FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Chlapacze oraz nakładki na progi to są elementy wyposażenia montowane w salonie u dilera wiec czasu oczekiwania na auto to nie zwieksza. Jedynie listwy boczne w kolorze nadwozia miałem montowane w fabryce ale nie sadze zeby akurat to wydłużało czas oczekiwania na auto.
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Moje auto wyleciało jeszcze dalej w "przyszłość" jeżeli chodzi o produkcję. Aktualnie jest to koniec lipca (przypominam zamówione koniec listopada 2017).
    Niestety wydaje się że Skoda niezbyt się przejmuje tym że robi sobie ze mnie jaja. Co gorsza mam wrażenie że gdyby auto nagle w ogóle wyleciało całkiem z produkcji to usłyszałbym jedynie "przepraszamy nie mamy pana samochodu i co nam pan zrobi".
    Polecam wszystkim czekającym na 1.4 TSI (DSG czy manual) trzymać rękę na pulsie.
  • Niestety dziś otrzymałem podobną informację.
    Auto 1.4 z DSG zostało zamówione wprawdzie dopiero na początku marca, ale wtedy jeszcze słyszałem zapewnienia, że standardowo czeka się 3 miesiące, ale powinno być szybciej. Zastanawiało mnie tylko to, że w zamówieniu nie miałem wpisanej w ogóle przybliżonej daty realizacji zamówienia. Dziś natomiast otrzymałem info, że prawdopodobnie nie zmieści się moje zamówienie w produkcji i w związku z tym mogę sobie zmienić silnik na 1.0 lub iść się wypałować. To tak mniej więcej tyle w temacie. Wojo, trzymanie ręki na pulsie na niewiele się zda, bo i tak jako konsument jesteś bezradny w tej potyczce. Ewentualnie można się rozglądać po prostu za alternatywnym autem, co niniejszym wkrótce uczynię. (Eeech, szkoda tylko tego 550l bagażnika)...
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Na Twoim miejscu jednak bym nadal negocjował z salonem. Mimo wszystko zamówienie przyjęli i przez miesiąc Twoją zaliczkę trzymali. Auta w 1.4 pewnie się nie uda ale może w ramach "przeprosin" podrzucą coś sensownego (np. duży BARDZO rabat na 1.0* albo jakąś Octavię w mocno obniżonej cenie).
    Zadzwoń może bezpośrednio do kierownika salonu, powiedz (grzecznie acz stanowczo) że zaufałeś im, zrezygnowałeś z innych aut i teraz już nie ma nic sensownego na wyprzedażach 2017. 
    Ja mam wrażenie że o ile Skoda jako firma ma mnie i moje zamówienie gdzieś to salon jednak stara się mnie utrzymać jako klienta (choć wiadomo że z własnej kieszeni nie będą dokładać).
    *Szczerze mówiąc chyba sam jednak 1.0 DSG bym nie wziął chyba że rabat naprawdę byłby BARDZO duży.
  • To widzę że czas oczekiwania na Octavie jest krótszy niż na R, do czego to doszło hehe
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • No cóż ... i na mnie przyszła "pora". Właśnie dostałem info że zamówiony w listopadzie 2017 Rapid (1.4 DSG) stracił datę produkcji co najprawdopodobniej oznacza że wcale się nie wyprodukuje.
    Zaproponowano mi w zamian 1.0 DSG (rabat  tysiąc złotych i czekanie od nowa)
    Ręce opadają.
  • Wojo myślisz że w Twoim przypadku rozchodzi się tylko o silnik czy miałeś jakieś dodatki dobrane?
  • Chodzi oczywiscie o silnik, skoda robi ten sam manewr co przy przejsciu z 1,2 na 1,0 z tym ze przy DSG przejscie na 1,0 to juz inna bajka, ja osobiscie w zyciu bym nie kupil auta z taka konfiguracją
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Miałem Style plus front assist zamówione więc raczej nic specjalne wymyślnego.
    Gross81 ma rację, to samo powiedział handlowiec - kwestia silnika. Myślę że DSG nie ma tutaj znaczenia (jak ktoś zamówił 1.0 DSG to raczej nie ma się co niepokoić).
    Może Wasi dealerzy będą mieć lepsze dojścia albo Wy więcej szczęścia?
    Wygląda na to że plan produkcyjny jest aktualizowany w okolicach weekendu lub zaraz po nim więc w każdy poniedziałek popołudniu trzeba pytać o nowe informacje żeby się nie obudzić po 3 miesiącach bez
    auta i z przeprosinami które nie wiele dają. I zacząłbym się rozglądać
    za innym autem tak na wszelki.
    U Was rabat za wzięcie gorszego silnika może być większy bo ja dostałem bardzo dobry rabat na starcie i dealer w zasadzie nie miał już z czego schodzić (a Skoda się nie poczuwa)
  • No i masz... Łączę się w bólu wojo.
    Ja dziś rozmawiałem jeszcze z dealerem i niestety na chwilę obecną nie wygląda to różowo.
    W zamian za zmianę na 1.0 oferowali:
    1. Darmowe przechowywanie i wymianę opon/kół przez okres 4 lat
    2. Darmowe mycie auta raz w tygodniu :D przez okres 2 lat
    3. Darmowe przeglądy na ścieżce diagnostycznej przez okres 4 lat.
    Oczywiście salon, bo Skoda nie widzi problemu.
    Mimo to jednak, uważam, że 1.0 w automacie to nie jest najlepszy pomysł :|
    A chodziłem koło tematu na początku listopada. Ciekawe, czy jakbym wtedy się zdecydował, to nie śmigałbym już Rapidkiem.
    A teraz pytanie: Czy istnieje coś mniej więcej podobnego na rynku z podobnymi gabarytami bagażnikowymi?? Ja na chwilę obecną znalazłem jedynie TIPO, ale bidniej wyposażonego nawet w max wersji. Co polecacie? Za czym będziecie się rozglądać?

