FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • http://superauto24.se.pl/auto/nowa-skoda-fabia-combi-trzeciej-generacji-przylapana-zdjecia_419546.ht... Już ją testują, i chyba jedyna różnica, że będzie węższa od Rapida. Ale to na inny temat :)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • węższa od rapida ??? a to da sie zrobić jeszcze węższy samochód ??? toz juz yaris jest szerszy :)
    widze taki pseudo rapid spaceback - ciekawe czy kufer bedzie wiekszy od spacebacka
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Będzie większa ale od Rapida SB bo wersja LB i tak będzie większa od F3 Kombii (mowa o bagażniku). W środku nie ma co jednak porównywać. Rapid i tak jest większy w środku zwłaszcza na długość bo na szerokość jest niewielka różnica. Plastiki w środku też będą takie jak w Rapidzie. Największa zmianą na plus względem Rapida są nowe bajery elektroniczne i nowsza generacja silników TSI (takie jak w O3) i właśnie pod tym kątem mam tylko dylemat. Chciałbym auto typu Rapid LB (i taki jest zamówiony) ale z silnikiem TSI EA211.

    Być może takie się pojawią po czerwcu 2015 roku jak wejdzie MY2016 gdzie od września 2015 silniki będą musiały spełniać normę EURO6. No chyba, że stare TSI jakoś dostosują i nic się nie zmieni  pod tym względem.

    Z drugiej strony tamte stare silniki EA111 poprawili i będę miał gwarancje a 4 lata więc nic nie powinno się dziać.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Chyba węższa to jednak nie będzie.. ma urosnąć, parę centymetrów w porównaniu do Fabi II, a to zrówna ją z Rapidem. A wersja kombi będzie kombi i od Spacebacka będzie większa...cenowo tańsza, ciekaw jestem cennika i tego jak będzie wyglądać na żywo. Mam nadzieje odbiorę SB przed wejściem do salonów nowej Fabi, jeszcze będę żałował, że nie poczekałem...
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • To zależy czego oczekujesz, jeśli przestronności to nie będziesz miał czego żałować, bo Twój Rapid i tak będzie przestronniejszy (przeanalizuj wymiary F2, F3 i Rapida i okaże się, że F3 urosła przede wszystkim na zewnątrz, w środku już takich różnic względem F2 nie ma - 2,1 cm z przodu na szerokość i 0,2 cm z tyłu na korzyść F3). Wykończenie środka będzie identyczne jak w Rapidzie (sławne twarde plastiki).

    Jeśli zaś zależy Ci na gadżetach elektronicznych i nowszym silniku to tu można czuć niesmak.
    Trzeba jednak poczekać na cennik, bo może okazać się że F3 z silnikami 1.2 TSI i jakimś sensowniejszym wyposażeniem może kosztować sporo i wtedy na Rapida nie będziemy aż tak krytycznie patrzeć.

    Ja czekam na Rapida LB ze względu właśnie na funkcjonalność i pojemność auta. Co do silnika to jakoś pogodzę się z tym, że będę miał starszy model ale chyba nie ma co się go bać bo od dłuższego czasu jest cisza, że coś z nim się dzieje (mowa o 1.2 TSI EA111). Trochę tylko więcej pali niż te nowe.

    A wracając do tematu to u mnie nadal cisza więc termin 8 tygodnia 2015 r. na razie się nie zmienił bo tak to miałbym telefon od sprzedawcy,ż e coś się ruszyło w temacie. Na razie cierpliwie czekam i mam nadzieje, że się skróci chociaż do grudnia 2014 r.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • wlasnie wracajac do tematu - ja jeszcze nie mam terminu ale handlowiec przebakiwal cos o styczniu. jendal po raz kolejny uspokajal twierdzac ze skoda zna problem i nie pozwoli sobie na to zeby tak duzy procent z kupujacych zreygnowalo z tego powodu z zakupu.te terminy sa podawane na wyrost oraz teraz ida spacebacki a pozniej beda szly liftbacki. 
    realny termin wg niego to grudzien, coz moze ma troche racji -poczekajmy zobaczymy.

