny, można wyłączyć jak sie jedzie do aso.


    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie miałem do czynienia z takim modułem ale vcds i CanGateway -> Adaptation -> Start/Stop voltage -> ustawić na 12v (std 7.1v) ..... działa bez zastrzeżeń :)
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Działa, ale wywala na desce przekreślone A i komunikat ze za duże zapotrzebowanie na energie. Bez vcdsa nie ma możliwości załączenia systemu jak chcemy. Dla wersji od 06.2016r. Start Stop w adaptacjach juz nie.przyjmuje innych wartości niż fabryczne. U mnie w MY17 juz nie da rady przekodować start stopu.

    Juz dla wersji MY17 opanowana dezaktywacja start stopu vcdse
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czyli jednak co chwilę coś zmieniają. U mnie tylko pojawia się przekreślone A i nic poza tym.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W MY16 nie pytał o kod serwisu przy zmianie napięcia uruchamiania. Dezaktywować się mi nie udało, nie przyjmował kodowania. Może tu wymaga podania kodu, którego nie znalazłem.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Jesteście pewnie, że aby dezaktywować S-S wystarczy zmienić tylko napięcie na wyższe?
    Nie wprowadzi to jakichś zakłóceń?
  • Nie, nie wprowadzi sterownik nie wlaczy start stop jak w instalacji nie będzie miał odp. wartości napięcia, w sterowniku podnosisz prob który nigdy nie zostanie osiągnięty, pozytyw tego auto na jałowym juz niw podnosi obrotow, nie ważne co sie dzieje jest zawsze 900. Wpisujesz nowa wartość w adaptacjach 12,1, jak wpisujesz zamiast 7.6 to wymazujesz 7.6 ale kropke zostaw za 7 wstaw 12 a za 6 wstaw 1 klinkij zapisz jak pojawi sie okienko odnośnie kodowania i wpisania kodu serwisu kliknij tak i powinno być OK. Sterownik sam wpisze numer serwisu ostatni używany.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A ja z tego korzystam.
    Na pewno staram się jednak "dożeglować" do potencjalnego punktu zatrzymania - a nuż sytuacja się zmieni i nie trzeba  będzie się zatrzymywać.
    Jeśli widzę że zatrzymanie byłoby na "sekundkę" - jednak przytrzymam sprzęgło żeby nie gasił.
    Jeśli postój kroi się dłuższy - jak najbardziej niech stopuje.
    Nie jeżdżę wyłącznie w mieście  - głównie poza miastem.
    Może bym zmienił zdanie, jakbym miał taką trasę jak jeden gość, który naliczył że w drodze do pracy (zakorkowane miasto) silnik wyłączał  do ok. 70 razy(!).
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • 70 razy -wow. W vcdsie jest ilosc odpalen od poczatku auta, sterownik zbiera statystyki, pewnie aso przy okazji vasem zczytuje i pewnie producent analizuje co i kiedy sie wysypuje-ale to stanowi tajemnice producenta, bo gromadzenie statystyki uruchomień do niczego innego sie nie przydaje. Ja przez 6500km mam 160 uruchomien silnika.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • oraz do weryfikacji przebiegu na zegarach :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mnie SS nie przeszkadza. Ba, nawet nie za bardzo słyszę  Kiedy się zatrzymuje się silnik.
    Może to z racji przesiadki z Fabii i nie słyszę jeszcze R., a może to z powody przytępionego emeryckiego słuchu?  (mogę domniemywać, żem tu chyba najstarszy,  ale dużo się uczę od Was, młodych).
    Kiedyś  mnie uczono,  że każdy rozruch to kilka godzin pracy silnika, ale dziś to inne czasy, inne generacja i inne smarowanie
    Wybaczcie starszemu Panu,  który się trochę rozgadał.
    PS.
    @Wojtek2626 Sprawa SS na wzniesieniach była wyjaśniana. W skrócie: błąd oprogramowania poprawiany w ramach akcji naprawy tegoż w ASOASO.
    Pozdrawiam
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Wczoraj (tp. zew. ~25 st. C) po przejechaniu ok 1000 m, SS się załączył
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Jak jest duza roznica miedzy wnetrzem a zewnatrz samochodu na klimie start stop nie zadziała-taki ma algorytm.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?