FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Modyfikacje i ulepszenia?
  • Zachęcam do dzielenia się pomysłami i ulepszeniami, co można poprawić czy ulepszy w Skodzie Rapid. Można w tym wątku lub zakładając nowy.
  • Adam temat trochę jak wady rapida tylko z drugiej strony, ale ok... tak ode mnie, do ulepszenia...
    1. Dywaniki gumowe są zbyt krótkie, szczególnie po stronie kierowcy
    2. Lampka tylne górna nie jest zespolona z przednią (już poprawione w nowszych egzemplarzach)
    3. Stukająca ramka tablicy rej. przy zamykaniu bagażnika
    4. Przy ujemnej temp. górna uszczelka klapy bagażnika ma mało miejsca względem dachu przy otwieraniu
    5. Instrukcja wspomina o umocowaniu gaśnicy pod fotelem kierowcy... tylko jak dokładnie to zrobić?
    6. Nie trafione miejsce na zapalniczkę, ja przy opuszczonym podłokietniku nie podłączę jednocześnie nawigacji, wtyczka jest dość długa, wiec albo podłokietnik, albo nawigacja... trochę to śmieszne ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Myślał ktoś w Was o chip-tuningu? można zyskać parę konie...
  •  Co do ramki tablicy, dokręciłem po jeszcze jednym wkręcie na każdą stronę, teraz nie stuka. Co do ulepszeń, to wykleiłem schowki welurem samoprzylepnym, jest teraz ciszej i przyjemniej w dotyku.
  • Dla wszystkich którzy chcą po prostu wiedzieć jak coś działa lub naprawić samochód.
    Nie jest to ideał ale ułatwia życie.
    http://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.php
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Polecam coś takiego - podstopnica:

    ps.jpg
    1024 x 575 - 144K
  • @piotrex a jakieś namiary skąd to dostać?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jest to podstopnica z O2 / O2FL z delikatnie zmodyfikowanym mocowaniem.
    Jacek, najszybciej chyba dostaniesz ją na allegro.
  • Jak ona jest montowana ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Po adaptacji na rzepy. Trzyma się równie pewnie co ta w octavii.
  • piotrex fajny pomysł:)
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • @piotrex dzięki za info, w tej chwili tylko chromowane widziałem, więc trochę słabo by mi się komponowała ;-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jak kupowałem rapida nie mieli na stanie oryginalnych dywaników, dali zamienniki i nawet lepiej bo dywanik kierowcy posiada podstopnice, jak się później okazało te zamienniki są droższe od oryginałów i nieco większe, a pasują idealnie.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • @Marcinzolnierz7 może dasz namiar gdzie kupic taki dywanik kierowcy. Mam taki w aveo ale do rapida nie pasi.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • Na allegro widziałem dedykowane do Rapida z podstopnicą.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dokładnie, na allegro znajdziesz. (frogum)
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Otwieranie klapy bagażnika za pomocą kluczyka... LINK
    Sprężyny zdobyte dzięki uprzejmości kolegi z forum
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Możesz opisać lub zdjęcia jakieś wrzuć. Bo moja kobieta jak to zobaczyła suszy mi głowę że ona też to chce czy można cosik takiego do spacebacka zainstalować ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Jak działa podnoszenie klapy bagażnika za pomocą pilota... Mamy możliwość, poprzez środkowy przycisk na pilocie, odblokować klapę bagażnika... jak przytrzymamy go dłużej, to klapa odskakuje... i tu do pracy wchodzą sprężyny, które podnoszą klapę ponad punkt, w którym to teleskopy zaczynają pracować i unoszą już klapę do końca. Reasumując, sprężyny zastępują to delikatne uniesienie klapy ręką... dalej teleskopy już wiedzą co mają robić. Pomysł został zgłębiony na sąsiednim forum... sprężyny posiadam dzięki pomocy kolegi z forum... nie podaję namiarów, bo może sobie nie życzy, ale pewnie się odezwie ;-) Koszt sprężyn 55zł (z przesyłką). Sprężyny montowane są na teleskopach... (blokujemy klapę na sztywno, na wszelki wypadek) zdejmujemy główkę od teleskopu oraz metalowe zabezpieczenie, odkręcamy główkę przez szmatkę, wkładamy sprężynę i składamy w odwrotnej kolejności... druga strona analogicznie. Ja mam jeszcze założone takie plastikowe końcówki (kupione w leroy merlin 4szt za 6zł, rozmiar 18mm). Jak jest ciepło nie ma problemu, ale jak jest zimno klapa odskakuje i "nie ma siły" unieść się do końca, ale to można korygować poprzez podkładki. Oczywiście zamykanie jest ręczne i dodatkowo utrudnione (cięższe) przez zamontowane sprężyny... ale jak idziemy z zakupami, obie ręce zajęte, a klapa bagażnika otwiera się ochoczo z kilkudziesięciu metrów... bezcenne ;-)
    Testowane w LB... w SB pewnie też będzie działać, ale długość sprężyn trzeba by było dopasować ...
    sprezyna.jpg
    800 x 600 - 154K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • "... idziemy z zakupami, obie ręce zajęte..." to czym naciskamy guzik w pilocie? Ale pozatym to fajny bajer :-D
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Obie zajęte... jedną pchasz wózek z zakupami a drugą dzierżysz pilota, żeby klapę zdalnie otworzyć :D
    Ale fakt, patent super!
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?