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Nie wierz w te bajki, Skoda ogólnie ma gdzieś detalicznego klienta, dla niej priorytet to klient flotowy a odejściem klientów z powodu długiego oczekiwania się nie przejmują bo jest to znikomy procent. Czasem jakiś diler uczciwie powie jaki jest przewidywany termin i ostanio widziałem info o 4,5 miesiąca czekania, myślę ze to bardzo realne a twój diler  to oczywiście będzie cie cały czas uspakajał, potem powie no cóż nic nie mogę na to poradzić, taka jego praca ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Byłem dziś w salonie,  przypomne auto zamówione w lipcu termin produkcji 49 tydzień, odbiór kolo Wigilii nie chce nic opuścić z racji tego, że korzystam z rabatu pracowniczego nic więcej oprocz 4700 nie dostane ani kol zimowych totalne zero, czy to normalne?tak ma byc?nie ważne ze czekam 5 mcy. Odbiore auto i po 2 tyg rok do tylu.Co mam zrobić? Zrezygnowac i zamowic na nowo i odebrac kolo marca, przepelnia mnie złość! ! 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Dobry diler zaproponowałby zamówienie Rapida pod Twoją specyfikację, a odbiór jako wyprzedaż rocznika. Przede wszystkim to czy masz wpisaną w umowie datę odbioru? Jeżeli nie, to natychmiast leć do salonu i każ sobie wpisać pod rygorem rozwiązania umowy. Bez tego, nic nie ugrasz w przyszłości... Już była rozmowa o tym ,czy gołe 4700 to dobra oferta. Jak widać popyt zdecydowanie przewyższa podaż, więc nie dziwię się, że niechętnie coś dają. Darmowe dywaniki, opony itd będziesz jeszcze mógł wyrwać, jeżeli będziesz asertywny i będziesz walczył o rekompensatę za przekroczenie terminu...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Tak termin mam na umowie do jutra, dywaniki i sunset dorzucila odrazu i ze względu na to ze mam 15% rabatu nic więcej nie mogę dostać... zrezygnować mogę nawet jutro, powiedziała że nie ma problemu.  Więc nie zależy im bo popyt jest ogromny.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • @David, no to masz w końcu 4700 zł rabatu czy 15% bo jak to drugie to nie rozumiem w czym problem? Niektórzy ledwie 10% dobijają i się cieszą a Ty masz 15%. 

    Jedyne co mnie dziwi, to to, że ja nie mam rabatu pracowniczego (jeżdżę tylko Skodami ale nie pracuje w Skodzie), jestem zwykłym szarym człowiekiem i jako fizyczna osoba po okresie eliminacji salonów i ustalaniu cen też ostatecznie dostałem około 15% więc możesz jeszcze próbować powalczyć może coś się uda ale oferty raczej złej nie masz.

    Możesz podać jaką masz konfigurację, dodatki i ostateczną cenę ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • David ma 15% pracowniczego plus standardowe 4700 pewnie :) czyli pewnie kolo 15-16 tys razem
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dokładnie jak @krisr77 napisal 4700 i od tego jeszcze 15%. Mnie boli to, ze odbiore tydzień przed końcem roku.  Umowa do 30.09 czyli mam czekac jeszcze 2,5 miesiaca po umowie i nie ma zadnej rekompensaty.
    @grzesk to moja Specyfikacja
    Elegance Max LB 1,2 105KM
    * kolor cappucino
    * beżowe wnętrze
    * nawigacja Amundsen z dab
    * alarm
    * listwy ochronne w kolorze
    * pakiet pogwarancyjny 4/60000
    Cena katalogowa 72600
    Cena po rabacie   57700
    Plus dywaniki gumowe i sunset gratis
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • ...no ale cena niezła! Skoro pracowniczy, to może któryś handlowiec, po znajomości zrobi Ci z niego jeszcze Wyprzedaż Rocznika?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Nie zrobia nic bo nie jestem pracownikiem skody tylko innej marki ale z jednego koncernu
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • ... no ładna cena ja mam taką ale na LB 1.2 105 KM AmbitionMAX plus dodatki:
    - Błękit Denim,
    - hak holowniczy,
    - tempomat, 
    - pełny zapas,
    - Swing,
    - USB,
    - pakiet do bagażnika,
    - pakiet serwisowy i pogwarancyjny 4/60000 (ten z obecnej promocji),
    - dywaniki gumowe i chlapacze.

    Cena katalogowa jak dobrze pamiętam to chyba 68100
    Uzyskane 57765

    Jak się uda będę chciał jeszcze parę gadżetów dorzucić. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na chwilę obecną mam tak jak pisałem wcześniej czyli 8 tydzień 2015 r. Mam tylko nadzieję że się skróci. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • O oponach zimowych nie myślałeś, w koncu w zime auto bedziesz odbieral?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Jeśli to było pytanie do mnie to opony też są na tapecie. O oczywistych rzeczach nie pisałem :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Opon nie dostane pytałem wczoraj nic więcej ani grosza.  @grzesk kiedy zamawiales rapida skoro jest na 8 tydzien 2015
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • Później niż Ty bo 15 września
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?