FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Patrząc na Twój przebieg i objawy, to raczej nie sworzeń a poduszka silnika. Jak R masz na gwarancji, to zastanów się nad wymianą poduszki w ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Koniecznie będę musiał się udać do ASO ale to co to są wtedy za poduszki jak po takim przebiegu zaczynają padać.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • @Sqcza, możesz sobie odchylić jeśli Ci tak wygodnie ale lepszym rozwiązanim jest wprowadzenie je w pozycję serwisową tak jak opisał @jercen.
    A najlepiej zerknij do instrukcji tam masz wszystko wyjaśnione co i jak używać w aucie, łącznie z tymi wycieraczkami. Tak jak w Rapidzie coraz więcej aut tak ma. To nie jest wada!
    Naprawdę ta instrukcja nie gryzie ;)

    PS. Czemu ludzie boją się zaglądać do instrukcji. Myślą, że wiedzą lepiej.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Co do poduszki - poduszka sama "nie pada". Chodzi o to, między poduszką a elementem silnika jest bardzo mało miejsca. Stąd jak starsze tak i nowsze modele mogą "stukać". Jest to wynikiem tolerancji produkcji elementów. Przy niekorzystnym układzie - montażu ponad wymiarowych poduszek i mocowania silnika - może dojść do zminimalizowania odległości do tego stopnia, że przy jeździe po nierównościach, dochodzi do dobijania elementu zawieszenia silnika o poduszkę. Nie jest to ani miłe, ani potrzebne. Stąd pozostaje wymiana. Jak na gwarancji - no to nie ma sprawy.
    Starsze modele R miały częściej takie objawy, ale i te nowsze, sporadycznie też dobijają.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dziś byłem swoją Rapidką 2014 w serwisie , zniknęły mi światła i nawiew, okazało się, że poszła kostka stacyjki.... no i trochę kasy poszło. stan licznika 33.500 km.
  • Dzisiaj odebrałem auto z ASO, znowu kontrolka silnika
    1km przejechany po wymianie katalizatora i dpf, wyskoczył błąd:
    P26F5: Nieznany kod 
    P26F4: Nieznany kod 
    Auto jutro wraca do serwisu.
    Macie pomysł co to mogą być za błędy? Zostały odczytane za pomocą Torque i OBDII. Nie chce mi się już nawet iść po kabel VCDS aby zobaczyć błędy, tak mam dosyć tego auta.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @lukstar jaki koszt?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • 1.6 tdi w niektórych wersjach miało skopane wtryskiwacze a po tej beznadziejnej aktualizacji softu ekologicznego szybciej zapycha sie dpf. Auto nie winne tylko silnik taki sam jak w grupie vag, bardziej winę ponoszą złe diagnozy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dla potomnych : Padł nastawnik turbiny - koszt w ASO z robocizną ~1000pln.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @Pawel18PL Jakie byly objawy tej awarii?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Tak to nastawnik, w nim jest potencjometr, są juz zestawy naprawcze i można ogarnąć to prywatnie do 400zł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Cały nastawnik padł(uszkodzenie elektryczne). Objawy: kontrolka EPC i tryb awaryjny - auto nie jechało powyżej 40km/h. Zrobiłem w ASO bo chce mieć gwarancję na wykonaną usługę 2lata. Gdybym zrobił sam to do kogo mam się zwrócić jak za rok znów padnie?

    lookashECL dokładnie ten element do którego link podałeś.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • U mnie było dokładnie to samo czyli EPC, tryb awaryjny czyli utrata mocy. Niestety samo się naprawiło a ASO odczytali tylko błąd z kompa. Mieli dopytać centrali jak to naprawić. Ale stanęło na tym, że skoro awaria nie powtórzyła się to nie mają podstaw do naprawy. Mam nadzieję, że do września ( koniec gwarancji) awaria się powtórzy.
    Jakby komuś się to przytrafiło w trasie to trzeba przygazować do 4 tys obrotów, wyłączyć zapłon i przed spadkiem obrotów poniżej 1000 ponownie włączyć zapłon. Błąd znika i da się jechać.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Przy 44tys auto nie odpaliło. Komunikaty typu kontrola trakcji wyłączona itp. Brak komunikacji z komputerem. Ponoć fabrycza wada wiązki. Trzeba było zrobić obejście i póki co działa. 
    Do tego rozrząd musiałem zrobić bo klekotał na zimnym...
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Jaki olej stosowałeś i co ile wymieniałeś ?
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski
  • Ja mam ostatnio problem z dsg, pomimo że ponad 7000 km temu była skrzynia wymieniona, to ostatnio zaczyna coraz bardziej szarpać, serwis stwierdził, że jest ok przejadą 5 km i tyle, a ja jeżdżę na co dzień, w czasie ostatniej trasy skrzynia przy wyprzedaniu nie wiedziała parę razy jaki bieg wybrać dlatego cały czas byłem zmuszony jechać spokojnie.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • 168 tys km. padł akumulator. nowy 180-340 zł.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • 53 tys km-padła chłodnica intercoolera (prawdopodobnie uderzenie kamienia) :(. Zamiennik Valeo ok. 400 zł
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Przebieg- 10.000km, 200km zrobione w 1 godzinę i 15 minut, przy 200km/h jadac przez 15min ta prędkością poczułem ze cos w drzwiach popusciło i niemiłosierne gwizdanie, cichło poniżej 140km/h, dojazd do domu, rozebranie dzrwi i jak zwykle ten co składał analogicznie do prawej strony zle załozyl wykończenie piankowe uszczelki wewnętrznej szyby. Z prawej poprawiłem 5 tyś km temu, bo aso nic nie słyszało, poprawiłem sam z lewej bo ono nie wiedza w czym problem, jazda testowa 220km/h ( Niemcy )  i cisza jak makiem zasiał. Chyba we wszystkich rapidach nie umieją ich zakładać. Ważne ze wiadomo w czym problem leży. 30min roboty o błoga cisza na zawsze :) Ten co składa w rapidach te uszczelki i tak samo je zakłada w każdych drzwiach powinien dostać nagrodę nobla w dziedzinie partactwa. Juz w dwóch rapidach to poprawiałem ale z lewej strony, mi z prawej puścili przy troszkę szybszej jeździe :) 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?