FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
System Start-Stop w Rapidzie
  • @mierzwa system SS jest znany i stosowany od wielu lat. Z małą różnicą - starsze samochody miały możliwość wyłączenia tego systemu wg uznania kierowcy, dzisiejsze modele mają je obligatoryjnie zamontowane na stałe, z jednym przyciskiem do wyłączenia SS, po każdorazowym uruchomieniu silnika. Jest to wynik działania Brukseli.
    Jest opcja, jak każdorazowe wyłączanie SS po uruchomieniu silnika zautomatyzować, i wyłączyć bez udziału kierowcy. Chodzi o układ elektroniczny, który po każdym uruchomieniu silnika podaje (zamiast kierowcy) sygnał do wyłączenia SS. O tym już była tu mowa. Jednak nie wszyscy są przeciwnikami stosowania SS, stąd ten temat nie jest dalej rozwijany.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W VW kolegi  (chyba aso) przeprogramowało s-s ,po odpaleniu wyłączony,guzikiem załączasz.
    Cz w R też tak można?
  • W ostatnich modelach R nie ma opcji wyłączenia na stałe SS. Pozostaje po każdym uruchomieniu silnika skorzystanie z przycisku SS w celu jego wyłączenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jarcen masz może jakieś namiary na taki układ elektroniczny który automatycznie "wciśnie" przycisk po uruchomieniu silnika?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Osobiście wkurza mnie ciągłe utrzymywanie wysokich obrotów na mocno rozgrzanym silniku, pewnie związane jest to z doładowywaniem aku.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • jak się faktycznie dobrze zagrzeje to spadają na ok. 800
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • @yunior81 kiedy masz "wysokie" obroty na rozgrzanym silniku?
    Możesz spróbować podładować aku - i sprawdzić zachowanie silnika. Jak podładujesz aku a obroty dalej będą podwyższone - to trzeba szukać innej przyczyny.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ruszam, silnik jest rozgrzany tj. mam 90 stopni, termostat otwarty, temp. oleju 85-95 stopni a i tak trzyma ten 1000 obrotów, normalnie jest 600/700. Domyślam się, że to będzie spowodowane właśnie przez system SS w którym to cały czas jest mocno podładowywany akumulator by go starczyło na te wszystkie odpalenia.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Te obroty masz niezależnie od zał./wył. SS?
    Byłeś na kompie? Czy to nie padnięty czujnik temperatury? Coś mi tu nie pasuje, bo jeśli przejechałeś odcinek, masz już "normalne" temp. pracy, to obroty powinne spaść, a nie utrzymywać się na podwyższonych. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeżdżę z reguły na wyłączonym SS, czasami zdarza mi się nie wyłączyć ale rzadko - bez względu na to obroty są podwyższone, trzeba długo jechać żeby spadły do normalnej wartości.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Trzymając przycisk odpalając auto system ss jest wyłączony, myślę że jakby go zewrzeć na stałe (lub wcisnąć) to ss będzie wyłączony cały czas.
  • Odpowiedz z ASO troche z zartem: " wolne obroty w tsi nie istnieja" a bardziej serio w zwiazku z duzym zapotrzebowaniem na prad sa one podwyzszone. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W R MY2016 działa wyłączenie SS za pomocą VCDS. zwiększamy Voltage start SS na 12V i zapominamy o ustrojstwie. Komputer pokładowy podaje wtedy zbyt wysokie zapotrzebowanie na prąd i nie wyłącza silnika.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Czyli jeździmy caly czas na podwyzszonych obrotach ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81
    Jeździmy normalnie, obroty też zachowują się normalnie. Jedyna zmiana to podwyższony do nierealnego próg zadziałania SS
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Źle sie wyraziłem, chodziło mi o to, czy na postoju będziemy mieli podwyższone obroty na jałowym - tak jak jest to teraz ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W moim rapidzie  My2016 obroty na jałowym wynoszą 800-900 żadko sie zdarza by były wyższe (chyba że silnik zimny)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • U mnie na "ssaniu" jest 1000, na wolnych 600/700 ale nawet po rozgrzaniu ( tj. temp. cieczy chłodzącej 90* i temp.oleju 80/90* ) czasami się utrzymuje ten 1000 czy 900, czyli są podwyższone i jest to podobno związane z doładowywaniem aku, jak twierdzi serwis.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • podwyższone mogą wynikać z dogrzewania katalizatora. Już gdzieś na forum było o tym. 
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Katalizator owszem ale nie w okresie zimowym bo to podgrzewanie wlacza sie chyba przy 16-18 stopniach. Ja tez mam ma 1000 zanim sie rozgrzeje i nie bardzo mi sie to podoba, no ale tłumacze to zima i jednak wiekszym poborem pradu przy uruchomieniu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?