FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Zalety
  • Witam
    Zauważyłem, że temat Skoda Rapid - Wady ma ogromną popularność, a może by tak zrobić przeciwwagę tego tematu. Napiszcie tutaj czym was Rapid zaskoczył in plus. Co możecie pochwalić itd...
    Ja się wypowiem dopiero po odbiorze samochodu około 15marca.
    Czekam na wasze wypociny z niecierpliwością :)
  • @Vesper - to był / jest jeden z pierwszych postów na forum --> http://rapidklub.pl/discussion/23#Item_2

    ale jak zauważyłeś, nie zdobył popularności..
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • Nie wiem czy dobrze trafiłem z moją opinią w ten temat, ale jako zaletę uznam słowa przyszłej teściowej, że fajny w środku sporo miejsca, no i rzeczy córki zmieszczą się w tym bagażniku :-) taka rekomendacja wystarczy, żeby uznać Rapcia za dobry zakup :-P
    Ale tak serio, to moim zdaniem główną zaletą Rapida jest stosunek ceny do jakości. Mam tu na myśli poziomy wyposażenia Ambition + ewentualne dodatki, ewentualnie Elegance, ale już bez dodatków. Wiem, że inne marki również cenią się, jeśli chodzi o dodatki, jednak w Skodzie jest tych punktów zbyt dużo.
    Uważam, że Rapid jest mimo wszystko niedocenianym autem na rynku, pomimo wysokich wskaźników sprzedaży. Każdy szuka w nim "dziury w całym", zachwycając się innymi modelami - również Skodowskiej Octavii - nie doceniając tego co oferuje Rapid.
    A naprawdę, w takim przedziale cenowym - od 41 tys - oraz w takich gabarytach pojazdu jest naprawdę ciężko skonfigurować coś bardziej sensownego niż nasz Rapcio.
    Cieszmy się tym co mamy!
    Pozdrawiam :-)
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • @koziolzrogami  -zgadzam się z Tobą. Szukałem czegoś z dużym bagażnikiem i wygodnego dla rodzinki 2+2. I chyba nic lepszego w cenie między 50-60tys nie znajdzie się. Teraz dla teścia szukam czegoś nowego, mniejszego. Czyli Toyota Yaris, Kia Venga, Opel Corsa, Cistroen C3 i sam się dziwię bo za średnie wyposażenie (koniecznie czujniki cofania, lakier metalik, malowane zderzaki i klamki, szyby elektryczne przód) trzeba dać minimum 52 tys. A jakby na to nie patrzeć samochód dużo mniejszy od Rapida
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew
    Czemu jako mniejszego nie bierzesz pod uwagę Fabii?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mnie bardzo zaskoczył silnik mpi... Wziąłem ten silnik, ponieważ w tedy tylko to gazowali.  LPG było warunkiem zakupu auta. Z dążeniem myślałem o odbiorze, a tu się okazuje, że w mieście bardzo fajnie, na trasie nic mu nie brakuje. Nie jest to kon wyścigowy ale naprawdę wystarcza... Kolejne to naprawdę fajny zestaw głośnomówiący... Największy atut to oczywiście kufer!!!!:-) jeśli chodzi o wykończenie też mnie,  a raczej moja zone zaskoczyło na plus...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @koziolzrogami nie wierz teściowej, one zawsze co innego mówią, a co innego myślą:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dla mnie + to miejsce w środku, przy poszukiwaniach samochodu było to ważne kryterium. I na szczęście jest na styk. Po kupnie samochodu wybieraliśmy bolid dla bobaska (w drodze) udało się znaleźć wózek pasujący do bagażnika (warunek aby wchodził wzdłuż). Wózek 84 po złożeniu bagażnik bodajże 85 i się mieście (Spaceback). Do tego fotelik z bazą isofix miejsce na tylnej kanapie też się przydaje. Po założeniu bazy i do bazy wpięcie fotelika to do fotela kierowcy mam tylko parę cm. Więc też pasuje. Ale tu niestety jest i minus. Octavia czy Fabia mają plastikowe osłonki/prowadnice dla przejścia bazy do miejsca wpięcia jej w kanapę. Rapid tego nie ma...gorzej trafić, łatwiej zaciągnąć tapicerkę, ale może się da przełożyć z Fabii :).
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki to nie lepiej było wziąć sobie LB? zmieścił by się ów wózek i coś jeszcze.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan  Moja przyszła teściowa nie wygląda na taką jędzę z żartów, więc wydaje się, że jej opinia jest prawdziwa :)
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • @dodan opór lubej do nadwozia typu sedan.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • ale się macie panowie z tymi babami;-)) Pamiętajcie, że nie długo 8 marca jest:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A dziś jest właśnie dzień teściowej :P
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • A jest taki dzień?? Co do wyboru samochodu to ja chciałem kombi, ale mojej żony nie przekonałem, ale zgodziła się na LB.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No.. chyba jest. Wikipedia tak twierdzi.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dziś się dowiedziałem, że jest taki dzień, ale kiszka:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No tutaj ludzie się przynajmniej rozpisali :)
    I dobrze, człowiek również musi pozytywne emocje przelać na "papier".
    Auto się nam wtedy bardziej spodoba :)
  • @konwel - niestety, ale teść nie jest zwolennikiem skody. Teraz ma Kia, a wcześniej Toyotę, dlatego trudno mu zmienić na coś innego. Fabia wg niego ma za bardzo nowoczesny styl :-) 

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • No tak, każdy ma swoje przyzwyczajenia;) Moi rodzice chcą kupić samochód, mały ale koniecznie pięciodrzwiowy. Próbowałem przekonać ich do Fabii ale oni wolą Clio.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Wracając do tematu. To dla mnie największą zaletą jest ilość miejsca w środku i w bagażniku, oczywiście biorąc pod uwagę koszt samochodu. Kolejną zaletą jest wersja nadwozia Liftback, co w znacznym stopniu ułatwia załadunek w stosunku do sedana. Myślę, że również koszty obsługi, części, serwis itp. wydają się być niższe niż u konkurencji. Porównując do innych samochodów o podobnych gabarytach i cenie, np. citroen elysee, peugeot 301 itp to jak dla mnie Rapid jest lepiej wykonany i dużo bardziej praktyczny no i prawdopodobnie bezpieczniejsza (testy EURO NCAP, w 301 nawet brak normalnych tylnych zagłówków, chyba, że to poprawili). No i podobał się nam, mi i żonie, zarówno sam samochód jak i dostępne kolory;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Zalety:
    -wielkość bagażnika i łatwość załadunku
    -dostępność i niska cena części bądź zamienników
    -po okresie gwarancji wiele prywatnych warsztatów "ogarniających" temat nawet za 50% ceny w ASO
    -w wypadku 122 KM przyspieszenie i DSG (poezja)
    -gabaryty zarówno do jazdy w mieście jak i poza miastem

    LB 1.4 TSI DSG MY14

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?