    Swoją drogą ciekawe ile jest takich osób w skali ogólnoeuropejskiej... Spora część z tych osób przecież pójdzie do konkurencji. A Skoda ma to gdzieś?
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Póki co mój jeszcze nie wypadł. Zanawiany w lutym. Początkowy termin produkcji to 22 tydzień. Teraz spadł na 21 tydzień
  • @paulina89, to albo masz wyjątkowe szczęście, albo Twój dealer nie zdobył się jeszcze na odwagę, by powiedzieć Ci prawdę ;) Mam jednak nadzieję, że to pierwsze :D
    Jest to o tyle dziwne, bo mój dealer powiedział mi, że tutaj nie ma znaczenia konfiguracja auta, a po prostu braki silnika 1.4. Więc nie wiem dlaczego wypadły jakieś zamówienia złożone wcześniej :) Czyli koniec maja początek czerwca, nie ukrywam, że trochę zazdroszczę.
    A swoją drogą, to napisz w jakiej konfiguracji go zamówiłaś.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • Boję się każdego poniedziałku, że dostanę telefon od dealera - sorry ale auta nie będzie :D
    Konfiguracja bez szaleństw: ambition + pakiet audio, kolor nadwozia zielony.
    Na forum o kodiaqach forumowicz zamówił w styczniu auto też z silnikiem 1,4tsi i ma już zamrożony termin na 19 tydzież, także ciężko powiedzieć od czego to zależy
  • Na czeskiej stronie Skody nie ma już Diesli ani silników 1.4. Nie ma również opcji DSG do 1.0 TSI. Pozostał tylko jeden silnik 1.0 TSI w dwóch wersjach mocy.
    Wygląda to tak (analogicznie do wycofywanych silników 1.2), że fabryka robi swoje zmienione, ale info na polskiej Skodzie jest jeszcze stare, nie uaktualnione, często mylące. Pozostają więc wersje 1.4 już tylko jako pojedyncze okazy, pojazdy demo lub nieodebrane wcześniej, ale nie bezpośrednio z linii fabryki.
    Dobry okres Rapida już minął. To już tylko ostatnie wersje (silnikowe) jak i nadwoziowe.  

  • Ja zamawiałem w listopadzie 1.4 tsi dsg style plus dach panorama i parę innych dodatków, pod koniec lutego juź odebrałem więc szybko.Gdyby mi zaproponawał 1.0 to chyba bym zrezygnował gdyź miałem okazje jechać teź 1.0 i róznica jest kolosalna.Pozdrawiam.
  • Ja myślę, że pierwsze auta które wyleciały to te które były wykupione z dużym rabatem od Skody (a nie dealera, ten rabat był jakoś w listopadzie-grudniu). Stąd możliwe że auto z lutego jeszcze się wyprodukuje chociaż inne zamówione wcześniej wyleciały.

    Trochę brzmi jak teoria spiskowa ale innego wytłumaczenia nie widzę.
  • Mój Rapid 1.4 dsg wskoczył na 27 tydzień, a zamówienie było złożone końcem grudnia. Pół roku czekania na Skodę Szok! Najlepsze jest to, że dwa tygodnie temu domówiłem przyciemniane szyby i front asistanass, ciekawe czy to pomogło?
  • @Luk, moim zdaniem tak średnio pomogło ;) Tzn, mój dealer mówił mi, że po złożeniu zamówienia, jak coś zmieniasz w konfiguracji, to auto wypada z kolejki i ustawia się na koniec. Także, żeby się nie okazało, że zrobiłeś sobie przez przypadek jakieś 'kuku'.
    Rapid LB | 1.4TSI DSG 125KM | MY18 | Style + Dynamic | Błękit Race | 16kkm | Rzeszów
  • @Envoy tu nie ma reguły. Ja w trakcie dokładałem Climatronica i z końca grudnia wskoczył mi na początek listopada. Bez tej modyfikacji auto całay czas trzymało się w okolicach stycznia, końca grudnia. Od wielu czynników to zależy a i całego schematu przypisywania aut do produkcji nie znamy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pracuję w jednym z zakładów koncernu Volkswagena. Sam oczekuję na Rapida.
    Na pewno auta nie są produkowane losowo:) Części do produkcji nie leżakują w magazynach Skody, a są sukcesywnie dostarczane przez producenta części. Wystarczy, że dostawca nie wyrobił się z dostawą i mamy problem. Drugą sprawą jest sytuacja, kiedy części docierają wprawdzie na czas do Skody, ale po kontroli stwierdza się, że są wadliwe. Żadne to pocieszenie dla wszystkich czekających na upragnione nowe auto:( Jednak musiałem to napisać, żeby nie doszukiwano się teorii spiskowych:)
    W moim przypadku czekam na Rapida Spaceback z silnikiem 1,0TSI 110KM. Na zamówieniu mam czas oczekiwania maksymalnie trzy miesiące (tj. ostateczny termin 12.07.) W rozmowie telefonicznej z salonem otrzymałem informację, że auto będzie produkowane w 21 tyg., czyli teoretycznie szybciej niż na zamówieniu. Zobaczymy!
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?