FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Planuję zakup Škody Rapid proszę o poradę
  • Akurat porównujemy kwoty i możliwości.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • To ja jeszcze dodam swoje trzy grosze, a propos zdania "A może pośrednie 1.4 TDI 90 Km 3 cylindry będą złotym środkiem? " Moja rada brzmi: nigdy w życiu. Wiem, co mówię, bo przejechałem 125 tys. km od nowości Fabią II z takim właśnie silnikiem (80 KM). Niby mało paliła i była bezawaryjna, ale tzw. "kultura pracy" tego silnika nie istniała. Samochód był bardzo hałaśliwy we wnętrzu i "terkotliwy", przez co jazda była bardzo męcząca, szczególnie na dłuższych trasach. Teraz od maja jeżdżę Rapidem, jak w podpisie i, pomimo że jest on większy, spalanie jest na podobnym poziomie, a w dłuższej perspektywie wydaje mi się, że będzie niższe niż w Fabii, a komfortu jazdy i wrażeń akustycznych w ogóle nie ma co porównywać.
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • Mpi w rapidzie samo w sobie jest dość ciche.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mpi było minęło, już nie będzie... Tsi VW gut machine :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • A szkoda bo w trasie nowy rekord 10 zł za 100 km. 36zl za 360 km z czego 30 miasto yeahhh:D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak Ci wyszło tyle @supermajku?  Zakładam, że to koszt na gazie, na naszym mule nie da się jeździć tak oszczędnie na Pb. Wychodzi mi, ok 5.5l/100km gazu przy zakupie LPG po supercenie, ok 1.8zł. Jeżeli się zgadza to jak Ty jeździsz? Mnie się poniżej 6 nie udaje zejść?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • to rekord jak na razie. spokojna ekonomiczna jazda 70-90 kmh.
    Spalanie miejskie już gdzieś kiedyś pisałem ale nawet 7 i mniej można osiągnąć bez klimy i spokjnie-eko-dziadkowo jeżdżąc, a na 100% możliwości to do 10,5 z klimą. cena gazu we wro 1,8-1,9 zł/l
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja potrzebowałem auta pomiędzy Fabią a Octavią, ponieważ głównie 90% jeżdżę sam, a okazjonalnie przewożę żonę i 2 dzieci. Fabia była za mała a Octavia za droga. Miałem budżet 50 tyś i wybrałem wersję Active Max, ale z motorem TSI 1.2 105. Mówili, że wyposażenie to koszmar - tak ubogie. Klima jest, elektryka z przodu jest, fotel kierowcy można regulować, radio Swing jest. Spoko. Nie ma na czym zawiesić oka, ale w kwestii praktycznej silnik spełnia oczekiwania, miejsca mam tyle samo, co w wersji elegance :), upały mi niegroźne. Miałem w sumie dodatkowe 10 tyś na doposażenie, ale wolałem pojechać na eleganckie wakacje w tym roku :)   
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Ja tam się nie znam ale za 60k Octavie sobie odpuściłem. Wolę jednak Rapka. Mam go wyposażonego w bardzo przyzwoitym uważam stopniu. Nie wyobrażam sobie Octavi z wykręconym na max. 1.2 TSI. a z 1.8 poniżej 75tys nie kupię nowego.
  • @shnosnas kierownica w Active mogla by być w skórze tego mi brakuje. Zwykle radio jest lepsze bo ma podręczną kieszeń na telefony :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Proszę o radę szukałam skody rapid w okolicach 40 tys. Mam możliwość kupienia rapida space back z wyposazeniem ambition max od dilera rocznik 2014 silnik 1.2 86 km za 43 tys. Pewnie dołożą opony zimowe.  Warto?czy szukać dalej? 
  • Może warto ponegocjować z dilerem. 
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • magda0 Czy to auto ma jakiś przebieg ?
    Jeśli tak to czy jest to samochód demonstracyjny?
    Jeśli demonstracyjny to uważał bym na takie bo pomimo małego przebiegu mogą być mocno nadwyrężone przez handlowców salonu lub klientów na jazdach próbnych, o czym się osobiście przekonałem na takiej szybkiej pokazówce osiągów auta  a silnik nie  był jeszcze nagrzany.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @magda0 raczej słaba oferta, szukałbym dalej... tym bardziej, że koniec roku bliski, a na wyprzedaży rocznika dokładając +/-5k (w tej konfiguracji) możesz mieć nowego Rapida... daleko nie trzeba szukać, Rapid TDI za 40k jest oferta w temacie Sprzedam, kupię, zamienię  (ps. to nie jest moja oferta ;-D )
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zależy mi na Rapidzie w benzynie, auto jest podobno handlowców ze skody, przebieg 21 tys. Ponegocjować jeszcze mogę , zalezy mi zeby kupic auto przed zimą więc jeszcze trochę czasu jest. Nowy w wersji activ został mi zaoferowany za 49 tys. Prześledziłam upusty w poprzednim roku na 1 styczna na samochody z rocznika 2014 były upusty rzędu 9 tys. więc od tych 49 moge odliczyc jeszcze jakieś 3 to ciągle 46.900 około. Więc nie bardzo wiem czy czekać gdyby diler zszedł do 41 to chyba jest to cena do zaakceptowania?
  • Handlowców ze skody? Ja bym kupil w tej cenie o ktorej piszesz bo jest rozsadna ale od prywatnej osoby, wiadomo nowy samochod wiec prawie kazdy dba o autko i jest po roku nadal jak nowe a tak to pewnie dostało dobrze w du..
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tak. Ja się jednak boję kupować od prywatnej osoby, jakoś do dilera mam większe zaufanie,  choć może niesłusznie. 
  • Skoro masz swoje (niereformowalne) zdanie, to po co pytasz na forum co zrobić? Gross81 Ci dobrze napisał. Auta służbowe, od handlowców, testowe, to auta które dostają cały czas w palnik. Tam nikt się nie przejmuje, żeby po zakupie jeździć spokojnie. Jak używka to tylko z rąk prywatnych z pewną historią. Jeśli chcesz tym autem pojeździć rok to spoko... nic się nie powinno dziać. Jeśli auto na kilka lat - odpuściłbym temat.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Jak od dealera to zastępczak(100kmh przez progi to norma) demo też idą na zadtepczaki.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Napisze jeszcze z wlasnych doswiadczen gdy szukalem uzywki i tez u dilera, czesto chwalili sie ze auto jest sprawdzone w 50 roznych punktach, testowane w tych ze aspektach i w 100% sprawne jak nowe. Jakis czas temu mialem zastepczego rapida ktory mial przejechane 28 tys a byl mega dobity, gdy go oddawalem w rozmowie z serwisantem dowiedzialem sie ze jest juz sprzedany i dzis bedzie po niego jakas babka.Mowie czlowiekowi o wszystkich mankamentach ktore zauwazylem, facet podrapal sie tylko po glowie usmiechnal i stwierdzil ze sie poprawi zanim przyjedzie klientka ;) Takze nie ufaj az tak bardzo dilerom, oni tak samo chca zarobic jak inni handlarze.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?