FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie kilku sekundowe po odpaleniu R
  • Przy takich mrozach + auto za zewnatrz to nawet ma prawo zastukac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie w zimowe poranki nastała  cisza. Czyżby minusowe  temperatury  skróciły  łańcuch i  klekotanie ustało? 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • U mnie nie terkocze nawet na mrozie, ale ostatnio zauważyłem, ze w zakresie 1800-2400 jadac ze stalą prędkością czuć lekkie wibracje, szarpania, czasami są czasami nie, na rozgrzanym.mocno nie ma. Niektórzy w tych silnikch to samo maja w F3. Moze jak będzie ciepło minie. Błędów zero, licznik wypadania zaplonow nie odnotowuje wypadania dla poszczególnych cylindrow, profilaktycznie wymieniłem świece i nic. Ciekawe co to. Moja zona tego.nie czuje, jak sie.przyspiesza efektu nie.ma. Tylko w tych obrotach ze stalą prędkością na biegach 2-4 jak sie rozgrzewa aż do.rozgrzania. Dziwne.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @amiskiew to zjawisko opisywalem juz wczesniej u mnie, na mrozie terkotania nie ma, najgorzej w deszczowe dni albo po myjce
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W te mrozy faktycznie spokój, ja stosuję 5w40 aby mieć komfort rozruchu przy dodatnich, nadmienię że terkotał bardzo mocno z symbolicznym przebiegiem 3 tyś, po wlaniu w/w typu oleju mam komfort, zmieniam co 10-12 tyś bo zaczyna sporadycznie lekko terkotać, ale na 100 tyś bay-bay łańcuszku, w Gdyni u prywatnego (byli mechanicy Skody Plihta) biorą 500 zł plus części według win , dla mnie cena bomba.

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Po 2 tygodniach po wymianie napinacza startował idealnie cicho teraz tak odpala na zimnym:
    https://www.dropbox.com/s/flz0jn0nk1dqh6g/IMG_2346.MOV?dl=0

    co o tym myślicie?

    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • Az ciary ida po plecach, znany dzwiek i niestety nadzieja ze to napinacz bedzie sposobem na pozbycie sie tego problemu wlasnie padła :(
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • danielF
    słabo,
    ja u siebie to słyszę ale zdecydowanie mniej niż u ciebie.
    2-3 sekundy max mam, jednostajnie i to jeszcze tak 1 na 3-4 uruchomienia.
    co prawda, serwis ostatnio powiedział mi - nie martw się Pan. przy starcie nic się nie stanie. tak może być i się nie przejmować. Panikę zacząć siać jak będzie około 10 sekund.
    wyjaśniono mi też, że... to musi tak działać bo po prostu tak to wymyślili.
    problem będzie tym mniejszy im lepszego oleju będziemy używać i lepiej dbać o jego wymianę i odpowiednią ilość... w sensie regularne sprawdzanie stanu. powinno być między 50-60% miarki normy bagnetu.

    ok. rozumiem.
    ale tu dźwięk oh... no boli.


    jedyne co to zacząłem się zastanawiać w sumie czy kiedyś komuś silnik siadł faktycznie przy tym startowym terkotaniu
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Z olejem to nie do konca prawda, uzywalem roznych, niby dobrych (liqui, motul) a terkotalo masakrycznie, o dziwo najciszej bylo na mobil1 z beczki lany w aso
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ciężko mi się do tego odnieść.

    wiemy, że terkotanie jest zależne również od warunków pogodowych.
    wątpliwe, że przetestowałeś wszystkie oleje w identycznych warunkach.


    absolutnie nie odbieraj tego ofensywnie.
    po prostu takie zaprzeczenie nie wydaje mi się, obiektywne
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • gross81


    Masz rację Mobil leję i najbardziej pod pasował, wymieniałem napinacz parę dni temu, stary jak ściskam to haczy i ma
    wytarty pierścień na tłoczysku a sprężyna jest słabsza w nowym mocna , auto na gwarancji zwracałem uwagę że nie halo a tu nic głucho, więc na swój koszt 400 zł w plecy, pytam mówię kiedy to zwalić (rozrząd) my nie robimy jeżdżą, dopiero po pracy spotkałem jednego pana od nich i wprost powiedział max 100 tyś i wymieniaj tyle wytrzymuje.

    napinacz.jpg
    3264 x 1836 - 2M
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • W sobotę ASO ma ponownie wymieniać napinacz - jak coś napiszę...
    VW "pomaga" klientom do 5 lat od zakupu samochodu z TSI i łańcuchem więc trzeba ich cisnąć, później to "dobra wola" lub "ten typ tak ma"...
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • Taak zwłaszcza w mieście wej.....e, robocizna za rozrząd 1 tysiak a jak zwróciłem uwagę że powinno byś taniej za ten cud techniki to zero odzewu.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Napinacz ponownie wymieniony jak i filtr oleju -bo olej  w nim nie zostawał po wyłączeniu silnika. Łańcuch też był mierzony i wszystko ok. Póki co działa znowu dobrze.
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • DanielF a powiedz jak był mierzony i co ma znaczyć ok, bo u mnie powiedzieli że w normie z rozciągnięciem do 7 mm, a 10/11 to kres i do wymiany, i na ile ci pomogli finansowo bo mi na gwarancji Wejherowo ma gdzieś.
    Pomiar  robiony w Gdyni na Morskiej, nie mylić z Wejherowem :/

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • mi powiedzieli, że pomiaru się nie wykonuje.
    łańcucha się nie wymienia chyba, że dochodzi do stanu awaryjnego.
    stanem awaryjnym jest terkotanie powyżej 30 sekund.

    i tyle. wydali mi polecenie, żebym się nie martwił.

    olewam to. to jest walka z wiatrakami.
    koło 90 tysięcy wymienię napinacz. ew. łańcuch też.


    "terkotanie jest i będzie. tak musi być bo wynika to z zasady działania tego układu."
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • 10-11mm to kres? Mi mierzyli juz dawno temu ale wartosci byly duzooo wyzsze, pokazywal mi gosc zapisane normy, bylo to chyba ponad 20mm
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81
    Jak pisałem wyżej to są zalecenia ASO w Gdyni ja tylko powieliłem to co mi powiedzieli,
    https://www.youtube.com/watch?v=b3uW_Ws9pLM 
    na 2 min pokazane co rusek o tym myśli a przebieg który właściciela zmusił to 120tyś km.
    A bym zapomniał jest to wersja zestawu rozrządu ostateczna i najszersza (03F198158B), a tu literatura z innego forum mocno zaangażowanego w problem, jest co czytać, pozdrawiam właścicieli CBZB I A. https://forum.fcp.pl/viewtopic.php?f=22&t=13076&sid=eec9b92bdaa837d49e62a189c30891df&sid=eec9b92bdaa.
    Napinacz na swój koszt wstawiłem to (
    03F 109 507F) ponoć lepszy i przez italiano robiony a ich silniki to za przykład mogą brać.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • 1. Nie byłem przy mierzeniu - otrzymałem jedynie informacje, że łańcuch jest w normie i ponowna wymiana napinacza 0 zł. Pod tym względem na razie złego słowa o ASO w Siedlcach nie powiem.
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • Zazdroszczę Ci DanielF podejścia twego serwisu, nie wiem ale chyba gnoju im na koniec narobię, dowiedziałem się że coś było na me konto robione a nie było (łożysko skrzyni).
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?