FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • A ok, myślałam, że 40 tydzień miałeś.
  • tak bylo;) a pod koniec 39 tyognia dostalismy tel ze auto jest juz w produkcji
  • Termin 45 tygodnia został przyklepany i już się nie zmieni... Auto będzie wtedy produkowane.  Jakieś dodatkowe moce przerobowe dostali jak termin skrócił mi się o 6 tygodni !!

    Z jednej strony cieszy mnie to, że to już z drugiej trochę komplikuję mi sytuacje a z trzeciej że będę miał je w ręku miesiąc przed końcem roku. Dla mnie nie ma to znaczenia jaki to będzie rocznik tylko dla ewentualnego kiedyś kupującego ode mnie a u nas jest tak porypanie, że nie patrzą ludziska na stan auta tylko na rocznik Brrr

    No i nici z rabatem wyprzedażowym...
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk słabo na tym wyjdziesz finansowo, ani rabatu wyprzedażowego ani rekompensaty za czekanie, jedyny plus to auto ktore bedzie szybko i bez czekania  jak ja 13 tygodni i wkurzania sie, użerania z dilerem i skodą...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 Dlatego właśnie się zastanawiam jak to finansowo wyjdzie i jak coś mogę jeszcze zrezygnować. Mam czas do końca przyszłego tygodnia na przemyślenia.

    Wiem, że rabatu wyprzedażowego już nie będę miał bo co do czekania to akurat mam odwrotną sytuację niż Ty, bo auto będzie "błyskawicznie" bo jak nie zrezygnuje to pod koniec listopada (czyli czas od zamówienia do produkcji mniejszy niż 2 miesiące a odbiór trochę przekroczy 2 miesiące).

    Inną sprawą, która może zdecydować, że odbiorę to auto pomijając sprawę rocznika to to, że udało mi się jeszcze uzyskać dodatkowe korzyści i jak teraz liczę i nie będzie jeszcze jakiś niekorzystnych niespodzianek to mój ostateczny wytargowany upust na samochód wraz ze wszystkimi zamówionymi dodatkami i akcesoriami wynosi około 19%. Więc może finansowo tak tragicznie nie jest... Sam już nie wiem.

    Mógłbym jeszcze ewentualnie zaryzykować zrezygnować i złożyć nowe zamówienie jeśli terminy są tak krótkie i wtedy może by się udało załapać na dodatkowy rabat ale jak zawsze jest pewne ale...
    - Auto może się wtedy nie zdążyć wyprodukować i będzie w styczniu 2015 r. i też nici z rabatu,
    - Skoda może mieć zastrzeżenie, że ten sam klient kombinuje (przecież oni widzą tam moje dane na zamówieniu) i się nie zgodzi na to lub i tak dadzą mi auto w styczniu,
    - Jeśli auto wezmę z wyprzedaży lub w nowy rocznik w styczniu 2015 przepadnie mi część obecnie ugranych rabatów, bo mam warunek, że musi być to auto odebrane jeszcze w tym roku,
    - i ostatnie niezależne od powyższych, jeśli nie będę miał na sztywno ustalonej ceny auto w styczniu może być droższe niż teraz bo Skoda zawsze z początkiem roku robi podwyżki. Może nie będzie to jakiś duży skok ale zawsze,
    - acha, jeszcze jedno nie wiemy jaka ta wyprzedaż będzie, jeśli będzie jak w zeszłym roku to będzie w miarę OK ale jeśli kwota będzie mniejsza z tego powodu, że Rapidy schodzą dość dobrze (ostatnie statystyki pokazują, że w ostatnich miesiącach sprzedaż była niewiele mniejsza niż Fabii a we wrześniu Rapid był w pierwszej 10 aut kupowanych przez klientów indywidualnych ustępując Fabii o 11 szt.), to aż takiej różnicy nie będę miał zyskując rabat a tracąc cześć obecnych "gratisów" od Skody.
    - plus taki, że byłby nowy rocznik.

    Wiem wiem, ostatni akapit wygląda trochę jak usprawiedliwianie się i szukanie argumentów na zostaniu przy obecnym zamówieniu ale muszę rozważyć wszystkie opcje we wszystkie strony wiedząc co mam teraz i co może się ewentualnie wydarzyć rezygnując z zamówienia.

    Trzecią opcją jest zamówienie trochę mniejszej Fabii 3 Combi i cenowo wyjdzie mi trochę mniej lub bardzo podobnie jak to samo zamówię ale miałbym też mniejsze auto jeszcze bardziej plastikowe, narażone na choroby wieku dziecięcego, tylko że z nowego rocznika i z nowszą techniką pod maską.

    W każdym razie myślę, liczę i kombinuję co by tu jeszcze zrobić aby zrekompensować sobie rabat wyprzedażowy a targowanie idzie już bardzo ciężko
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pomyśl tak ze rabatu 19% to nie wiem czy dostaniesz nawet z wyprzedażą rocznika albo bedzie minimalnie wiekszy a plus taki ze auto szybko, na swieta bedziesz miał prezent ;) Ja sobie teraz podliczyłem z tym co wytargowałem z powodu opóźnienia to bede miał łacznie 22% rabatu + na zimowki moge kupic za polowe ceny, wiec pomyslałem ze jest dobrze i odbiore tego rapida ktory w końcu jest już wyprodukowany ;) 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no fakt 20-22% z rabatem wyprzedazowym to i tak max co można wyciągnąć.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam wszystkich,
    Po odczekaniu "magicznych" 17 tygodni w końcu wczoraj odebrałem swoją "R". Sam nie podejrzewałem się o taką cierpliwość. Życzę wszystkim masy cierpliwości:-) 
  • Moje Rapido właśnie dotarło do salonu, na dniach rejestracja i odbiór. W końcu! :)))
  • A ja czekam.... Zamówiona 25 sierpnia..w drugiej połowie listopada ma być odbiór... Skrócony z końca grudnia...

    P.S. Przesiadam się z TOYOTY YARIS na Rapida liftback... Ciekawe jakie będą wrażenia 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Hej ja tez z yarisa :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • W tą stronę chyba łatwiej (z całym szacunkiem dla Toyoty...). Ja z Audi i wiedząc co może w elektronice samochodów grupy VAG widzę biedę Rapida...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • mi tam bardziej chodzi o wielkość auta -  niczego co mam w Yarisie nie zabraknie mi w Rapidzie a pare rzeczy bedzie na plus.

    ps. no moze poza gilotynka na szybie kierowcy :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Zamówiłem w pod koniec lipca, pierwszy termin 42 tydzień roku, najnowszy - 50 tydzień roku, dostałem jakieś bony na akcesoria 4 x 700 zł. w związku z opóźnieniem (lift - beż - cappuccino), ale ja chce auto, a nie kartki na auto;/
    Ark
  • nie wiecie czy te bony można wykorzystać na instalację lpg?
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • my dostalismy od dilera plik z lista akcesoriow na ktore mozna wykorzystac vouchery i instalacji lpg tam nie ma.
  • Piszecie o gilotynce... A ile razy była potrzebna blokada... Ja przez 10 lat jazdy samochodami, nigdy nie potrzebowałem korzystać z blokady zamykania okna...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Uważam, że takie rzeczy mogą być uwzględniane gdy robi się budżetowe dobre auto, dla normalnej rodziny...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @karolek mogłbyś mi przesłać ren plik? sa tam tez ceny? Czy np radio Bolero jest i w jakiej cenie?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja przesiadam się z Yarisa na R spaceback. :) 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?